A Konföderációs Kupa 3. mérkőzésén bemutatkozik a B csoport is ahol Kamerun és Chile mellett Németország és Ausztrália is szerepel. Kamerun az Afrika Kupa győzteseként juthatott el a VB főpróbáját jelentő tornáig míg Németország az aktuális Világbajnok jogán van itt. A csoport meglehetősen kiegyensúlyozottnak tűnik s ez alól még Németország sem kivétel ugyanis a rengeteg mérkőzés miatt valamint a jövő évi VB miatt inkább a fiataljaikat hozták el egy-egy rutinos játékos mellett. Ennek ellenére vagy éppen ezért kimondottan élvezetes mérkőzésre számíthatunk.

Kamerun: Ondoa;Fai;Teikeu;Ngadeu-Ngadjui;Mabouka;Siani;Anguissa;Djoum;Moukandjo;Aboubakar;Bassogog

Chile: Herrera;Isla;Beaussejour;Medel;Jara;Fuenzalida;Vidal;Diaz;Aranguiz;Puch;Vargas

A mérkőzést Chile kezdte. 2.perc: Vargas kapott jó labdát majd lőtt a kapura de Ondoa hatalmasat védett, az ezt követő szögletből Ondoa védett ismét hatalmasat. 5.perc: Vidal lőtt távolról a lelátóra. 12.perc: Aboubakar vette át a labdát a 16-oson belül majd lőtt kapura de Herrera védeni tudott, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 21.perc: Abouakar tört előre de szerelték így szöglet következett melyből helyzet nem alakult ki. 28.perc: chilei szöglet következett melyet követően Kamerun hozhatta a játékszert. 35.perc: Moukandjo lőtt a kapu mellé 16 éterről. 41.perc: Vargas lőtt a kapu fölé. 42.perc: Aboubakar szlalomozott a védők közt de végül szerelni tudták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 1 perc, 46.perc: Vargas talált a kapuba ám mint kiderült les miatt így maradt a 0:0!

A második félidőt Kamerun kezdte. 48.perc: ezúttal is chilei helyzettel kezdődik a játékrész s ezúttal is Vidal lőtt kapu mellé. 56.perc: kameruni szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 58.perc: Sanchez érkezett Puch helyére. 64.perc: Felipe érkezett Fuenzalida helyére. 66.perc: Vidal sárgult be. 67.perc: Moukandjo lőtt szabadrúgásból a kapu mellé. 71.perc. Vargas lövését a védők blokkolták. 72.perc: Aranguz helyére Silva állt be. 73.perc: egy szögletet követően Isla fejelt centikkel a kapu mellé. 74.perc: Sanchez elől tisztáztak szögletre, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 81.perc: Sanchez passzolt Vidal elé, aki jól vette át a labdát s lőtt a kapuba 0:1! 83.perc: kameruni szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 86.perc: Siani helyére Ngamela állt be. 88.perc: chilei szöglet melyet követően gólveszély nem alakult ki. 89.perc: Mandjeck helyére Anguissa állt be. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Sanchez lőtt kapura 15 méterről ám a védők a gólvonalról mentettek majd érkezett Vargas aki a 2:0-ás végeredményt állította be.

Az első játékrészben mindkét válogatott nagy tempót diktált, előbb Chile szerezhette volna meg több alkalommal is a vezetést. A kameruni válogatott ezt követően főként Aboubakar révén veszélyeztetett ám ők sem tudták bevenni a chilei kaput. A félidő végén Vargas ugyan a kapuba talált ám azt joggal les címén érvénytelenítették. A második félidőben szintén Chile kezdett erősebben ám most Kamerun nem tudott annyi helyzetet kialakítani válaszul mint az elején. A mérkőzést Sanchez beállása döntötte el mert azt követően szinte csak a chileiek voltak a pályán. Előbb megszerezték a vezetést majd a mérkőzés végén megtoldották még egy találattal. Összességében két jó együttes kitűnő sz