Az Európa Bajnokságnak vége, zajlik a 31. Nyári Olimpia Rióban ám ha mindez nem lenne elég lassan az elit bajnokságok is elrajtolnak. Mint korábban is idén a Premier League kezdi meg legkorábban küzdelmeit, s ennek jeleként egy héttel a kezdő sípszó előtt megrendezik a Community Shield-et ami az angol szuper kupa döntőnek felel meg. E mérkőzést a bajnok Leicester valamint az FA Kupa győztes Manchester United játssza idén. A Leicester az elmúlt 10 év egyik legnagyobb meglepetéseként tudta megnyerni a Premier League-t története során először. A Manchester United még Van Gaal vezérletével 12. alkalommal hódította el az FA Kupát. A Leicester Legutóbbi Wembley-ben játszott mérkőzéséig 1938-ig kell visszamenni ekkor nyert ugyanis Szuperkupát. A vörös ördögök 30. alkalommal játszanak s amennyiben ma sikerül nyerniük 20. Szuperkupájukat nyerik meg. A Leicester eddig úgy fest a tavalyi bajnok csapat gerincét meg tudja tartani pedig Vardy valamint Mahrez körül többek között az Arsenal is legyeskedik kecsegtető ajánlatokkal. Kante azonban a rivális Chelsea együtteséhez igazolt ami nagy érvágás lehet Ranieri-ék számára. A nyáron érkezett Musa,Mendy,Zieler;Hernandez valamint Kaputska. A Manchester United-nél Mourinho érkezése óta megpezsdült az élet, leigazolták Bailly-t Mkhitaryan-t és az eddigi legnagyobb fogásnak Ibrahimovic tűnik. A sajtó szerint a napokban véglegesítik Paul Pogba ügyét amely minden valószínűség szerint világrekord átigazolási összeget fog jelenteni. Érdekes jó mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a Manchester United.

Leicester City: Schmeichel;Fusch;Morgan;Huth;Simpson;Mahrez;Drinkwater;King;Albrighton;Vardy;Okazaki

Manchester United: De Gea;Valencia;Bailly;Blind;Shaw;Fellaini;Carrick;Martial;Rooney;Lingard;Ibrahimovic

A mérkőzést a Leicester City kezdte. Az 5.percben Bailly hibáját követően Vardy tört kapura de Blind szerelni tudta, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A 10.percben Rooney lágy beívelését tisztázták a védők. a 11.percben Martial tört a 16-oson belülre majd lőtt éles szögből az oldalhálóba. A 12.percben Rooney lövése halt el Schmichel kezeiben. A 20.percben Okazaki lövését blokkolták, az ezt követő szögletből Okazaki fejelt a keresztlécre. A 27.percben újabb Leicester szöglet következett de helyzet ebből nem alakult ki. A 32.percben Lingard szlalomozott át a hazi védelmen s lőtt okosan a hálóba 0:1! Szép találat volt. A 37.percben hazai szöglet következett de helyzet ebből sem alakult ki.ezzel véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a Manchester United kezdte. A félidőben Musa váltotta Okazakit majd Albrighton helyére Gray állt be. Az 52.percben Fellaini passzolt hátra röviden labdájára Vardy csapott le máris 1:1! Szemfüles találat született. Az 55.percben King sárgult be. A 61.percben Carrick helyére Herrera állt be illetve King helyére Mendy. A 62.percben Simpsont Hernandes váltotta illetve Lingard-ot Mata. A 70.percben Shaw helyére Rojo állt be illetve Rashford váltotta Martial-t. A 71.percben Bailly sárgult be újabb hibáját követően. A 74.percben Vardy is a sárga laposok sorsára jutott. A 76.percben vendég szöglet következett majd röviddel ezt követően még egy de helyzet nem alakult ki egyikből sem. A 80.percben Fusch helyét Schlupp vette át. A 82.percben Musa lőtt közelről a kapu fölé. A 83.percben egy jobb oldali beadást követően Ibrahimovic fejelt tökéletes mozdulattal a kapufa segítségével a kapuba 1:2! A gólpasszt Valencia jegyezte. A 85.percben hazai szöglet következett de helyzet nem alakult ki belőle. A 87.percben Rooney helyére Schneiderlin állt be. A 89.percben Huth-ot Ulloa váltotta. A hosszabbítás 4 perc. A 92.percben hazai szöglet következett de helyzet ebből sem alakult ki. A 93.percben Mata helyére Mkhitaryan érkezett, Mata láthatóan rosszul viselte a cserét. A 95.percben még egy hazai sarokrúgás következett de helyzet nem alakult ki, s ezzel véget is ért a találkozó.

Az első játékrészben az első pár percben a vörös ördögöknél volt a labda azonban ezt követően a Leicester akarata érvényesült inkább s ők vezették  a veszélyesebb támadásokat. A United új igazolásai nem állta a helyzet magaslatán s főként Bailly hibázott kétszer nagyot Vardy-val szemben, Ibrahimovic halovány volt az első 45 percben. Lingard gólja a semmiből jött de zseniális egyéni megmozdulás volt. A második félidőben már a 7. percben ki tudott egyenlíteni a Leicester Vardy révén. Ezt követően leginkább a cserék hoztak némi izgalmat a mérkőzésbe. A 70.percben követően a United aktivizálta magát s Ibrahimovic révén be is találtak a kapuba. A Leicester ezt követően többet próbálkozott de egyenlíteniük már nem sikerült. A Manchester United nyerte tehát a Szuperkupát!