A Premier League 23. fordulójának csúcsmérkőzésén a tabella 4. Liverpool fogadja hazai pályán a Manchester City együttesét, a listavezetőt. A hazaiak az átigazolási időszakban aktívak ugyanis horribilis pénzért megszerezték Van Dijk-ot a Southamp-tól s hatalmas pénzért eladták Coutinhót a Barceloná-nak. Igaz ezzel Klopp nem teljesen értett egyet ám a játékos sarokba szorította klubját. Eddigi 22 meccsükből 12-őt nyertek meg 8 döntetlen és mindössze 2 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükön 4 győzelem mellett 1 döntetlent játszottak, hazai környezetben 11 meccsből mindössze 6-ot nyertek meg 5 döntetlen mellett, utolsó 5 hazai meccsükön 2 győzelem mellé 3 döntetlen született. Sérültek: Clyne hosszú időre kidőlt, Henderson;Moreno és Sturrdige játéka kérdéses. A vendégek elképesztő idényt futnak eddig, vereség nélkül és kitűnő játékkal valamint elképesztően nagy gólkülönbséggel 15 ponttal vezetik a tabellát. az átigazolási időszak egyik sarkalatos pontja lehetett volna ha Sanchez-t meg tudják szerezni az Arsenal-tól ám a jelek szerint ha Sanchez Manchesterbe is költözik akkor inkább az Old Trafford-ra. A manchesteri kékek 22 meccsből 20-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. Idegenben 11 meccsből 10-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Sérültek:  Jesus;Mendy illetve Kompany játéka kérdéses. A két együttes őszi találkozóját Mane piros lapja döntötte el s a kékek ekkortól indultak el igazán a góltermelést illetően, a mérkőzés 5:0-ás City sikerrel ért véget. Jelenlegi formákat tekintve a Premier League két legjobb formában levő együttese találkozik. A mai mérkőzés esélyese a vendég együttes ám ha a Liverpool-nak sikerül felszívnia magát akkor akár talán egy hazai sikernek is szemtanúi lehetünk!

Liverpool: Karius;Robertson;Lovren;Matip;Gomez;Can;Wijnaldum;Mane;Salah;Chamberlain;Firmino

Manchester City: Ederson;Walker;Stones;Otamendi;Delph;Gündogan;Fernandinho;De Bruyne;Sterling;Aguero;Sane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 3.perc: Salah lövését blokkolta a vendég védelem. 7.perc: Karius lépett ki jól kapujából s Sterling elől szedte fel a labdát. 9.perc: Chemberlain tört előre majd 23 méterről elképesztő erővel lőtt a bal alsó sarokba 1:0! 15.perc: szép hazai támadás melynek végén a vendég védelem tisztázott majd a labdaszerzést követően Salah elé került a labda ám végül a kapu mellé lőtt. 20.perc: De Bruyne beadásáról Aguero maradt le. 23.perc: Sane lövése pattant meg ám a labda az alapvonalon ment ki. az ezt követő szögletekből helyzet nem alakult ki. 25.perc: Mane elé játszott pontatlanul Firmino. 31.perc: Delph helyére Danilo érkezett a csere oka sérülés. 32.perc: Chamberlain beadását Firmino fejelte a kapu mellé. 33.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 35.perc: De Bruyne lövését Karius védte. 39.perc: Salah lőtt Ederson kezébe. 41.perc: Sane ment el a bal oldalon majd elemi erővel lőtt a kapuba 1:1! Karius erősen benne volt a gólban. 43.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 45.perc: Fernandinho lőtt távolról a kapu mellé. A hosszabbítás 2 perc, 47.perc: újabb hazai szöglet ám helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Manchester City kezdte. 50.perc: Ederson húzott le egy jobb oldali beadást, a kontra támadás végén Wijnaldum blokkolt, az ezt követő szögletből Otamendi fejelt a keresztlécre. 53.perc: De Bruyne lőtt keresztbe a kapu előtt. 56.perc: hazai szöglet melyet kvöetően Ederson ütötte rossz helyre a labdát ám Salah lövését védte, majd ezt követően Chamberlain lövését védte a kapus. 57.perc: Salah ívelt a keresztlécre. 58.perc: Mane lövését blokkolták majd Ederson fogta a labdát. 60.perc: Firmino kapott kitűnő kiugratást majd védőjét lefutotta és csodás gólt lőtt a bal kapufa segítségével 2:1! Firmino kapott sárga lapot gólörömért. 61.perc: Mane eresztett el kitűnő lövést ám a bal kapufa ezúttal a vendégek segítségére volt. 63.perc: Salah szerzett labdát majd Mane elé passzolt aki a jobb felsőbe lőtt  irtózatos erővel 3:1! Kitűnő utolsó 35 perc előtt állunk. 65.perc: Otamendi sárgult be. A szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 68.perc: Ederson jött ki kapujából ám Salah elé passzolt aki távolról a kapuba lőtt 4:1! 69.perc: sterling sárgult be. 71.perc: Sterling helyére Bernardo Silva érkezett. Az ezt követő vendég szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 72.perc: Fernandinho sárgult be. 79.perc: Can helyére Milner érkezett a hazaiaknál. 81.perc: Gündogan lőtt a védőkbe. 82.perc: Wijnaldum lőtt a kapu mellé centikkel. 84.perc: Bernardo Silva került ziccerbe majd lőtt a kapuba 4:2! 87.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Gündogan lőtt közelről a kapuba 4:3! Lehet megismétlődik az Arsenal elleni meccs?? 92.perc: Aguero lőtt a kapu mellé. 93.perc: Milner sárgult be. Klavan váltotta Mane helyére. 94.perc: vendég szabadrúgás melyet követően De Bruyne beívelését Aguero fejelt a kapu mellé lesről.

Az első játékrészben mindkét gárda nagy lendülettel vágott a mérkőzésnek. A hazaiak nem ijedtek meg a City-től sőt Chamberlain merész lövését követően vezetést is tudtak szerezni. A vendégek többet birtokolták a labdát ám veszélyes helyzetet nem alakítottak ki. A félidő végén Karius hibája kellett a vendégek egyenlítő útjához. A második félidőben e szezon egyik legjobb félidejét láthattunk ahol a Liverpool kiépített csodás gólokkal 3 gólos előnyt ám a vendégek nem adták fel s fokozatosan faragták hátrányukat. A mérkőzés végére majdnem sikerült is az egyenlítés ám a már korábban is levegőben levő vereség végül utolérte Guardiola együttesét. Klopp nem először verte meg a együttesével spanyol kollégáját melyet első sorban határozott támadó játékának köszönhet. Kitűnő meccset láthattunk melyet a hazaiak megérdemelten nyertek meg.