A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza tovább folytatódik. Talán a hét mérkőzései közül  a legjobban várt párharc a Manchester United – Atletico Madrid összecsapás. Az első mérkőzésen döntetlen született. A két együttes közül a matracosok jobb formában vannak mint ma esti ellenfele. A United az utóbbi időszakban nehéz sorsolása mellett a csapaton belüli széthúzással is meg kell küzdjön. Rangnick ideiglenes edző nem hozta a várt áttörést a játékban, sőt bizonyos szempontból még érkezése rontott is a helyzeten csakúgy mint Ronaldo visszatérése. E helyzetet kihasználva Simeone együttese nem lenne meglepő ha idegenben vívná ki továbbjutását. Küzdelmes mérkőzés előtt állunk.

Manchester United: De Gea;Telles;Maguire;Varane;Dalot;McTominay;Fred;Elanga;Fernandes;Sancho;Ronaldo

Atletico Madrid: Oblak;Llorente;Gimenez;Savic;Mandava;Lodi;Koke;Herrera;Paul;Felix;Griezmann

A mérkőzést az Atletico Madrid kezdte. 6.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 13.perc: Elanga veszélyes lövését Oblak hárította. 16.perc: Paul fejelt a kapu mellé az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 21.perc: Fernandes ellen szabálytalankodtak ám büntető nem lesz a szituációból. 29.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 41.perc: egy véleményes szituációt követően Griezmann adott középre s Lodi fejelt a hálóba 0:1! 43.perc: Paul sárgult be. 47.perc: Fernandes szögletét blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki.

A második játékrészt a Manchester United kezdte. Elanga lőtt kevéssel a kapu bal oldala mellé. 59.perc : Sancho lőtt kevéssel a kapu mellé. 67.perc: McTominay állt be Matic helyére majd Rashford Elanga helyére majd Pogba váltotta Fernandest. 75.perc: Fred helyére Cavani állt be. 77.perc: Varane fejesét Oblak hárította. 80.perc: Koke helyére Kondogbia állt be. 81.perC: Matic és Herrera sárgultak be. 83.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 84.perc: Mata állt be Maguire helyére. 87.perc: Dalot sárgult be. 90.perc: Felix helyére Felipe állt be. 93.perC: Griezmann helyére Correa állt be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első félidőben a hazaiak játszottak jobban. Több kisebb helyzetet alakítottak ki, ám találatig nem jutottak. A vendégek kihasználták a bíró kedvező hozzáállását játékukhoz majd a VAR hiányosságait. A második játékrészben a hazaiak amit tudtak megtettek az egyenlítésért ám sikerrel nem jártak. Az Atletico Madrid jobb helyzetkihasználásának is köszönhetően nyerte meg a mai összecsapást és jutott a legjobb 8 közé.