2017-ben csak úgy mint az azt megelőző sok évben ismét Wimbledon ad helyszínt a füves borítás legkiemeltebb versenyének. Wimbledon gyakorlatilag a tenisz mekkája, ahol minden sportoló a végső győzelemre hajt aki elindul. Az idei évben is szenzációs mezőny gyűlt össze,hogy megküzdjön eme nemes trófeáért. A jelenleg aktív teniszezők közül Rodger Federer nyerte meg 7 alkalommal s így egy esetleges idei győzelmével Wimbledon tekintetében az örök ranglista élére állna, csakúgy mint az összes Grand Slam győzelem figyelembe vételével ahol 19. alkalommal győzhetne s növelhetné előnyét Sapras-el szemben. Az esélyesek közül Nadal emelkedik ki aki a Roland Garos-t nyerte hatalmas fölénnyel, ezen kívül a hazai pályán játszó Andy Murray, a korábbi világelső Novak Djokovic valamint a lassan 36. születésnapját töltő Rodger Federer.

A legjobb 128 versenyző közül természetesen a legtöbb esetben a sztárok valamint az esélyesek könnyedén jutottak tovább csak úgy mint a legjobb 64 között. A legjobb 32 között azonban már elkezdtek fogyni a nevesebb játékosok, Tsonga a franciák reménysége némi meglepetésre kapott ki Querrey-től valamint Nisikori is sima vereséget szenvedett Bautistá-tól, és Monfils is búcsúzott meglepetésre. A legjobb 16 között hullott el az elgyik legnagyobb csillag Nadal aki maratoni hosszúságú csatában kapott ki a 3. szettben 15-13-ra. Így a legjobb nyolc között Federer,Murray;Djokovic;Cilic;Berdych neve olvasható többek között, ám a legjobb 4 közé már csak Federer;Cilic;Berdych;Querrey neve volt olvasható. Djokovic és Murray mindketten sérülés miatt adták fel a küzdelmet. Djokovic nyilatkozatából arra lehet következtetni,hogy egy hosszabb kihagyás várhat rá a könyökfájdalmai miatt. Az elődöntőben a várakozásoknak megfelelően Federer és Cilic győzött így egy érdekes ám semmiképp sem kiélezett döntőre lehetett számítani.

A döntőben egyedülállóként Rodger Federer 11. alkalommal lépett fűre míg ezen a borításon Cilic először. A két játékos meglehetősen idegesen kezdett, ám Federer hamar magához ragadta egy brékkel melyet az egész játszmán keresztül meg is őrzött 1:0! A második játszma még simábban alakult a svájci számára ráadásul Cilic megsérült minden bizonnyal még az első szettben. Végül Federer simán nyerte azt a szettet is 2:0! A harmadik szett hozta talán a legnagyobb küzdelmet ám Cilic gyakorlatilag képtelen volt átlépni árnyékán s akár mit is próbált Federer-nek szinte minden ütésére volt válasza. Végül a harmadik szettben is egy bréket vitt végig Federer s győzött 3:0-ra. Federer ezzel karrierje 19. Grand Slam viadalát nyerte, melyek közül Wimbledonban a 8.-at s ezzel a füves borításon egyedülálló lett. Federr karrierje során eleddig soha sem nyert úgy Grand Slam viadalt,hogy legalább 1 szettet ne veszített volna el, egészen a mai napig. A svájci idén két Grand Slam viadalon indult s mindkettőt meg is nyerte ami kitűnő teljesítmény főként