A Nemzetek Ligája 3. fordulójához érkeztünk. Igaz a csoportbeosztások miatt ez nem feltétlen jelenti azt,hogy mindegyik együttes a 3 . mérkőzését játssza a mostani hétvégén. Az A Divízió 1 csoportjába 3 együttes kapott besorolást, Németország a korábbi világbajnok, Franciaország a friss világbajnok illetve Hollandia az előző VB döntőse. A csoportból kissé kiemelkedik az eddigi eredmények alapján Franciaország, s ugyan negatív értelemben de Hollandia is. A mai mérkőzésen Hollandia fogadja a Német válogatottat. A két válogatott rendkívül látványos focira képes ugyanakkor eredményesség tekintetében Németország sokkal előrébb tart mai riválisánál, értendő ez a közelmúltra és a régmúltra is. A mérkőzésen amennyiben Hollandia nem szerez legalább 1 pontot úgy szinte elveszti esélyét a csoport megnyerésére. Németországnak adott esetben 1 pont is elég lehet ám természetesen a győzelem lenne a legjobb eredmény. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Hollandia: Cillessen;Blind;Van Dijk;De Ligt;Dumfries;Roon;De Jong;Wijnaldum;Babel;Depay;Bergwijn

Németország: Neuer;Hector;Hummels;Boateng;Ginter;Kimmich;Müller;Can;Kroos;Werner;Uth

A mérkőzést Németország kezdte. 5.perc:vendég szöglet helyzet nélkül. 9.perc: újabb német szöglet helyzet nélkül. 15.perc: Werner lőtt kevéssel a kapu bal oldala mellé. 18.perc: vendég szöglet melyet követően Müller helyzetét Cillessen hárította, az újabb sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 21.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 29.perc: Haza szöglet melyet követőn Van Dijk maradt a legjobb helyen s fejelt 3 méterről a kapuba 1:0! 34.perc. hazai sarokrúgás helyzet nélkül. 37.perc: Wijnaldum lövése kerülte el centikkel a kaput. 38.perc: Müller lőtt kevéssel a kapu mellé. Több helyzet nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt Hollandia kezdte. 49.perc: Dumfries lőtt kapura ám Neuer szépen védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 53.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 57.perc: Müller helyére Sane állt be illetve Can helyett Draxler. 59.perc. Kroos szögletéből nem alakult ki helyzet. 62.perc: Sane lövését blokkolta a hazai védelem, az ezt követő szögletből nem alakult ki helyzet. 64.perc: fokozódik a német nyomás, újabb sarokrúgás következeik melyből szintén nem alakult ki helyzet. 65.perc: Sane lőtt a kapu mellé kevéssel. 68.perc: Babel helyére Promes állt be illetve Bergwijn helyére Groenveld valamint Uth helyére Brandt. 70.perc: Draxler lőtt centikkel a kapu fölé. 74.perc: Kroos lőtt távolról a bal kapufa mellé. 76.perc: Depay lőtt Neuer-be. 77.perc: ake állt be De Jong helyére. 79.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 81.perc: újabb vendég sarokrúgás helyzet nélkül. 87.perc: szinte a semmiből Depay lőtt közelről a bal alsó sarokba 2:0! A mérkőzés eldőlni látszik. 89.perc: Werner lőtt kapásból ám Cillessen ezúttal is a helyén volt s védeni tudott. 90.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 3 perc, 91.perc: Depay lőtt a keresztlécre. 93.perc: Wijnaldum lőtt a kapuba 3:0! Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a vendégek nagy tempóban kezdtek ám sorozatos szögleteiket nem tudták találatra váltani. A hazaiak az első valamire való helyzetüket gólra váltották. A második félidő ott folytatódott ahol az első abba maradt. A vendégek sorra rúgták a szögleteket illetve hagyták ki kisebb nagyobb helyzeteiket. A mérkőzés végén a hazaiak szinte a semmiből találtak be majd a hosszabbításban állították be a 3:0-s végeredményt. Összességében a helyzetkihasználás szempontjából igazságos eredmény született.