A Bundesliga 22. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló rangadóját a Bayern München játssza hazai pályán a Schalke ellen. A hazaiak a tabella éléről várják az összecsapást, eddigi 21 meccsükből 17-et nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 meccsüket megnyerték, hazai környezetben 10 meccsből 9-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Utolsó 5 hazai meccsüket megnyerték. A vendégek a tabella 6 helyén állnak. Eddigi 21 meccsükből 9-et nyertek meg 7 döntetlen és 5 vereség mellett. Idegenben 10 meccsből 4-et nyertek meg 3 döntetlen és 3 vereség mellett. A két együttes örök mérlege a Byern München erejét mutatja. A mai mérkőzés esélyese is a bajor egyesület, a vendégek esetleges pontszerzése is meglepetés számba menne. A mérkőzés egyik pikantériája,hogy Goretzka a nyártól a Bayern keretét fogja erősíteni. A bajorok ingyen szerezték meg a támadót.

Bayern München: Ullreich;Alaba;Hummels;Boateng;Kimmich;Müller;Vidal;James;Robben;Ribery;Lewandowski

Schalke: Fahrmann;Kehler;Naldo;Stambouli;Schopf;Meyer;Goretzka;Caligiuri;Embolo;Burgstaller; Di Santo

A mérkőzést a Schalke kezdte. 2.perc: Embolo próbálkozását Ullreich védte bravúrral. A kipattanót Di Santo lőtte a kapu fölé. 6.perc: Lewandowski lőtt a kapuba egy kipattanót 1:0! 8.perc: vendég szöglet melyből Kehrer lőtt a kapu mellé. 9.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 11.perc: két vendég szöglet melyeket követően Schopf lőtt a kapu mell kevéssel. 17.perc: Meyer sárgult be. 20.perc: Alaba próbálkozását Fahrmann védte bravúrral. 27.perc: Lewandowski lőtt a kapu mellé kevéssel. 29.perc: Di Santo szánta el magát lövésre s lőtt a kapuba 1:1! 36.perc: Müller kapott jó labdát a 16-oson belül majd lőtt a kapuba 2:1! 40.perc: Goretzka lőtt a kapu mellé. 42.perc: James sárgult be. Több helyzet az első félidőben nem alakult ki.

A második félidőt a Bayern München kezdte. 50.perc: Burgstaller sárgult be. 55.perc: hazai sarokrúgás melyet követően Ribery lőtt a kapu mellé. 59.perc: Vidal sárgult be. 60.perc. Meyer helyére Oczipka állt be. 65.perc: Burgstaller helyére Harit érkezett. 71.perc: Boateng helyére Sule állt be. 72.perc: Embolo életerős lövését Ullreich védte óriási bravúrral. 73.perc: Lewandowski lövését Fahrmann védte nagy bravúrral. 77.perc: Lewandowski hagyott ki ismét helyzetet. 78.perc: Ribery helyére Coman érkezett illetve Di Sant helyére Konoplyanka érkezett. 81.perc: Martinez érkezett Robben helyére. 83.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Martinez lőtt kevéssel a kapu mellé. A hosszabbítás 3 perc, 93.perc: Coman lőtt kapura ám Fahrmann a helyén volt, hazai szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek jobban ám a hazaiak gyakorlatilag első helyzetükből megszerezték a vezetést. Ezt követően felváltva alakultak ki helyzetek a kapuk előtt. A vendégek ki tudtak egyenlíteni ám pár perccel később már ismét a hazaiak szerezték meg a vezetést. A második félidőben a hazaiak sokkal több helyzetet alakítottak ki. A vendégek egyszer egyszer jutottak el a hazaiak kapujához s két alakalommal Ullreich-et munka elé állították. A hazai ziccerek kimaradtak így az eredmény sem változott, a Bayern megérdemelten nyert!