Az FA kupa a világ legidősebb kupasorozata. E kupa elhódítása csupán nüansznyival marad el a Premier League megnyerésének értékétől. A sorozat hétvégén rendezendő fordulójának csúcsrangadóját két igaz gigász, a Manchester United illetve a Liverpool játssza. A két együttes épp egy héttel korábban csoptt össze ahol 0:0-ás döntetlen született. A vendégek Van Dijk sérülését megsínylik ez érezhető teljesítményükön. A hazaiak ugyanakkor emglehetősen jó formának örvendenek s az együttest a sérülések is elkerülik illetve egyes játékosok egyre jobb formába lendülnek. Kitűnő érkőzés előtt állunk melynek a hazai együttes az esélyese.

Manchester United : Henderson;Shaw;Maguire;Lindelöf;Wan-Bissaka;Pogba;McTominay;Greenwood;De Beek;Rashford;Cavani

Liverpool: Alisson;Alexander-Arnold;Williams;Fabinho;Robertson;Wijnaldum;Thiago;Milner;Salah;Firmino;Jones

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 4.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 10.perc: Greenwodd lövését Alisson védte. 18.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki, az ellentámadás végén Salah szinte a semmiből lőtt a hálóba egy kitűnő kiugratást követőe 0:1! 24.perc: Alexander-Arnold lőtt hatalmas gólt centik híjján. 26.perc: pazar hazai akció mely végén Greenwood lőtt a hálóba 1:1! 34.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 37.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 40.perc: vendég szöglet melyből gólveszély nem alakult ki. 42.perc: Fabinho sárgult be. 44.perc: Alisson védett nagyot Shaw lövésénél. 46.perc: Pogba lőtt kevéssel a akpu mellé.

A második félidőt a Liverpool kezdte. 48.perc: Rasford lőtt okos gólt egy kontra támadás végén 2:1! 58.perc: egy vendég skció végén Salah vot résen s lőtt közelről a hálóba 2:2! 61.perc: Henderson védett bravúrral egy Alexander-Arnold által leadott lövést. 62.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 63.perc: Mane érkezett Wijnaldum helyére. 65.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 66.perc: Fred állt be Greenwood helyére illetve De Beek helyére Fernandes. 69.perc: Mane sárgult be. 78.perc: hazai szabadrúgás a 16-os előteréből melyet Fernandes lőtt a kapuba. 80.perc: Rashford lőtt kpaura ám Alisson bravúrral tudott hárítani. 81.perc: Origi állt be Firmino helyére majd Thiago helyére Shaquiri. 83.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Rashford helyére Martial állt be. 88.perc: Cavani közeli fejese pattant a jobb kapufán. 89.perc: Lindelöf sárgult be. 92.perc: Pogba is besárgult. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben a hazaik jobban kezdtek ám a vezetést a vendégek tudták megszerezni. Greenwood révén azonban gyorsan egalizást a United majd akár a vezetést is megszerezhette vol a afélidő végéig több alkalommal. A második játékrészben előbb a hazaiak megszerezték  avzeetést majd a Pool percei következtek s így ki is tudtak egyenlíteni. A hazaiak ezt követően ismét megszerezték Fernandes csodás szabadrúgása révén az vezetést. Összességében kitűnő meccset láthattunk ahol a hazaiak megérdemelten jutottak tovább.