A Bajnokok Ligája  elődöntőinek visszavágójához érkeztünk. Az első összecsapáson Liverpool-ban nem született meglepetés és a hazaiak akkor 2:0-ra győztek megérdemelten. A Villareal csak a védekezésre tudott koncentrálni melynek hatására az első bekapott gól rögtön magával vonzotta a másodikat is. MA este a spanyol együttesnek ugyanakkor szükségszerű lesz támadnia illet gólt gólokat szerezniük ha valóban BL fináléról álmodoznak. Klopp együttese két gólos előnyben bízhat kontratámadásaiban illetve masszív védelmében.

Villareal: Rulli,Estupian;Torres;Albiol;Foyth;Lo Celso;Parejo;Capoue;Coqulein;Dia;Moreno

Liverpool: Alisson;Alexander-Arnold;Konate;Van Dijk;Robertson;Thiago;Fabinho;Keita;Salah;Mane;Jota

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 3.perc: máris hazai vezetés Dia lőtt a hálóba 1:0! 12.perc: Parejo lőtt az oldalhálóba. 16.perc: Moreno védett nagyot egy fejesnél. 37.perc: Lo Celso esett el gyanús körülmények között de a büntető elmaradt. 41.perc: Capoue labdáját Coqulein lőtte a hálóba 2:0! Ezzel ért véget a félidő.

A második játékrészt a Villareal kezdte. A félidőben Diaz állt be Jota helyére. 55.perc: Trent-Alexander Arnold lőtte telibe a keresztlécet. 56.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 62.perc: Salah labdáját Fabinho lőtte a hálóba 2:1! 63.perc: Capoue sárgult be. 66.perc: Diaz fejére érkezett pontos labda majd a hálóba lőtt 2:2! 68.perc: Pedarza állt be Coqulein helyére majd Chukwueze érkezett Moreno helyére. 74.perc: Alexander-Arnold sárgult be. 79.perc: Estupian helyére Trigueros állt be majd Albiol helyére Aurier állt be és Alcacer helyére Dia helyére. 80.perc: Keita helyére Henderson állt be majd Thiago állt be Jones helyére és Tsimikas érkezett Robertson helyére. 81.perc: Lo Celso sárgult be. 84.perc: Fabinho helyére Milnaer állt be. 85.perc. Torres sárgult be. 86.perc: Capoue sárgult be ismét majd állt ki piros lappal. 90.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.

Az első félidőben a hazaiak jól használták ki helyzeteiket míg a vendégek ugyan mezőnyfölényben játszottak ám találatig nem jutottak. A második játékrészben beindult a Liverpool henger s gyakorlatilag 10 perc alatt eldöntötték a továbbjutás sorsát. Összességében jó mérkőzést láthattunk ahol a jobb együttes jutott a döntőbe.