Premier League 26. fordulóját rendezik meg  a hétvégén. A forduló csúcs rangadóját a Manchester City és a Tottenham Hotspur gárdája játssza. A hazaiak kitűnő szériát futnak idén mindössze 5 meccs kivételével az összeset megnyerték. A vendégek 11 meccset nyertek meg s 11 meccsen veszítettek pontot pontokat. A két együttes nemcsak a tabellán hanem a játékban is távol áll egymástól. A mai meccs esélyese is a hazai  gárda.

Manchester City: Ederson;Cancelo;Laporte;dias;Walker;De Bruyne;Rodri;Gündögan;Foden;Slva;Sterling

Tottenham Hotspur: lloris;Romero;Dier;Davies;Sessegnon;Hojbjerg;Bentancour;Emerson;Kulusevski;Son;Kane

A mérkőzést a Tottenham Hotspur kezdte. 4.perc: Kuklusevski lőtt a hálóba Son passzát követően. 7.perc: Foden szögletéből helyzet nem alakult ki. 15.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 21.perc: Gündogan hagyott ki helyzetet. 22.perc: újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 33.perc: Gündogan lőtt okosan az alsó sarokba 1:1! A félidőben több helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 48.perc: három hazai szöglet helyzet nélkül. 59.perc: Kane lőtt a hálóba Son labdáját követően 1:2! 64.perc: Kane lőtt kapura ám Ederson hatalmasat védett. 65.perc: Hojbjerg sárgult. 66.perc: Gündogan hibázott ziccerben. 68.perc: Sterling helyére Mahrez állt be. 70.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 73.perc: a Tottenham újabb gólt szerezett ám les miatt érvénytelenítették. 76.perc: Romero sárgult be. 77.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 80.perc: Lloris sárgult be. 83.perc: Emerson helyére Doherty állt be. 88.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 92.perc: kezezés miatt megítélt büntetőt Mahrez lőtte a hálóba 2:2! 95.perc: Kane fejelt a hálóba közelről 2:3! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendégek villám gyorsan megszerezték a vezetést majd a meccs irányítását átvették a hazaiak. A félidő derekán jött is az egyenlítés. A második játékrészben elképesztő csata alakult ki. Mindkét fél betalált s a mérkőzés meglepetésre az utolsó percben szerzett Kane góllal a Tottenham javára dőlt el. Kitűnő mérkőzést láthattunk.