A Bajnokok Ligája negyed döntői folytatódnak. Az előző szezonhoz hasonlóan idén is keresztezi egymást a Chelsea és a Real Madrid. A párosítás tavalyi esélyese a spanyol együttes volt igaz akkor ez nem volt jó előjel, hiszen az angol együttes jutott tovább. Idén szintén a spanyol együttes tűnik esélyesnek. A spanyolokat kevés választja el attól, hogy megnyerjék a spanyol bajnokságot s tekintve a csapat egységét a BL-ben is esélyesnek számítanak. Az Angol együttes idén nincs kimagasló formában melyet némileg befolyásolhat a tulajdonosi kör körül kialakult helyzet. A Premier League 3. helyezettje idén nem tűnik esélyesnek a Bajnokok Ligája címvédésére.

Chelsea : Mendy;Rüdiger;Silva;Christensen;Azpilicueta;Mount;Jotginho;Kante;James;Havertz;Pulisic

Real Madrid: Courtois;Carvajal;Militao;Alaba;Mendy;Kroos;Casemiro;Modric;Valverde;Benzema;Vinicius

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 10.perc: Vinicius lőtt szép mozdulattal a keresztlécre. 11.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 14.perc: Militao sárgult be. 15.perc: Courtois védte James próbálkozását. 19.perc: Rüdiger sárgult be. 21.perc: Vinicius passzát Benzema lőtte a hálóba 0:1! 24.perc: Modric passzát lőtte Benzema a hálóba 0:2! 30.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perc: Carvajal lövését Mendy hárította. 33.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 38.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 40.perc: Havertz fejelte a kapuba  a labdát Jorginho passzát követően 1:2! 42.perc: Benzema hagyott ki nagy helyzetet. Ezzel ért véget a félidő érdemi része.

A második félidőt a Real Madrid kezdte.  A félidőben Christensen helyére Kovacic lépett pályára illetve Kante helyére Ziyech állt be. 46.perc: Mendy hibázott Benzema gólt lőtt 1:3! 50.perc: Azpilicueta lőtt kevéssel a kapu mellé. 54.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 64.perc: Jorginho helyére Lukaku állt be majd Pulisic helyére Cheek állt be illetve Militao helyére Fernandez állt be. 69.perc: Lukaku hagyott ki kisebb helyzetet. 72.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 84.perc: James hagyott ki helyzetet. 86.perc: Benzema helyére Bale állt be majd Valverde helyére Ceballos állt be. 93.perc: Ziyech hagyott ki nagy helyzetet. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek kitűnően. Gyorsan szereztek 2 találatot majd a hazaiak nyomása is góllá érett. Sok helyzettel teletűzdelt mérkőzést láthatunk ahol igazán jó az iram is. A második játékrészben a vendégek újabb találata gyakorlatilag a mérkőzésen kívül a továbbjutást is eldönthette. Egyértelműen persze nem lehet ezt kijelenteni ám a ma este látottak alapján nincs sok esélye a Chelseanak.