A Nemzetközi Klubfoci a végéhez érkezett. Mindössze egy összecsapás maradt számunkra,ami nem kisebb téttel bír mint, hogy kiderüljön melyik Európa Legerősebb klubcsapata. A Bajnokok Ligája döntője mindig is hatalmas érdeklődéssel bír, pláne amikor két ennyire patinás klub játssza a döntőt. Az egyik oldalon a Real Madrid akik a sorozatot már 12 alkalommal nyerték meg ráadásul az elmúlt két évben ők a trófea birtoklói. Emiatt is gyakorlatilag a szimpatizánsaikon kívül mindenki trónfosztást szeretne ma látni. A másik oldalon a Liverpool akik az Angol együttesek közül a legtöbbször 5 alakalommal hódították el a serleget. A Liverpool utoljára 2007-ben döntőzött ám ekkor A Milan együttesétől kapott ki. 2005-ben nyerték meg a sorozatot utoljára. A két együttes közt vonható némi párhuzam, ugyanis idén saját bajnokságukban a dobogón illetve a 4. helyen sikerült végezniük. A döntőben két rendkívül jól támadó s első sorban kontrázó együttes néz farkasszemet ám a királyiak védelme mindenképp erősebbnek tűnik. A Liverpool részéről  mindenképpen hiányozni fog a keretből  Matip és Chamberlain. A találkozó esélyese a Real Madrid mind a rutin mind a keretek erőssége miatt. Ugyanakkor egy kupadöntőről van szó ahol egy mérkőzésen bármi megtörténhet így Klopp együttese is reménykedhet a trófea megszerzésében. Kitűnő mérkőzés előtt állunk!

Real Madrid: Navas;MArcelo;Ramos;Varane;Carvajal;Modric;Caemiro;Kroos;Isco;Ronaldo;Benzema

Liverpool: Karius;alexander-Arnold;Lovren;Van Dijk;Robertson;Wijnaldum;Henderson;Milner;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 5.perc: Salah kapott jó labdát majd kapura fordult ám a védők blokkolták lövését. 9.perc: Firmino fejelt közelről a kapu fölé. 15.perc: Ronaldo lőtt 15 méterről kapura á lövése a kapu fölé szállt. 19.perc: vendég szögleet melyet követően Van Dijk fejelt a kapu fölé 4 méterről. 23.perc: Firmino lövését blokkolta a madridi védelem, az ezt követő szögletből Alexander-Arnold elé került a labda aki 15 méterről lőtt kapura, NAvas némi szerencsével fogta a kapuba tartó labdát. 29.perc: Ramos gyakorlatilag kifordította Salah vállát, szabálytalanságot nem látott a játékvezető, a pályára siető ápoló személyzet ellátta a sérültet ám Salah nem tudta folytatni a játékot helyére Lallana érkezett. 30.perc. Vendég szöglet helyzet nélkül. 33.perc: Benzema lövését blokkolta a vendég védelem. 37.perc: Carvajal is megsérült helyére Nacho állt be. 39.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 43.perc: Ronaldo került ígéretes helyzetbe á lesről indult így szabadrúgással jöhetett a Liverpool. A hosszabbítás 3 perc, 47.perc: Benzema távoli lövése zúgott el a kapu mellett. Ezzel ért véget a játékrész.

