?????????????????????????????????????????????????????????

A mai napon kerül sor az Európa Liga második elődöntőjére. Szerdán az Ajax együttese 4:1-re diadalmaskodott Lyon ellen s így gyakorlatilag biztosította helyét a döntőben. A Celta Vigo a Spanyol Bajnokság 11. helyén áll 34 mérkőzést követően, ebből 13 győzelem mellett 5 döntetlen és 16 vereség szerepel. Utolsó 5 bajnokijukon 4 vereség mellett 1 győzelem szerepel. Hazai pályán 17 mérkőzést játszottak s ezek közül 9-et nyertek meg 1 döntetlen és 6 vereség mellett, utolsó 5 hazai meccsükön 4 vereség mellett 1 győzelem szerepel. Sérültek Rossi, és Balnco valamint Palanas pályára lépése kérdéses. Az Európa Ligát illetően a G csoprtból jutottak tovább a 2. helyen, mérlegük 2 győzelem 3 döntetlen és 1 vereség. A kieséses szakaszban először a Sahtar Doneck együttesét ütötték ki, majd a Krasznodar együttesét. Ezt követően a Genk következett. A Manchester United a Premier League 5. helyén áll, eddigi 34 mérkőzésükből 17-et nyertek meg 14 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 meccsükön 3 győzelem mellett 2 döntetlen szerepel. Idegenben 16 mérkőzésből 10-et nyertek meg 4 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 idegenbeli meccsükön 4 győzelem mellett 1 döntetlen szerepel. Sérültek Ibrahimovic, Rojo, Fosu-Mensah, Shaw. Jones és Smalling bevetésre kész, csak úgy, mint Mata és Pogba. Az Európa Ligát illetően a United az A csoportból jutott tovább a 2. helyen, mutatójuk 4 győzelem 2 döntetlen, a kieséses szakaszban előbb a St Etienne-t ejtették ki, majd a Rosztovot. Később az Anderlecht együttesét búcsúztatták. A mérkőzés esélyese a Manchester United, ám a spanyol együttest nem szabad leírni, főként, mert a United mérlege negatív a spanyol együttesekkel szemben. Egy jó mérkőzés előtt állunk.

Celta Vigo: Alvarez, Jonny, Roncaglia, Cabral, Mallo, Hernandez, Radoja, Wass, Sisto, Guidetti, Aspas

Manchester United: Romero, Valencia, Baily, Blind, Darmian, Herrera, Fellaini, Pogba, Lingard, Rashford, Mkhtaryan

Az első félidőt a vendégek kezdhették. 6. perc: Mkhitaryan érkezett a kipattanóra és lőtte a labdát 16 méterről kapura, de az elakadt egy védőben. 8. perc: Rashford jutott be a 16-oson belülre, azonban lövését egy védő blokkolta. 11. perc: Radoja beívelését követően Wass érkezett a labdára, majd fejelt a kapu jobb oldala mellé. 17. perc: Wass elé érkezett egy labda, majd lőtte azt távolról jóval a kapu mellé. 20. perc: Rashford eresztett el egy távoli lövést, de Alvarez védeni tudta, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 28. perc: Mallo adta középre a labdát, de a védők tisztáztak. 29. perc: Sisto lőtt a 16-oson belülről kapura, azonban a kapus védte. 31. perc: Lingard lőtte a labdát laposan a büntetőterületen belülről kapura, azonban Alvarez védeni tudott. 33. perc: Fellaini sárgult be. 35. perc: Egy remek középreadást követően Mkhitaryan lőtte kapura a labdát jobbról, de az elakadt egy védőben. 36. perc: Hazai szöglet következett, melyből helyzet nem alakult ki. 39. perc: Rashford tálalt Lingard elé, aki kapura lőtt, de a kapus védeni tudta. 41. perc: Valencia adta középre a labdát, azonban a védők megszerezték azt. 43. perc: Fellaini ívelte be a labdát a kapu előterébe, azonban Alvarez lehúzta a labdát. Ezzel véget ért az első félidő, melynek állása 0:0!

A második félidőt a hazaiak kezdték. 47. perc: Hazai szabadrúgás következett, melyből helyzet nem alakult ki. 49. perc: Lingard adta középre a labdát, de csapattársat nem talál, a védők kivágták azt. 50. perc: Pogba szerzett labdát a 16-oson belül, majd lőtt távolról a kapu fölé. 52. perc: Egy pontos labdára érkezett Aspas és fejelt a kapu mellé. 54. perc: Valencia cselezte be magát a 16-oson belülre, azonban egy védő blokkolta, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 59. perc: Sisto vette át a labdát a büntetőterületen belül, és lőtte azt kapura, azonban Romero hatalmasat védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 62. perc: Rashford tört be a kapu előterébe, de lövése a kapu jobb oldala mellett ment ki. 64. perc: Guidetti lövését követően tisztáztak a védők, a szögletből való beívelést a kapus húzta le. 66. percben Mallo sárgult be. 67. perc: Vendég szabadrúgás következett, Rashford tökéletes lövést eresztett meg a sorfal felett a kapu bal oldalába, a kapusnak esélye sem volt, 0:1! 70. perc: Guidetti lőtte a labdát a 16-oson belülre, de a védők tisztáztak az ezt követő szögletből nem született gól. 71. perc: Vendég szöglet következett, ám helyzet nem alakult ki. 73. perc: Aspas helyezkedett jól a 16-oson belül, majd a labdát a kapu bal oldala mellé lőtte. 74. perc: Wass helyére Jozabed érkezett. 75. percben Lingard lőtt a 16-oson belülről centikkel a kapu jobb oldala mellé. 78. perc: Rashford tekerte a labdát a kapu előterébe, de a védők tisztáztak. Még ebben a percben Mkhitaryan helyére oung érkezett. 79. perc: Vendég szöglet következett, Blind beívelését követően az egyik védő fejelte ki a labdát. 80. perc: Rashford helyére Martial lépett pályára. 86. perc: Pogba sárgult be. Még ebben a percben vendég szabadrúgás következett, Pogba távolról lőtte a labdát a kapu mellé. 89. perc: Young sérülés miatt elhagyja a pályát, helyére Smalling érkezett. 5 perc a hosszabbítás a második félidő végén. 92. perc: Mallo helyére Beauvue érkezett. 95. perc: Hazai szabadrúgás következett, ám gólveszély nem alakult ki. Ezzel véget ért a mérkőzés, melynek végeredménye 0:1!

Az első félidőben a hazai csapat vezetést szerezhetett volna, azonban Wass fejese nem volt elég pontos és Aspas lövése is mellé szállt. A vendégeknek három nagyobb helyzete is volt, amit Alvarez bravúrral védett. Ezzel a félidő 0:0-val ért véget. A második félidő elején a hazaiak alakítottk ki több kisebb helyzetet, melyek azonban elkerülték Romero kapuját. A vendégek Rashford révén jelentették a legtöbb veszélyt, aki a félidő közepén szabadrúgásból be is talált. A vendégek akár két gólos győzelmet is arathattak volna, ha Lingard pontosabban céloz. Összességében egy jó mérkőzést láthattunk, ahol a Manchester United megérdemelten győzött.