A Premier League 16. fordulójának vasárnapi játéknapján kerül sor a liverpooli derbire az az a Liverpool fogadja hazai pályán az Everton együttesét. A két együttes ellentétes előjelekkel várhatta a mérkőzést ugyanis a vörösök kitűnő formának örvendenek eddigi 15 mérkőzésükből 7-et nyertek meg 8-at nyertek meg 5 döntetlen és mindössze 2 vereség mellett. Emellett utolsó 5 bajnokijukból 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Hazai környezetben 7 meccsből 4-et nyertek meg 3 döntetlen mellett. A vendégek mindössze a tabella 10. helyén állnak 15 mérkőzésből 5-öt nyertek meg 3 döntetlen és 7 veresé mellett. Utolsó 5 mérkőzésükből 2 győzelem mellett 2 döntetlent értek el és 1-szer kaptak ki. Idegenben 7 mérkőzésből 3 döntetlent értek el 4 vereség mellett. Az örök mérleg a vörösök mellett szól és a közelmúlt is inkább a Liverpool sikereit hozza elő. Érdekes mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a hazai együttes.

Liverpool: Mignolet;Robertson;Klavan;Lovren;Gomez;Chamberlain;Henderson;Milner;Mane;Solanke,Salah

Everton: Pickford;Kenny;Holgate;Williams;Martina;Sigurdsson;Gueye;Davies;Rooney;Lewin;Niasse

A mérkőzést az Everton kezdte. 3.perc. Henderson lőtt a kapu fölé. 9.perc: Mane lövését védte Pickford. 16.perc. Salah próbálkozott de lövése elkerülte a kaput. 20.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 31.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 36.perc. Rooney sárgult be. 39.perc: Salah lőtt a kapu mellé 16 méterről. 42.perc: Gueye sárgult be. 43.perc: Salah bolondította védőit majd tekert tökéletesen a felső sarokba 1:0! 45.perc: ismét Salah került helyzetbe ám lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 1 perc, melyben Mane lőtt centikkel a kapu mellé. ezzel ért véget a játékrész.

A második félidőt a a Liverpool kezdte. A félidőben Davies helyére Lennon állt be illetve Niasse helyére Schneiderlin. 49.perc: hazai szöglet melyet követően Salah lőtt a kapu fölé. 52.perc: hazai szögletek következetek helyzet nélkül. 59.perc. Mane lövését Pickford védte könnyedén. 60.perc: újabb 3 hazai szöglet következett helyzet nélkül. 66.perc: Salah szabadrúgásából Gomez fejelt centikkel a kapu fölé. 73.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 76.perc. Lovren húzta vissza ellenfelét 11-es, s a védő be is sárgult. A büntetőt Rooney lőtte a hálóba 1:1! 78.perc. Chamberlain helyére Coutinho állt be. 82.perc: Solanke helyére Ings állt be. 83.perc: Rooney helyére Jagielka érkezett. 85.perc: Schneiderlin sárgult be. 86.perc: Coutinho szabadrúgását Pickford védte brilliáns mozdulattal. 88.perc: Coutinho lövését blokkolta a hazaia védelem. 89.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Lovren passzolt hosszan Firmono elé. Több helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak gyakorlatilag lejátszották ellenfelüket a pályáról. A vendégeknek jó ha két lövésük volt. A Liverpool Salah révén veszélyeztetett elsősorban s a támadó révén is szerezték meg a vezetést. A második játékrészben a hazaiak mindent megtettek az újabb gólért ám Pickford kapuson nem tudtak túljutni. A sok kihagyott helyzet megbosszulta magát s Rooney 11-vel a  vendégek végül 1 pontot el tudtak rabolni. A mérkőzés nem reális eredménnyel zárult ám ilyen a foci. A Liverpool mai pontvesztésével gyakorlatilag fényéveke került a tabella élétől.