Az európai foci idény a végéhez közeledik s mi sem jelzi ezt jobban mint az, hogy elérkeztünk az Európa Liga döntőének napjához. Ugyan nem az első számú nemzetközi kupasorozatról beszélünk ám itt is szerepelnek Bajnokok Ligája szintű együttesek, mint a mai két döntős az Ajax és a Manchester United. Mindkét együttes hosszú szezont tudhat maga mögött amely ugyan úgy igaz a hazájuk bajnokságára és az Európa Ligára is. Az Ajax hazája bajnokságában második lett mindössze 1 ponttal lemaradva a Feyenoord mögött, némi pikantéria,hogy a Feyenoord éppen a Manchester United csoportbeli ellenfele volt az ősz folyamán. A helyezés miatt a holland együttes a következő idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjébe kvalifikálta magát. A pályaválasztó a G jelű négyesben kezdte meg a csoportkört s nyerte is meg 4 győzelem és 2 döntetlennel. A rájátszásban előbb a Legia Warszava együttesét búcsúztatták majd a Köbenhavn következett. A negyeddöntőben egy hihetetlen izgalmas visszavágót követően a Schalke együttesét ütötte ki az Ajax emberhátrányban majd az elődöntőben két kitűnő mérkőzésen a Lyon együttesét ejtették ki. A hollandok elképesztően fiatal csapata sok ember szimpátiáját kiváltotta kérdés elég lesz e a lelkesedés valamint a kitűnő támadó játék egy kupadöntőben egy rutinos ellenféllel szemben. A Manchester United ugyan nyert idén egy trófeát az Angol Ligakupát ám a Premier League-ben szégyenletesen szerepelt s mindössze a 6. helyen végzett. Mourinho együttese helyenként kiábrándítóan „játszott” s inkább ellenszenvet váltott ki sok szurkolóból. Ennek ellenére az Európa Ligában talán simább útja volt az angol óriásnak. Az A csoportból jutottak tovább csoport másodikként majd a kieséses szakaszban előbb a ST. Etienne együttesét búcsúztatták majd az FK Rosztov együttesét. A negyeddöntőben az Anderlecht következett majd az elődöntőben a Celta Vigo. Az előjelek nem túl jók ugyanis Ibrahimovic, Rojo, Shaw és Young sérülés valamint Bailly eltiltás miatt nem szerepelhet a találkozón. A túloldalon Viergever sérült és Sinkgraven játéka erősen kérdéses. Jó mérkőzés előtt állunk melynek igazi esélyese nincs.

Ajax: Onana;Veltman;Sanchez;De Ligt;Riedewald;Ziyech;Schone;Klaassen;Traore;Dolberg;Younnes

Manchester United: Romero;Valencia;Smalling;Blind;Darmian;Herrera;Mkhitaryan;Pogba;Fellaini;Mata;Rashford

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 1.perc: egy jobb oldali beadást követően Onona mentett majd a kipattanót Pogba lőtte távolról a kapu mellé. 3.perc. United szabadrúgás melyet követően Onana szerezte meg a labdát. 10.perc: egy gyönyörű vendég akció végén Fellaini nem találta el a labdát. 13.perc: Fellaini szabadított fel a kapu előteréből egy bal oldali beadást követően. 15.perc: Traore lőtt Romero kezébe. 18.perc: Pogba megpattanó lövése került Onana kapujába 0:1! 20.perc. Ajax szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 22.perc: Ajax szabadrúgás melyet követően Herrera mentett szögletre a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 24.perc: Valencia lövését védte Onana. 31.perc: Mkhitaryan sárgult be. 34.perc: egy bal oldali lövés ment el a kapu előtt keresztbe. A hosszabbítás 1 perc melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt az Ajax kezdte. 47.perc: manchesteri szöglet melyet követően Mkhitaryan kotorta Smalling fejesét a kapuba 0:2! 51.perc: Fellaini sárgult be. 53.perc: Traore lövése pattant meg. 57.perc: Ajax szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 58.perc: Veltman sárgult be. 62.perc: Nemes állt be Dolberg helyett az Ajax-nál. 64.perc: Younnes sárgult be. 65.perc: Fellaini fejelt Onana kezébe középről. 67.perc: Nemes lőtt távolról a kapu fölé. 68.perc. Ajax szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 70.perc: Beek állt be Schone helyére az Ajax-nál. 71.perc: Ajax szabadrúgás kitűnő szögből 19 méterre a kaputól, Ziyech lőtt a sorfalba. 73.perc: Lingard állt be Mkhitaryan helyére. 77.perc: Mata sárgult be, illetve Riedewald is. 80.perc: Ajax szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 81.perc: De Ligt lőtt távolról a kapu fölé, majd Riedewalt helyére De Jong állt be az Ajax-nál. 83.perc: Sanchez lőtt távolról a kapu fölé, majd Martial érkezett Rashford helyére. 87.perc: Lingard hagyott ki nagy helyzetet egy kitűnő indítást követően lelassult így a védők beérték igaz lökték de ez 11-est a bíró szerint nem ért. 88.perc: Romero védett egy közeli próbálkozást. 90.perc: Rooney érkezett Mata helyére. A hosszabbítás 4 perc, 94.perc: kihagyott a manchesteri védelem ám Valencia nagyot mentett. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a Manchester United kezdte meglepően agresszíven a Pogba révén a vezető gólt is megszerezték. Az Ajax a bekapott gólt követően hatalmas mezőnyfölényre tett szert ám a mérkőzés első felében meddőnek bizonyult. A második játékrészben a Manchester United növelte előnyét. Az Ajax derekasan próbálkozott ám nem tudtak mit kezdeni az „angol” fallal. Ugyan több próbálkozást tudhat magáénak a holland klub ám ezeket Romero könnyedén hárította. A Manchester United egy felemás szezont követően megnyerte az Európa Ligát  melyet eddig még sosem! A jövő szezont illetően 5 Angol együttes szerepel a BL mezőnyében amely sok érdekességet tartogat ezáltal. Összességében egy jó mérkőzést láthattunk ahol Mourinho együttese gyakorlatilag megsemmisítette az Ajax támadó egységét. A Manchester United megérdemelten győzött!!!