A második játékrészt a Real Madrid kezdte. 48.perc: a 16-oson belül Isco maradt üresen ám a kapu helyett a keresztlécre lőtt. 49.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 51.perc: egy ártalmatlannak tűnő kidobásba Benzema tette bele a lábát mely így a kapuba csorgott, Karius hatalmasat hibázott 1:0! 55.perc: vendég szöglet melyet követően Mane érkezett jól a kapu elé s lőtt 3 méterről a hálóba 1:1! 60.perc: Isco helyeztkedett jól majd lőtt a kapura de Karius szép mozdulattal mentett szögletre. 61.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 62.perc: Isco helyére Bale állt be. 64.perc: Marcelo bal oldali labdáját Bale ollózó mozdulattal lőtte a kapuba 2:0! Káprázatos gól igaz a támadó nem a legtökéletesebben találta el a labdát, a lényeg vezet a hazai gárda. 70.perc: vendég szöglet melyet Navas húzott le. 71.perc: ane kapott pontos passzt ajd lőtt kapura ám szerencsétlenségére a jobb kapufát találta el lövése. 74.perc: Ronaldo lövését blokkolta a liverpooli védelem, az ezt követő szögletből helyzet ne alakult ki. 82.perc: Benzema közeli lövését Karius védte szép mozdulattal. 83.perc: Mane sárgult be, ezt követően Can érkezett Milner helyére. 83.perc: Bale távoli gyenge lövését Karius ütötte saját kapujába 3:1! A mérkőzés és a kupa sora eldőlt. 86.perc: három hazai szöglet helyzet nélkül. 89.perc: Benzema helyére Asensio állt be. A hosszabbítás 3 perc, 92.perc: hazai szöglet melyből helyzet már nem alakult ki. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben a Liverpool kitűnően kezdett. Több és veszélyesebb helyzetet alakítottak ki kint ellenfelük. Az első 35 percben határozott támadójátékuk meglepte némileg a királyi gárdát s jó védekezésük megálljt parancsolt elsősorban Ronaldo-nak. Salah kiesése azonban megfogta a vörösöket, legjobbjuk elvesztését követően megtorpantak s ezt követően több madridi helyzetet láthattunk. A második játékrészben a Real Madrid átvette az irányítást. Isco révén majdnem megszerezték a vezetést ám Karius hathatós segítségével Benzema már betalált. Ugyan a Liverpool ezt követően még ki tudott egyenlíteni Bale gyönyörű góljára mér nem tudtak válaszolni. Ha ez nem lett volna elég Karius kapus még egy közepes lövést engedett be a kapujába s így el is dőlt a Bajnokok Ligája sorsa. A Liverpool ugyan alakított ki helyzeteket ám a kapufa kisegítette a madridiakat. Összességében nem érdemtelenül nyerte meg újabb Bajnokok Ligája trófeáját a Real Madrid!

Az elmúlt 5 évből 4. alkalommal nyertek a királyiak a legrangosabb európai kupasorozatban, zsinórban 3. évben nyerik meg a sorozatot ami legutóbb még a BEK-ben a Milan-nak sikerült 20 évvel ezelőtt. Zidane amióta a madridiak edzője gyakorlatilag nem veszített fontos párharcot a Bajnokok Ligájában. Ezen számok elképesztőek ám a számok mögé nézve az európai foci hibái is kirajzolódnak, illetve még egy apró ám nem elhanyagolható dolog a szerencse. A Real Madrid az idei szezonban többször is a szerencsének köszönhetően jutott el idáig elég ha csak a mai mérkőzést vesszük górcső alá. Ezen kívül nem lehet figyelmen kívül hagyni,hogy a királyiak ellen meglehetősen nehéz bármely csapatnak játszani főként úgy, hogy a 16-oson belül elkövetett szabálytalanságokat melyeket madridisták követnek el „nem mindig” veszik figyelembe a játékvezetők. Ezzel ellentétben az idei Juventus elleni párharc utolsó perceiben egy meglehetősen vitatható büntető által jutottak tovább a párharcból. Természetesen a jó csapatnak van szerencséje s az az együttes jó aki tesz is érte. A legnagyobb sikerek nem esnek csak úgy az együttesek ölébe ám mint korábban a Barcelona esetében úgy most a Real Madrid-nál is határozottan érezhető a klubok játékvezetők általi burkolt vagy bizonyos esetekben kevésbé burkolt támogatása. A több száz milliókat költő együttesek felelőssége is megkérdőjelezendő akik helyenként hasonló támogatás mellett ( e két együttes kivételével) idáig sem tudnak eljutni s emiatt a Bajnokok Ligája kis túlzással 3 együttes belharcává vált! A részrehajló problémák kiváltására talán a videóbíró bevezetése megoldást nyújthatna ám a Bajnokok Ligájában jövőre még biztosan elmarad a debütálása. Remélehetőleg ezen problémák a következő években lecsengenek illetve megoldás születik rájuk!