A Bajnokok Ligája nyolcad döntői befejeződnek a héten. A keddi játéknapon a Roma hazai pályán fogadja a Sahtar Donyeck együttesét illetve a Manchester United a Sevillát látja vendégül. Az este hagyományait tekintve nagyobb múltú összecsapását vesszük górcső alá. Az elmúlt 4 évében e két együttes nyerte meg az Európa Ligát, zsinórban 3 alkalommal a Sevilla míg legutóbb a Manchester United. A két együttes meglehetősen kiszámíthatatlan, igaz a hazaik hazai pályán impozáns mutatóval rendelkeznek míg a vendégek az egész szezonban rengeteg meglepetést okoztak jó illetve a szurkolók szempontjából negatív értelemben. A jelenlegi forma alapján a United várhatta a mai mérkőzést pozitívabb előjelekkel. A Sevilla a hétvégén nagy zakóba szaladt, míg a vörös ördögök a Liverpool együttesét győzték le minimális játékkal. Az este esélyese a Manchester United ám a 0:0-ás első mérkőzést követően a Sevilla esélyei nagyon jók főként egy lőtt vagy esetleg két gól esetén. Jó mérkőzés előtt állunk.

Manchester United: De Gea;Valencia;Smalling;Bailly;Young;Matic;Fellaini;Lingard;Sanchez;Rashford;Lukaku

Sevilla: Rico;Marcado;Kjaer;Lenglet,Escudero;Banega;N’Zonzi;Sarabia,Vazquez;Correa;Muriel

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 2.perc: Lingard visszagurítását Lukaku lőtte kevéssel a kapu fölé. 5.perc: Lingard középre adását Lukaku lőtte kapura de blokkolták lövését. 6.perc: N’Zonzi sárgult, be így ha együttese továbbjut ki fogja hagyni a következő mérkőzést. 7.perc: hazai szabadrúgás melyet Rashford lőtt kapura ám Rico szép mozdulattal védte. 9.perc: vendég szöglet melyet követően Correa csúsztatott a kapu fölé kevéssel. 12.perc: vendég helyzet ám a hazai kaput végül elkerülte a labda majd a kipattanót Smalling blokkolta. 13.perc. Banega lőtt távolról a védőkbe. Vendég letámadás melyet követően Muriel lőtt a háló fölé. 16.perc. Vazquez lőtt a kapu mellé. 25.perc. hazai szöglet helyzet nélkül. 28.perc: Muriel lőtt kevéssel a kapu mellé. 29.perc: Rashford passzolt Lukaku felé ám helyzet nem alakult ki. 33.perc: Muriel lőtt De Gea ölébe. 36.perc: Sanchez lőtt gyengén kapura. 38.perc: sanchez passzolt Fellaini elé aki a kapura lőtt de Rico védett, az ezt követő szögletből Sanhez került helyzetbe de lövését blokkolták. 42.perc: Fellaini lövését blokkolták. 43.perc. Lingard középre adását blokkolták a vendégek, az ezt követő szögletből de helyzet nem alakult ki.Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőben a Sevilla kezdte. 47.perc. Lingardot szerelték a hazaik. 48.perc: vendég helyzet de végül kimaradt. 52.perc: Matic lőtt a kapu előtt keresztbe majd Rashford lőtt kapura de Rico védte próbálkozását. 53.perc: vendég helyzet de gól nem alakult ki belőle. 56.perc: Lukaku lőtt kapura de Rico védett. 57.perc: Sanchez lőtt a védőkbe ziccerből. 58.perc: Fellaini lőtt a kapu mellé. 60.perc: Fellaini helyére Pogba állt be. 61.perc: Lukaku lőtt kapura az ezt következő szögletből nem alakult ki helyzet. 67.perc: hazai szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 69.perc: vendég szabadrúgás helyzet nélkül. 72.perc: Pogba lőtt kevéssel a kapu mellé. Ben Yedder állt be Muriel helyére. 74.perc: Ben Yedder kapott jó labdát majd lőtt a hálóba 0:1! 76.perc: Lingard helyére Martial érkezett illetve Valencia helyére Mata. 78.perc: vendég szöglet melyet követően Ben Yedder fejelt a kapuba 0:2! A továbbjutás eldőlt, illetve Ben yedder sárgult be. 79.perc. hazai szöglet melyet követően Smalling lőtt a kapu mellé. 81.perc. Ben Yedder lőtt a védőkbe, az ezt követő szögletből Lenlet fejelt a kapu mellé. 82.perc: Lukaku lőtt centikkel a kapu fölé. 83.perc: Correa lövését fogta De Gea. 84.perc: Luakau lőtt a hálóba közelről 1:2! 86.perc: Lukau alakított ki helyzetet de végül találat nem született. 87.perc: Rashford fejelt a kapu mellé. 87.perc: Pizzaro érkezett Vazquez helyére. 88.perc: Correa sárgult be. 89.perc: Corre helyére Geis érkezett. 90.perc: Sarabia sárgult be. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Ben Yedder lőtt ziccerből De Gea lábaiba. 92.perc: Smalling fejelt kevéssel a kapu mellé. 94.perc. Rashford sárgult be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben mindkét együttes visszafogottan játszott s helyzet is csak elvétve alakult ki. A hazaik a kivárásra játszanak míg a vendégek nem tudtak jobban felpörögni. A második félidőben a hazaiak meglepő módon nem pörgették fel játékukat. A mérkőzés forduló pontja Ben Yedder beállása volt aki gyorsan lőtt két gólt. Lukaku gólja már későinek bizonyult. A két mérkőzés alapján nem feltétlenül biztos,hogy e két együttesnek helye van Európa legjobb 8 együttese között. A Sevilla története legnagyobb sikerét érte el a Bajnokok Ligájában.