A Premier League 27. fordulójában két ősi rivális néz farkas szemet az Old Trafford-on. A hazaiak a Liverpool együttesét fogadják. A vendégek nagyszerű idényt futnak, a bajnokságot vezetik igaz minimális előnnyel a Manchester City előtt s ezen kívül a Bajnokok Ligájában a Bayern Münchennel játsszanak az egyenes kieséses szakaszban. A hazaiak Solskjaer érkezése óta szinte szárnyalnak, a PL-ben idegenben minden meccsüket megnyerték míg otthon mindössze 2 pontot vesztettek. A Bajnokok Ligájában a PSG hazai pályán verte meg a vörös ördögöket így azt a sorozatot minden bizonnyal nem fogják már előnyben részesíteni. Az Fa Kupában ugyanakkor kiütötték a Chelsea és az Arsenal együttesét is. A Liverpool szinte legerősebb keretével érkezett a mai meccshez míg a hazaiaknál Matic lesérült ami érzékeny pont lehet a hazaiaknál. Jó mérkőzés előtt állunk melynek nincs valódi esélyese.

Manchester United: De Gea;Shaw;Lindelöf;Smalling;Young;Herrera;McTomainay;Pogba;Mata;Rashford;Lukaku

Liverpool: Alisson;Milner;Matip;Van Dijk;Robertson;Wijnaldum;Fabinho;Henderson;Salah;Firmono;Mane

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 2.perc: Young hibáját követően vendég közvetett szabadrúgás következett melyből helyzet nem alakult ki. 12.perc: Mane próbálkozását blokkolta a védelem. 14.perc: Rashford vétett nagy ziccerben maradt a 0:0! 16.perc: Salah próbálkozása ment el a kapu mellett. 21.perc: Herrera sérült meg helyére Pereira állt be. 22.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 23.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 24.perc: Milner sárgult be. 25.perc: Mata sérült meg helyére Lingard érkezett. 31.perc: Firmino sérült le helyére Sturridge állt be. 37.perc: Pogba lövése ment kevéssel a kapu mellé. 38.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 41.perc: Lukaku ugratta ki Lingardot aki nagy ziccerbe került ám Alisson hárítani tudott közeli lövését követően. A mozdulatot követően a támadó megsérült így a helyére Sanchez érkezett. 44.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. Ezzel véget is ért az első játékrész.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 52.perc: Pogba lövését védte Alisson. 54.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 56.perc: hazi szöglet ám gólveszély nem alakult ki. 59.perc: vendég pontrúgás helyzet nélkül. 71.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 72.perc: Salah helyére Origi érkezett. 80.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 81.perc: Young sárgult be. 83.perc: Shaquiri sárgult be. 90.perc: Wijnaldum is besárgult. Ezzel véget is ért a rangadó.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek erőseben s Young hibábját majdnem ki is használták. Ezt követően is inkább a vendégek voltak veszélyesek ám De Gea kapuja nem forgott akkora veszélyben. A hazaik Pogba és Lingard révén is veszélyeztettek illetve Rashford is kihagyott egy ziccert. A hazaiak ugyanakkor balszerencsések mert mindhárom cseréjüket már az első játékrészben el kellett használniuk. A második félidőben csapkodó játékot láthattunk ahol a hazaiak talán közelebb is jártak a győzelemhez a sok sérült ellenére ám végül maradt a gól nélküli döntetlen. Ezzel az eredménnyel leginkább a Manchester City hívei lehetnek elégedettebbek.