A Bajnokok Ligája nyolcad döntőivel kezdődik meg a nemzetközi kupaidény második etapja a csúcsligát tekintve. A Liverpool és a Real Madrid egyaránt könnyebb ellenfelet szeretett volna a másiknál. A királyiak a bajnokságban kullognak az ősi rivális Barcelona mögött míg a Liverpool a top 4-ért is meg kell, hogy küzdjön. A papírforma a vendégek sikerét ígéri sőt a továbbjutás tekintetében még kevesebb esélyt adnak a poolnak mint a mai mérkőzésen. Érdekes este előtt állunk ahol Klopp legénysége az esélytelenek nyugalmával állhat bele a mérkőzésbe.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk;Gomez;Alexander-Arnold;Henderson;Fabinho;Bajcetic;Nunez;Gakpo;Salah

Real Madrid : Courtois;Carvajal;Militao;Rüdiger;Modric;Camavigna;Valverde;Rodrygo;Benzema;Vinicius

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 4.perc: Nunez lőtt a hálóba Salah passzát követően 1:0! 12.perc: Salah lőtt kevéssel a kapu mellé. 14.perc: Courtois hibázott nagyot majd Salah lőtt a hálóba 2:0! 21.perc: Vinicius lőtt a hálóba 2:1! Élednek a vendégek. 27.perc: Alaba helyére Fernandez érkezett. 30.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 31.perc: Vinicius lövését Alisson hárította bravúrral. 36.perc: Alisson hibázott Vinicius hátáról a labda a kapuba pattant 2:2! A 46.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt a Liverpool kezdte. 47.perc: Militao fejelt senkitől sem zavartatva a hálóba 2:3! 52.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 55.perc: büntető melyet Benzema lőtt a hálóba 2:4! 60.perc: Vinicius sárgult be. 64.perc: Gakpo helyére Firmino állt be, Nunez helyére Jota állt be. 65.perc: Robertson szögletéből helyzet nem alakult ki. 76.perc: Benzema lőtt a hálóba 2:5! 69.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 73.Matip helyére Gomez állt be. 74.perc: Henderson helyére Milner állt be. 77.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 81.perc: Ceballos állt be Rodrygo helyére. 85.perc: Eliott állt be Bajtetic helyére. 86.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 87.perc: Benzema helyére Asensio állt be majd Modric helyére Kroos. 93.perc: Eliott sárgult be.

Az első félidőben a hazaiak villám gyorsan berámoltak két gólt. Majd a vendégek felébredtek és ugyan ilyen gyorsan kiegyenlítettek. Intenzív félidőt láthattunk ahol nagyobbnál nagyobb hibák követték egymást. A második játékrészben a vendégek szintet léptek s gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutás sorsát. A hazaiak 5 gólt e színtéren még nem kaptak. Érdekes mérkőzést láthattunk.