A negyeddöntőket két európai szupergárda összecsapása zárja ahol Anglia küzd meg a tavalyi EB ezüstérmese az előző Vb győztesével. Az esélyek a francia válogatott mellett szólnak igaz Angliát sem szabad lebecsülni. A csapatok erejét tekintve a franciáknál aligha akad válogatott aki ennyire mély lehetőségekkel bírna. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Anglia:Pickford;Maguire;Shaw;Stones;Walker;Rice;Bellingham;Henderson;Saka;Foden;Kane

Franciaország :Lloris;Kounde;Varane;Upamecano;Hernandez;Rabiot;Tchouameni;Dembele;Griezmann;Mbappe;Giroud

Az első félidőt Franciaország kezdte. 10.perc: francia szöglet melyet követően Pickford védett bravúrral. 17.perc: szinte a semmiből Tuchameni lőtt távolról a hálóba 0:1! 20.perc: Shaw lövését Lloris hárította. 22.perc: Kane hagyott ki ziccert majd a 26.percben a VAR vizsgált egy büntető gyanús esetet ám büntető nem következett. 29.perC: angol szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Griezmann sárgult be. 48.perc: angol szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt Anglia kezdte. 46.perc: Dembele sárgult be. 47.perc: Bellingahm lövését védte Lloris. 48.perc: Maguire fejelt kevéssel a kapu mellé. 54.perc: angol büntető melyet Kane értékesített. 70.perc: Maguire fejelt a kapufára. 77. perc francia helyzet melyet francia szöglet követett és ezt Giroud váltott gólra. 79.perc: Henderson helyére Mount állt be majd Saka helyére Sterling majd Dembele helyére Coman. 80.perc: angol büntető következett melyet Kane lőtt a kapu fölé csúnyán. 82.perc: Hernandez sárgult be. 85.perc: Foden helyére Rashford állt be. 90.perc: Maguire sárgult be. 92.perc: Shaw szögletéből helyzet nem alakult ki. 98.perc: Stone helyére Grealish állt be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben Franciaország a semmiből szerzett vezetést. Anglia mindent megtett ám egyenlítésre nem futotta. A második félidőben az angolok gyorsan szépítettek ám a franciák egy újabb találattal eldöntötték a mérkőzést. Kane kihagyott büntetője sokba került Angliának. Összességében kitűnő összecsapást láthattunk ahol az erősebb együttes győzött.