A 2022-es Katari Világbajnokság utolsó mérkőzéséhez érkeztünk el. A döntőt ezúttal Dél Amerika és Európa válogatottjai között rendezik az az Argentína és Franciaország között. Mindkét válogatott érdekes úton jutott el a döntőig ám Argentína útja talán rögösebbnek mondható. Franciaország gyakorlatilag megerőltetés nélkül jutott tovább a csoporton majd sorra győzte le ellenfeleit akik alig tudták megszorítani. Argentína útja nehezen indult a csoportban majd az egyenese kieséses szakaszban Hollandia majdnem útjukat állta. Mindkét együttes rendkívül jó formában érkezett a mai mérkőzésre. Kitűnő összecsapás vár ránk.

Argentína: Martinez;Tagliafico;Otamendi;Romero;molina;Fernandez;Allister;Paul;Messi;Alvarez;Di Maria

Franciaország: Lloris;Kounde;Varane;Upamecano;Hernandez;Tchouameni;Griezmann;Rabiot;mbappe;Giroud;Dembele

A mérkőzést a Franciaország kezdte. 9.perc: Argentín szöglet helyzet nélkül. 21.perC: Dembele volt meggondolatlan a 16-oson belül így Argentín büntető következett melyet Messi a kapuba lőtt 1:0! Megérdemelt Argentín vezetés. 29.perc: Argentín szöglet helyzet nélkül. 36.perC: gyönyörű kontra végén Di Maria lőtt a hálóba 2:0! 41.perc: Thuram és Mouani álltak be Dembele és Giroud helyére a Francia oldalon. 47.perc: Hernandez sárgult be.

A második játékrészt az Argentín válogatott kezdte. 52.perc: francia szöglet helyzet nélkül. 53.perc: Argentín szöglet helyzet nélkül. 55.perc: Rabiot sárgult be. 59.perc: Alvarez lövését Lloris védte majd a 60.percben Di Maria hibázott ziccerből. 64.perc: Di Maria helyére Acuna állt be. 68.perc: francia szöglet helyzet nélkül. 71.perc: Coman ált be Griezmann helyére majd Hernandez helyére Camavigna állt be. 80.perc: szabálytalanság a 16-oson belül így francia büntető következett melyet Mbappe lőtt a hálóba  2:1! 83.perc: francia kontra melynek végén Mbappe lőtt a hálóba 2:2! Szenzációs mérkőzés. 87.perc: Thuram sárgult be szimulálásért. 94.perc: francia szöglet helyzet nélkül. 95.perc: Giroud sárgult be már a kispadon. 97.perc: Messi helyzetét Lloris hárította. 98.perc: Argentín szöglet melyet követően Acuna sárgult be. Következhet a hosszabbítás.

A hosszabbítás első félidejét Franciaország kezdte.92.perc: Montiel állt be Molina helyett. 96.perc: Rabiot helyére Fofana állt be. 101.perc: francia szöglet helyzet nélkül. 102.perc: Paul helyére Paredes állt be illetve Martinez érkezett Alvarez helyére. 105.perc: Martinez lövését blokkolták. 106.perc: Martinez hibázott ziccerben.

A hosszabbítás második félidejét Argentína kezdte. 108.perc: Argentín offenzíva melynek végén Messi lőtt a hálóba 3:2! 113.perc: Varane helyére Konate állt be. 114.perc: Paredes sárgult be. 116.perc: Allister helyére Pazzella állt be. 117.perc: francia szöglet melyet követően Mbappe lőtt kapura ám a labda kezet ért a 16-oson belül így büntető következett melyet Mbappe a kapuba lőtt 3:3! 117.perc: Montiel sárgult be. 120.perc: Argentín szöglet helyzet nélkül. 121.perc: Muani lőtt kevéssel a kapu mellé. 121.perc: Kounde helyére Disasi állt be illetve Tagliafico helyére Dybala érkezett. 123.perc: Muani hagyott ki nagy helyzetet. Következhettek a büntetők.

Büntetők: Mbappe és Messi beőtte 1:1! Coman kihagyta Dybala belőtte 1:2! Tchouameni kihagyta Paredes belőtte 1:3! Közben Martinez kapus besárgult. Muani belőtte és Montiel is így Argentína nyerte a 2022-es Világbajnokságot!

Az első félidőben Argentína gyakorlatilg átgyalogolt a francia középpályán s védelem. Több góllal is vezethetnének. Franciaország érthetetlen módon alig mutatott érdemi támadó játékot. A második játékrészben Argentína ott folytatta ahol abbahagyta. Franciaország a 80. perc környékén ébredt és talált egy gólt majd még egyet. A mérkőzés e ponttól elképesztő izgalmakat hozott. A hosszabbításban esett 1 1 találat s rengeteg helyzet alakult ki mindkét kapu előtt. Végül a 11-esek döntöttek Argentína javára. Elképesztő mérkőzést láthattunk ahol Argentína megérdemelten nyerte meg sorrendben 3. VB címét!!!