Elérkeztünk a 2021/2022-es Bajnokok Ligája döntőjéhez. Az idény legfontosabb nemzetközi focimeccsét hatalmas várakozás előzte meg szerte a világban. A Liverpool a Premier League 2. helyezettjeként érkezett a mai estéhez míg a Real Madrid a Spanyol bajnokság győzteseként. A Bajnokok ligáját tekintve idén a királyiaknak volt nehezebb dolguk az ellenfelek névsorát tekintve. A Liverpool az Internacionale Benfica Villareal együtteseit ütötte ki az egyenes kieséses szakaszban míg a Real Madrid a PSG Chelsea Manchester City együtteseit győzte le.A 2000-es évek óta a Real Madrid nem kapott ki BL döntőben ugyanez a Liverpool esetében nem igaz sőt legutóbb éppen a Real Madrid verte a Liverpoolt Bajnokok Ligája döntőjében. A keretek erősek igazi esélyes nincs. Kitűnő mérkőzés előtt állunk.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk;Konate;Alexander-Arnold;Henderson;Fabinho;Thiago;Diaz;Mane;Salah

Real Madrid: Courtois;Carvajal;Militao;Alaba;Mendy;Kroos;Casemiro;Modric;Valverde;Benzema;Vinicius

A mérkőzést a Liverpool kezdte. A nagy mezőnymunkát követően a 21. percben Mane lőtt a kapufára. A kisebb helyzetek tekintetében a Liverpool állt ekkor sokkal jobban. Helyzete a Real Madridnak nem igen akadt. 36.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 41.perc: angol szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Benzema gólját érvénytelenítették les címén.

A második játékrészt a Real Madrid kezdte. A félidő első negyed órájában a mezőnyharc dominált. Az 59. perc kinyílt a liverpooli védelem majd egy spanyol kontra végén Vinicius lőtt okos gólt 0:1! Ezúttal a VAR is jelezte nem volt les. 62.perc: Fabinho sárgult be. 65.perc: Jota állt be Diaz helyére. 68.perc: két angol szöglet helyzet nélkül. 69.perc: Salah lőtt kapura de Courtois nagyot hárított. 77.perc: Henderson helyére Keita állt be majd Thiago helyére Firmino. 80.perc: Jota kapott jó labdát majd lőtt kapura ám Courtois hatalmasat védett. 81.perc: angol szöglet helyzet nélkül.  83.perc: Salah lövését védte bravúrral Courtois. 86.perc: Valverde helyére Camavinga állt be. 88.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 90.perc: Modric helyére Ceballos állt be. 92.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Vinicius helyére Rodrygo állt be. 95. perc: véget is ért a mérkőzés.

Az első játékrészben  Több kisebb helyzetet is kidolgoztak sőt kapufáig is eljutott az angol együttes. A spanyol együttes a félidő végén ébredt sőt egy lesgólt is szereztek. A második játékrészben a királyiak szinte a semmiből megszerezték a vezetést majd beálltak védekezni illetve kontra játékra. A Liverpool sok helyzetet alakított ki ám Courtois vagy a védelem útját állta az angol próbálkozásoknak. Összességében a spanyol együttes jó helyzetkihasználásának és védelmének köszönheti 14. kupasikerét e sorozatban, valamint a Liverpooli támadók kiélezetlenségének.