A 2022-es Labdarúgó Világbajnokság folytatódik immár a nyolcad döntőkkel. Sok meglepő eredmény született a csoportkör során így Dánia és Németország is a búcsúzó országok között találta magát Uruguay mellett. Az első nyolcad döntő mérkőzést a Hollandia és USA együttesei játsszák. Hollandia magabiztosan jutott tovább 2 győzelemmel. USA válogatottja Anglia mögött másodikként jutott tovább. A két együttes közül a holland válogatott tűnik esélyesebbnek a nagyobb játéktudás illetve a VB-ken szerzett nagyobb tapasztalat okán.

Hollandia:Noppert;Ake;Dijk;Timber;Dumfires;Roon;Jong;Blind;depay;Klaassen;Gakpo

USA:Turner;Dest;Zimmermann;Ream;Robinson;Adams;Musah;McKennie;Pulisic;Ferreira;Weah

A mérkőzést Hollandia kezdte. 3.perc: Pulisic került helyzetbe ám az végül kimaradt. 7.perc: USA szöglet helyzet nélkül. 10.perc: Dumfires labdáját Depay lőtte a hálóba 1:0! 28.perc: holland szöglet melyet egy újabb követett helyzet nélkül. 46.perc: Dumfires labdáját Blind lőtte a hálóba 2:0! Eldőlni látszik a találkozó.

A második félidőt USA kezdte. A félidőben Klaassen helyére Koopmeiners érkezett illetve Ferreira helyére Jesus állt be. 49.perc: USA szöglet ezt követően Ream fejelt a kapu mellé. 55.perc: Reyna lőtt majdnem a kapuba. 60.perc: Koopmeiners sárgult be. 67.perc: Weah helyére Aaronson állt be majd McKennie helyére Wright érkezett. 71.perc: holland szöglet helyzet nélkül. 71.perc: Depay lőtt a kapu mellé centikkel. 75.perc: Wright harcolt ki szögletet melyből helyzet nem alakult ki. 75.perc: Yedlin helyére Dest állt be. 76.perc: USA szöglet melyet követően Wright lőtt szép mozdulattal a hálóba 2:1! 78.perc: Noppert tisztázott Wright elől. 80.perc: USA szöglet melyet követően Holland kontra indult meg melyből Dumfires révén megszerezték a hollandok a 3. találatukat 3:1! 83.perc: Depay helyére Simons állt be. 86.perc: Pulisic szögletéből helyzet nem alakult ki. 87.perc: Jong sárgult be. 92.perc: Robinson helyére Morris állt be majd Akét Light váltotta és Gakpo helyére Weghorst állt be.

Az első játékrészben USA kezdett jobban ám kimaradt a helyzetük. Hollandia fokozatosan melegedett be s két találatukkal gyakorlatilag el is döntötték a mérkőzés sorsát. A második játékrészben USA szépített ám kisvártatva Hollandia újabb góljával eldőlt a továbbjutás sorsa.