A nyolcaddöntők utolsó mérkőzésihez értünk. Papíron a legegyértelműbb párosításnak Marokkó és Spanyolország párharca tűnik. Marokkó némi meglepetésre jutott tovább csoportjából elsőként míg a spanyolok némi meglepetésre csak Japán mögött csoport másodikként jutottak tovább. Marokkó védekezése elismerésre méltó míg kontrái életveszélyesek. A mérkőzés esélyesei a Spanyolok.

Marokkó: Bono;Mazrauri;Siass;Aguerd;Hakimi;Amrabat;Amallah;Ounahi;Ziyech;Nesry;Boufal

Spanyolország: Simon;Llorente;Rodri;Laporte;Alba;Busquets;Pedri;Gavi;Torres;Asensio;Olmo

A mérkőzést a Spanyol válogatott kezdte. 27.perc: spanyol nyomást követően Asensio hibázott ziccerben. 33.perc: került helyzetbe ám hibázott. 42.perc: Boufal labdáját Aguerd fejelte a kapu mellé. 45.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt a Marokkói válogatott kezdte. 63.perc: Asensio helyére Morata állt ba majd Gavi helyett Soler és Boufalt Adbe váltotta. 68.perc. spanyol szöglet helyzet nélkül. 75.perc: Torres helyére Williams állt be. 77.perc: Laporte sárgult be. 81.perc: ismét spanyol szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Nesry helyére Sabiri állt be majd Amallah helyére Cheddira állt be és Mazrauri helyére Allal. 84.perc: Aguerd sérült meg helyére Yamiq érkezett. 90.perc: Saiss sárgult be. 95.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül.

A hosszabbítás első félidejét Spanyolország kezdte. 98.perc: Olmo helyére Fati állt be majd Balde állt be Alba helyére. 101.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 104.perc: Cheddira kapott remek labdát ám ziccerben hibázott. 107.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül.

A hosszabbítás második félidejét Marokkó kezdte. 118.perc: Williams helyére Sarabia érkezett. 120.perc: Ounah érkezett Benoun helyére. 120. perc újabb spanyol szöglet helyzet nélkül. 123.perc: Sarabia érkezett jól s lőtt közelről kapufát. Maradt a 0:0! Következnek a büntetők.

A büntetőpárbajban Spanyolország mindhárom rúgója Sarabia, Soler és Busquets is kihagyta büntetőjét míg Marokkó 3-at is belőtt Sabiri; Ziyech és Hakimi révén így 3:0 lett a végeredmény.

Az első félidőben a spanyolok ugyan irányítottak ám Marokkó nem ijedt meg árnyékától így helyzeteket mindkét fél alakított ki. A második félidőben Spanyolország volt aktívabb ám leginkább szögletekben jeleskedett. A hosszabbítás első félidejében Marokkó hagyott ki nagy ziccert. A hosszabbítás második félidejében a spanyolok is kihagytak egy ziccert. A büntetőpárbajt Marokkó bírta jobban idegekkel így megérdemelten jutottak a legjobb 8 közé.