A Premier League 19. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A tabella első 5 helyezett együtteséből 4 egymás ellen küzd meg. Szombaton kora délután a liga legjobb formában lévő együttese a Manchester United fogadja a Manchester City együttesét. Az őszi összecsapás hatalmas City fölénnyel zárult (6:3), az eredményen túl a játék képe még egyértelműbb volt az ősszel. Azóta gyakorlatilag a United alig kapott ki illetve a kapott gólok száma is csökkent. Ten Hag munkája egyre inkább látszik az együttesen. Igaz sérültek akadnak ám úgy tűnik a United odaért a top 4 együttes közé idén. A City ugyan nem a legkitűnőbb formában kezdett játszani a VB-t követően mégis sorra győzte le ellenfeleit. Igaz a Ligakupából kipottyant ám az FA kupában és a bajnokságban is legyőzte a Chelsea együttesét. Kitűnő mérkőzés előtt állunk ahol megjósolhatatlan ki szerzi meg a 3 pontot.

Manchester United : De Gea;Shaw;Varane;Malacia;Wan-Bissaka;Eriksen;Casemiro;Fred;Martial;Rashford;Fernandes

Manchester City: Ederson;Canelo;Ake;Akanji;Walker;De Bruyne;Rodri;Silva;Foden;Haaland;Mahrez

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 11.perc: Fernandes lőtt a kapu mellé. 20.perc: vendég szöglet helyzet nélkül.  34.perc: Rashford remek lövését blokkolták. 46.perc: Walker lőtt távolról a kapu mellé.

A második játékrészt a Manchester City kezdte. A félidőben Martial helyére Anthony állt be. 54.perc: Foden majdnem összehozott egy büntetőt de a bíró végül továbbot intett. 57.perc: Grealish állt be Foden helyére. 60.perc: a csereként beállt Grealish fejelt 5 méterről a hálóba De Bruyne passzát követően. 64.perc: Eriksen sárgult be. 68.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 72.perc: Eriksen helyére Garnacho állt be. 78.perc: Casemiro labdáját Fernandes lőtte a hálóba, az eset vitát keltő volt ám a bíró végül gólt ítélt. 1:1! 82.perc: Garnacho kapott kitűnő labdát majd ment el a bal oldalon és második szándékból adta Rashford elé a labdát aki a kapuba lőtt 2:1! 89.perc: Fred és Casemiro sárgult be. 92.perc: Rashford helyére Maguire állt be majd Casemiro helyére McTominay és Malacia helyére Martinez.

Az első játékrészben a vendégek a labdát birtokolták ám a veszélyes helyzeteket a Manchester United dolgozta ki Rashford révén. A második játékrészben, a City kezdett kitűnően, meg is szerezték a vezetést ám a hazaiak a padlóról felállva percek alatt fordítottak. Összességében egy kitűnő összecsapást láthattunk ahol a hatékonyság tekintetében a hazaiak megérdemelten nyertek.