Az Olasz bajnokság nagy erőkkel robog tovább. A 3. fordulóban csakúgy mint a korábbi játéknapokon rendeznek nagy rangadót. A pénteki játéknapon a Milan fogadja a Roma együttesét. A két együttes közül a roma töltött több percet a pályán mert a Milan a Genovai hídszakadás következtében egy mérkőzését el kellett halassza. A roma mérlege eddig egy győzelem a Torino ellen illetve egy döntetlen az Atalantával. A Milán az első rangadóját a Napoli ellen elveszítette így ma minden képen szüksége lenne a 3 pontra. A két együttes az utóbbi időben vívott ádáz csatákat ám inkább a Roma dominanciája rajzolódik ki ebből. Érdekes mérkőzés előtt állunk ahol az esélyek a nyáron erősödött Milan mellett szólnak.

Milan: Donnarumma;Rodrigez;Romagnoli;Musacchio;Calabria;Kessie;Biglia;Bonaventura;Calhanoglu;Higuain,Suso

Roma: Olsen;Marcano;Manolas;Fazio;Karsdorp;De Rossi;N’Zonzi;Kolarov;Pastore;Schick;Dzeko

A mérkőzést a Roma kezdte. 9.perc: Calhanoglu szabadrúgásból lőtt kapura ám Olsen szép mozdulattal védett. 16.perc: Calabria lövése ment a kapu fölé. 18.perc: Higuain harcolt ki szögletet ám helyzet nem alakult ki végül. 23.perc: Dzeko lőtt kapásból kapura de lövését blokkolták. 30.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 35.perc: Schick lövését Donnarumma védte bravúrral. 40.perc: Rodriguez adott kitűnő labdát Kessie-nek aki közelről a hálóba talált 1:0! 45.perc: hazai szöglet helyzet nélkül.

A második félidőt a Milan kezdte. A félidőben Maracano helyére El Shaarawy a korábbi Milan játékos állt be. 50.perc: Dzeko rontott nagy helyzetben a kapu előterében. 52.perc: hazai szögletek helyzetek nélkül. 55.perc. újabb hazai szöglet helyzet nélkül. 58.perc: hazai szögletek következtek helyzetek nélkül. 60.perc: Fazio kapott jó labdát majd lőtt a hálóba 1:1! 62.perc: videóbíró következett melyet követően a bíró nem adott meg egy találatot les miatt jogosan. 66.perc: Calhanoglu lövését védte Olsen. 68.perc: Pastore helyére Cristante állt be. 70.perc: Rodriguez lőtt kapura ám Olsen nagyot védett. 72.perc: Suso lőtt távolról kapura de lövése célt tévesztett. 75.perc: Higuain hibázott nagy helyzetben. 76.perc: Rodriguez helyére Laxat állt be. 78.perc: Karsdorp helyére Santon állt be. 79.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 80.perc: ismét videóbíró mely kezezés miatt nem adták meg a találatot. 82.perc: Calhanoglu helyére Castilejo érkezett, illetve Cutrone állt be Bonaventura helyére. 85.perc: előbb Olsen védett nagyot Suso lövésénél majd az ezt követő szögletből már nem alakult ki helyzet. 88.perc: De Rossi sárgult be. A hosszabbítás 6 perc, 94.perc: hazai szöglet melyet követően Higuain passzolt Cutrone elé aki a kapuba talált 2:1! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a Milan tűnt aktívabbnak, több helyzetet is kidolgoztak. A Napoli csupán Dzeko révén tudott veszélyes helyzetet kialakítani. Kesie révén a megérdemelt vezetést meg is szerezték a félidő végén a vörös feketék. A második játékrészben a hazaiak mindent megtettek következő találatért. a vendégek is több helyzetet alakítottak ki  be is találtak a kapuba. Ezt követően a hazaik még jobban rákapcsoltak s tömérdek szögletet harcoltak ki. Sok helyzet ugyan kimaradt ám a hosszabbításban Cutrone révén mégis megszerezték a győzelet megérdemelten.