A Világbajnokság 2. játéknapja 3 mérkőzést tartogatott a szurkolók számára. Cikkünkben időrendben vesszük a mérkőzéseket, a nap utolsó mérkőzéséről pedig bővebb beszámolót olvashatnak.

EGYIPTOM -URUGUAY

Az A csoport második mérkőzésével folytatódott a fociőrület. Talán a VB egyik legnagyobb kérdése volt, hogy Salah a Bajnokok Ligája döntőt követően tud e egyáltalán játszani. Uruguay mint tudjuk kitűnő csatársorral rendelkezik Suarez valamint Cavani révén. A mérkőzés esélyese Uruguay.

Az első játékrész némi Uruguay-i nyomással kezdődött. Suarez és Cavani is helyzetbe került ám az Egyiptomi kapu érintetlen maradt. A félidő második felében A Salah-ot nélkülöző Egyiptomiak is megvillantották tudásukat ám találatig ők sem jutottak.

A második játékrészben mindkét együttes növelt a tempóján mely jót tett a mérkőzésnek. Uruguay egyre nagyobb nyomást gyakorolt az Egyiptomi kapura melynek kapujában El Shenawy nagyobbnál nagyobb lövéseket védett. A végén egy szabadrúgást követően a mérkőzésen kiemelkedő teljesítményt nyújtó Gimenez fejelt a hálóba. Ezzel ha nehezen is de megnyerték a mérkőzést.

Az A csoport állása:

1.Oroszország 2.Uruguay 3.Egyiptom 4. Szaúd Arábia

A B csoportban Marokkó és Irán együtteseinek összecsapása következett. Az előzetes várakozások nem ígértek túl magas színvonalú összecsapást s kiemelkedő nevekben sem túl nagy a választék ezen válogatottaknál. Az esélyek Marokkó győzelmét jövendölték inkább.

MAROKKÓ – IRÁN

Az első játékrészben egymásnak feszültek az együttesek mely nehézkes támadásokat s kevésbé látványos játékot hozott.

A második játékrészben több durva szabálytalanság is történt melynek köszönhetően 7 perces hosszabbítás következett melynek 5. percében Aziz Bouhaddouz egy szögletet követően saját kapujába talált. Drámai mérkőzés volt melyet egy szerencsétlen mozdulat döntött el.

A VB második napjának sőt talán a csoportkör legjobb mérkőzésének ígérkező Portugália Spanyolország mérkőzés következett. A mérkőzést megelőző napokban robbant a bomba miszerint Lopetegui-t kirúgták a spanyol kispadról. Az oka, hogy a Real Madrid edzői stábjához írt alá, holott 2 héttel azt megelőzően hosszabbította meg a spanyol szövetséggel szövetségi kapitányi szerződését. A VB-t követően vette volna át a madridiak irányítását ám a spanyol szövetségi kapitányi posztot elhagyta volna. Helyettese Fernando Hierro lesz aki korábban a Real Madrid-ban játszott.

Portugália: Patricio;Guerrero;Fonte;Pepe;Soares;Carvalho;Guedes;Moutinho;Fernandes;Silva;Ronaldo

Spanyolország: De Gea;Nacho;Pique;Ramos;Alba;Koke;Busquets;Koke;Iniesta;Isco;Silva;Vosta

A mérkőzést Spanyolország kezdte. 3. perc: Ronaldo ment el a 16-oson majd rúgták fel így büntető következett melyet maga a sértett lőtt a hálóba 1:0! 10.perc: Costa labdáját Silva lőtte a kapu mellé. 13.perC: Spanyol szöglet helyzet nélkül. 17.perc: Busquets sárgult be. 21.perc: Silva közeli lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 24.perc: Costa cslezett két védőt a 16-oson belül majd lőtt a kapuba 1:1!26.perc: Isco lövését védte Patricio. 28.perc: Fernandes sárgult be. 35.perc: Iniesta lőtt a kapu mellé közelről. 39.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. 43.perc: újabb spanyol szöglet melyből a Portugália indult meg s Ronaldo kellemetlen lövése De Gea keze alatt csúszott a hálóba 2:1! 46.perc: spanyol szöglet helyzet nélkül. Ezzel ért véget a félidő.

A második játékrészt Portugália kezdte. 49.perc: Fernandes lőtt a kapu mellé kevéssel. 55.perc: spanyol szabadrúgás melyet követően Busquets adta középre a labdát melyet Costa lőtt a hálóba 2:2! 58.perc: Nacho egy távoli bombával változtatta az eredményt 2:3! A kígyótérről lőtt hatalmas gólt talán a VB eddigi legnagyobb gólját. 62.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 68.perc: Fernandes helyére Mario érkezett  illetve Silva helyére Quaresma majd Iniesta helyére Thiago. 71.perc: Aba passzolt Costa elé aki kevéssel ugyan de a kapu mellé lőtt. 72.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 77.perc: Costa helyére Aspas állt be. 80.perc: silva helyére Guedes állt be. 82.perc: Aspas lövését védte Patricio. 86.perc: Silva helyére Lucas érkezett. 88.perc: Ronaldo lőtt szép mozdulattal szabadrúgásból a kapuba 3:3! A Vb első mesterhármasa!! A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: portugál szöglet helyzet nélkül. 92.perc: újabb portugál szöglet helyzet nélkül. 93.perc: Quaresma lövését a védelem blokkolta. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első félidőben mindkét együttes nagyot hajtott, a Portugálok kezében volt a félidő eleje és vége míg a közepén a spanyolok domináltak. A kitűnő iram mellett rengeteg helyzet alakult ki egyedül De Gea mellényúlása lógott ki negatív értelemben. A második játékrészben a spanyolok kezdte jobban sőt meg is fordították két gyors góllal a mérkőzést. Ezt követően sem vettek vissza s több helyzetet is kialakítottak. A cseréket követően portugálok kerültek fölénybe s a meccs végéig igyekeztek nyomást gyakorolni a hispán védelemre ám Ronaldo szabadrúgásával egalizálta végül. Összességében megérdemelt eredmény született.