A Serie A 22. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló rangadóját az Inter és a Roma együttesei játsszák. A hazaiak hullámvölgybe kerültek miután az elmúlt mérkőzéseiken 2 vereséget követően 2 döntetlent játszottak. Eddigi 20 meccsükből 12-őt nyertek meg 6 döntetlen és 2 vereség mellett. Hazai környezetben 10 meccsből 7-et nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. Utolsó 5 hazai meccsükön 2 döntetlen mellett 1 vereség és 2 győzelem szerepel. A vendégek a tabella 5. helyén állnak, eddigi 19 meccsükből, 12 győzelem mellett 3 döntetlent értek el és 4-szer kaptak ki. Utolsó 5 bajnokijukon 1 győzelem mellett 2 döntetetlent és 2 vereséget szenvedtek el. Idegenben 8 meccsből 5-öt nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A mérkőzésnek nincs egyértelmű esélyese, s a döntetlen valószínű eredménynek tűnik.

Inter: Handanovic;Santon;Miranda;Skriniar;Cancelo;Vecino;Gagliardini;Perisic;Valero;Vandreva;Icardi

Roma: Alisson;Florenzi;Manolas;Fazio;Kolarov;Gerson;Strootman;Pellegrini;El Shaarawy;Dzeko;Nainggolan

A mérkőzést az Inter kezdte. 3.perc: Handanovic fogta meg Gerson keresztlabdáját. 9.perc: Perisic lőtt távolról ám Allison  védeni tudott. 21.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 24.perc: Cancelo lőtt kapura ám blokkolták lövését, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 27.perc: 2 hazai szöglet melyek közül a másodikat követően Perisic lőtt Allison kapusba. 31. perc: El Shaarawy lőtt a hálóba 0:1! 34.perc: Icardi lőtt kevéssel a kapu mellé. 44.perc: újabb hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Roma kezdte. A félidőben Gagliardini helyére Brozovic érkezett. 54.perc: két vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 58.perc: Perisic sárgult be. 62.perc: hazai szöglet melyet követően Allison védett nagyot Candreva lövését követően. 64.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 68.perc: Cancelo sárgult be. 70.perc: Gerson helyére Peres állt be a vendégeknél illetve Candreva helyére Eder érkezett haza oldalon. 71.perc: Eder lövését Allison védte bravúrral. 73.perc: hazai szöglet melyet követően Icardi lőtt a kapufára ziccerből. 75.perc: El Shaarawy helyére Jesus állt be. 76.perc: Santon helyére Dalbert állt be. 78.perc: Eder fejelt a kapu fölé. 80.perc: Icardi hagyott ki óriási ziccert. 84.perc: Dzeko helyére Schik érkezett. 86.perc: Vecino fejelt közelről a hálóba 1:1! A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Eder lőtt kevéssel a kapu mellé. 94.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak voltak sokkal aktívabbak s alakítottak ki több veszélyes helyzetet ám a vendégek El Saarawy révén meg tudták szerezni a vezetést. Ezt követően több hazai lehetőség is kimaradt. A második játékrészben a hazaiak végig támadtak s végül teljesen megérdemelten ki is egyenlítettek. Az Inter lényegesen többet tett a győzelemért ám végül be kellett érniük 1 ponttal.