A VB csoportkörének 2. fordulójának egyik legkiemelkedőbb összecsapását Portugália és Uruguay részvételével rendezik meg. A Portugálok egy zseniális mérkőzésen győzte le Ghána válogatottját 3:2-re míg nagy meglepetésre Uruguay döntetlent játszott Dél-Korea válogatottjával. A mai mérkőzés semmit végeredményétől függően Portugália akár már ma este csoportelsőként juthat tovább míg Uruguay amennyiben kikap messzire kerül a továbbjutástól.

Portugália: Costa;Mendes;Dias;Pepe;Cancelo;Neves;Carvalho;Silva;Fernandes;Ronaldo;Felix

Uruguay: Rochet;Valera;Bentancour;Vecino;Cavani;Nunez;Gimenez;Godin;Coates;Oliveira;Vecino

A mérkőzést Uruguay kezdte. 6. perc: Bentancour sárgult be. 11.perc: Valverde szögletéből helyzet nem alakult ki. 16.perc: Portugál szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 19.perc: 2 hazai szöglet helyzet nélkül. 32.perc: Bentancour hibázott óriási ziccerben. 38.perc: Neves sárgult be. 42.perc: Guerreiro állt be Mendes helyett. 44.perc: Olivieira sárgult be. 46.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.

A második játékrészt Portugália kezdte. 48.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 52.perc: Felix lőtt kevéssel a kapufa mellé. 54.perc: Fernandes lőtt okos gólt 1:0! Megérdemelt gól. 62.perc: Pellistri állt be Godin helyére majd Vecino helyére Arrascaeta. 69.perc: Nves helyére Leao állt be majd Nunez helyére Gomez és Cavani helyére Suarez. 75.perc: Gomez lőtt a jobb kapufára. 77.perc: Felix sárgult be. 79.perc: Costa védett bravúrral. 81.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Nunes állt be Felix helyére majd Ramos váltotta Ronaldot és Carvalho helyére Palhinha állt be. 86.perc: Oliveira helyére Vina állt be. 89.perc: Gimenez kezezett így büntető következett melyet Fernandes lőtt a hálóba 2:0! 98.perc: Fernandes hagyott ki ziccert.

Az első játékrészben Uruguay kezdett jobban majd Portugála fokozatosan vette át az irányítást. A legnagyobb helyzet Bentancour előtt adódott.  A második játékrészben Portugália megmutatta valódi erejét, felőrölte az Uruguay-i védelmet és 2 találattal győzött. Ezzel meg is nyerte csoportját és továbbjutott.