A Bajnokok Ligája 5. fordulójának csúcsrangadóját rendezik meg szerda este. A csoportban az Intrnacionale illetve a Plzen szerepel még. Az eddigi eredmények tekintetében ma este a Barcelona akár ki is eshet a csoportból. Az Inter kora esti győzelme gyakorlatilag győzelmi kényszerbe sodorta Xavi együttesét. A bajorok egy mai győzelemmel a csoportelsőséget is bebiztosíthatják. A meccs esélyese a Barcelona a hazai pálya illetve az eredménykényszer miatt is.

Barcelona: Ter Stegen;Balde;Alonso;Kounde;Bellerin;Kessie;Busquets;Jong;Pedri;Lewandowski;Dembele

Bayern München : Ullreich;Mazraoui;Ligt;Davies;Goretzka;Kimmich;Gnabry;Musiala;Mane;Choupo-Moting

A mérkőzést a Barcelona kezdte. 4.perc: Davies duplázását blokkolt a védelem. 10.perc: Gnabry hozta helyzetbe Manét aki közelről nem is hibázott 0:1! 14.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: Mazraouri sárgult be. 23.perc: Goretzka is besárgult durvaságért. 31.perc: újabb vendég kontra melynek végén Choupo-Mpting lőtt éles szögből a hálóba 0:2! 35.perc: Upamecano sárgult be. 41.perc: Busquets sárgult be. 45.perc: büntető gyanús helyzet melyet követően a VAR miatt elmaradt a büntető.

A második játékrészt a bajorok kezdték. A félidőben Sabitzer állt be Goretzka állt be. 51.perc: vendég szögelt helyzet nélkül. 55.perc: Gnabry lőtt érvénytele gólt. 58.perc: Torres állt be Busquets helyére majd Pedri helyére Rafinha majd Choupo-Motingot Müller váltotta és Upamecano helyére Pavard állt be. Muisiala helyére Gravenberch állt be majd Garcia állt be Kounde helyére és Fati váltotta Dembelét. 71.perC: Fati lőtt a kapu mellé. 79.perc: Stanisic állt be Mazrauri helyére. 82.perc: vendég szöglet. 82.perc: Torre váltotta Lewandowskit. 84.perc: ismét vendég szöglet helyzet nélkül. 91.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 94.perc: Mane lövése csattant a keresztlécen.95.perc: vendég szöglet melyet követően Pavard lőtt a hálóba 0:3! Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első félidőben a hazaiak birtokolták a labdát míg a vendégek két találatot is lőttek. A második játékrészben a Barcelona egyre többet birtokolta a játékszert ám szerencsétlenségükre a vendégek jól állták a sarat. A mérkőzés végén a harmadik vendég gól is megszületett. A Barcelona így minden bizonnyal kiesett az Európa Ligába míg az Inter illetve a Bayern München a legjobb 16 együttes közé jutott.