A Bajnokok Ligája 2021/2022-es szezon ja a mai napon elrajtol a főtábla tekintetében. Elképesztő idény előtt állunk melynek nem is lehetne érdekesebb mérkőzéssel mint két korábbi győztessel a Barcelonával és a Bayern Münchennel. A nyár folyamán a bajorok inkább erősödtek míg a Barcelona egyértelműen gyengült Messi és Griezmann távozásával. Hatalmas gondok vannak hisz a játékosok fizetését is csökkenteni kellett illetve az akadémia játékosait is kiárusították. Igaz Depay érkezett s eddig jól is teljesít ám Messit pótolni aligha lesznek képesek. A müncheniek értékeiket megtartva igaz edzőt cserélve néhány igazolással erősödtek. A mai meccs esélyese a vendég együttes.

Barcelona: Ter Stegen;Pique;Garcia;Araujo;Roberto;Jong;Busquets;Pedri;Alba;Depay;Jong

Bayern München: Neuer;Pavard;Upamecano;Süle;Davies;Kimmich;Musiala;Goretzka;Müller;Sane;Lewandowski

A mérkőzést a Byern München kezdte. 5.perc: Kimmich sárgult be. 7.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 19.perc: Sane helyzete maradt ki. 27.perc: Muisiala hagyott ki helyzetet. 34.perc: Müler lőtt a hálóba 0:1!

A második félidőt a Barcelona kezdte. 50.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 52.perc: Sane hagyott ki nagy helyzetet. 56.perc: Muisiala próbálkozását még kihagyta á, Lewandowski a sajátját már belőtte 0:2! 59.perc: Gavi helyére Busquets állt be illetve Roberto helyére Demir állt be. 66.perc: Hernandez állt be Pavard helyére majd Minhueza állt be Garcia helyére és Jong-ot Coutinho váltotta. 70.perc: Gnabry érkezett Muisiala helyére. 74.perc: Blade érkezett Alba helyére. 78.perc: előbb Upamencao sárgult be majd Gavi is. 82.perc: Sabitzer állt be Müller helyére illetve Süle helyére Stanisic állt be és Sane helyére Coman állt be. 84.perc: Sabitzer lőtt a háló fölé majd Gnabry lövése pattant ki a kapufáról és ezt követően Lewandowski lőtt a hálóba 0:3! 88.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.

Az első játékrészben a hazaiak nem kezdtek rosszul, ám a vendégek jobban használták ki helyzeteiket. A második játékrészben a Bayern erőfölénye kidomborodott. Összességében a jobb együttes győzött.