A Premier League 19. fordulóját rendezik meg a hét közepén. A Manchester City-re újabb rangadó vár a Tottenham ellen. Nincs szerencséje a Citynek hiszen erősebnél erősebb együttesekkel hozza össze a sors. A bajnokság tekintetében mindkét gárda kikapott a hétvégén városi riválisától így nem túl jó szájízzel várhatják a mai meccset. Az iramra aligha lehet majd panaszunk kitűnő összecsapás előtt állunk.

Manchester City : Ederson;Ake;Akanji;Stones;Lewis;Rodri;Gündogan;Grealish;Alvarez;Mahrez;Haaland

Tottenham Hotspur : lloris;Romoero;Dier;Davies;Perisic;Bentancour;Hojbjerg;Emreson;Kulusevski;Son;Kane

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 10.perc: vendég szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 11.perc: Mahrez szögletéből helyzet nem alakult ki. 20.perc: újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 21.perc: Mahrez sárgult be. 23.perc: Romero sárgult be. 25.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 28.perc: ismét két vendég szöglet helyzet nélkül. 31.perc: ismét vendég szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Hojbjerg sárgult be. 36.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 38.perc: ismét vendég szöglet helyzet nélkül. 39.perc: Lewis lövése kerülte el kevéssel a sarkot. 42.perc: Haalnad elől mentett nagyot a hazai védelem majd az ismétlés is a kapu fölé ment. 44.perc: Kulusevski lőtt a semmiből a hálóba 1:0! 47.perc: Kane próbálkozása még kimaradt ám a kipattanót Emerson fejelt a hálóba 2:0! ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 51.perc: Alavarez talált a hálóba 2:1! 53.perc: Mahrez passzát Haaland fejelte a hálóba 2:2! 60.perc: Perisic lőtt kevéssel a kapu mellé. 63.perc: Mahrez lőtt a hálóba 3:2! 69.perc: Sessegnon állt be Perisic helyére. 75.perc: Bentancour helyére Bissouma állt be. 78.perc: Emerson helyére Richarlison állt be majd Lenglet váltotta Daviest. 81.perc: Gündogan helyére Silva állt be. 82.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 83.perc: nincs vendág büntető. 84.perc: Walker állt be Lewis helyére. 90.perc: Mahrez lőtt a hálóba 2:4! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendégek az egész játékrészben domináltak. Sok helyzetet alakítottak ki s rengeteg szögletet is elvégeztek. A félidő utolsó 5 percében a hazaiak 2 gólt szereztek a semmiből. A második játékrészben a vendégek elképesztő nyomást követően pillanatok alatt kiegyenlítettek majd meg is fordították és végül megérdemelten meg is nyerték a mérkőzést. Kitűnő összecsapást láthattunk.