Talán a leginkább várt Bajnokok Ligája nyolcaddöntő párharcára kerül sor a mai estén. Egy rendkívül izgalmas mérkőzésen Párizsban a PSG 1:0-ra győzedelmeskedett a Real Madrid felett. Rendkívül jól játszott a francia együttes igaz ezt az eredmény nem feltétlenül tükrözi. A spanyol együttes nagy feladat előtt áll hiszen mindenképp gólt kell szerezzenek ha tovább akarnak jutni. Mindkét gárda nagyon erős támadógépezettel bír igaz a PSG merítési lehetőségei nagyobbak mai ellenfelénél. Kitűnő összecsapás előtt állunk ahol remélhetőleg nem a VAR rendszeré lesz a főszerep a bírói tévedések vizsgálatai miatt.

Real Madrid: Courtois;Fernandez;Alaba;Militao;Carvajal;Modric;Kroos;Valverde;Vinicius;Benzema,Asensio

PSG: Donnarumma;Hakimi;Marquinhos;Kimpembe;Mendes;Paredes;Verratti;Danilo;Neymar;Messi;Mbappe

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 7.perc: Paredes sárgult be. 13.perC: ?bappe helyzetét Courtois hárította. 15.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 25.perc: Benzema lőtt kevéssel  a kapu mellé. 31.perc: Messi lőtt kevéssel a kapu mellé. 34.perc: Mbappe lőtt a hálóba ám lesről. 39.perc: Mbappé ezúttal már szabályosan lőtt a kapuba 0:1! 43.perc: Nacho illetve Vinicius sárgult be.

A második félidőt a PSG kezdte. 52.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 54.perc:Mbappe lőtt a hálóba de szabálytalanul. 57.perc: Kroos helyére Camavigna állt be majd Asensio helyére Rodrygo. 59.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 60.perc: Carvajal sárgult be. 61.perc: Benzema szerzett labdát a szabálytalanság határát súrolva s lőtt  a hálóba 1:1! 62.perc: Donnarumma kapott sárga lapot reklamálásért. 65.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 66.perc: Carvajal helyére Vazquez állt be. 71.perc: Gueye állt be Paredes helyére. 73.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 76.perc: Benzema egyenlítette ki a párharc állását 2:1! 78.perc: gyakorlatilag a középkezdést követően ismét Benzema volt eredményes 3:1! Összesítésben így már a Real Madrid áll továbbjutásra. 81.perc: Danilo helyére Di Maria állt be. 82.perc: Hakimi sárgult be. 83.perc: Kimpembe sárgult be. 88.perc: Lucas sárgult be. 88.perc: Hakimi helyére Draxler állt be. Több helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben mindkét gárda támadólag lépett fel.  Avendégek irányították a félidő végét illetve meg is szerezték a kitűnően játszó Mbappe révén a vezetést. A második játékrészben ismét utolérte a PSG-t a kieséses szakasz átka. Gyakorlatilag 15 perc alatt adták ki kezükből a továbbjutást. Benzema remekelt. A vendégek magukat okolhatják illetve a VAR rendszert is részben a kiesésért talán.