A Bajnokok Ligája nyolcad döntői egy hét szünetet követően folytatódnak. A Keddi játéknapon kiderül az egyenes kieséses szakasz egyik legjobban várt párosításából melyik együttes jut tovább. Az eset fő mérkőzése a PSG Real Madrid. Az első összecsapás rendkívül sok érdekességet tartogatott s a játék képe alapján meglepő módon a Real Madrid simának tűnő 3:1-es győzelmet aratott. A PSG ugyan vezetett a mérkőzésen ám végül a madridiak a szerencsének is betudhatóan nyertek. A párosítás ugyan nem dőlt el ám a PSG idő közben elveszítette Neymart valamint Mbappe játéka is erősen kérdésese. A Real Madrid pedig meglepetésre az eggyel korábbi fordulóban kapott ki. Míg a PSG simán vezeti hazája bajnokságát addig a Real Madrid a 3. hazája tabelláján s lemaradása a második Atletico Madrid mögött jelentős, a Barcelona utolérésére gyakorlatilag semmi esély nem mutatkozik a királyiaknak. Éppen ezért a Bajnokok Ligája az egyetlen sorozat melyet a királyiak idén megnyerhetnek. A Párizsiak hazájukban triplázhatnak ám a Bajnokok Ligájában ahhoz, hogy tovább tudjanak ma eset jutni emberfelettit kell nyújtsanak legjobbjain nélkül. Kitűnő összecsapás elé nézünk melynek esélyese a PSG ám a párosítás tekintetében a Real Madrid továbbjutása tűnik reálisabbnak.

PSG: Areola;Berchiche;Marquinhos;Silva;Alves;Verratti;Motta;Rabiot;Mbappe;Cavani;Di Maria

Real Madrid: Navas;Carvajal;Ramos;Varane;Marcelo;Asensio;Kovacic;Casemiro;Lucas;Benzema;Ronaldo

A mérkőzést a PSG kezdte. 9.perc: Areola egy megpattanó lövést húzott le a levegőből. 11.perc: hazai sarokrúgás melyet követően a vendégek kontráztak s ők rúghattak szögletet ám helyzet ebből sem alakult ki. 15.perc: hazai kontra melyet követően Mbappe-ról ment ki a labda. 17.perc. Benzema lőtt közelről a lelátóra, az ezt követő szögletből Ramos lőhetett kapura de Areola bravúrral hatalmasat hárított.20.perc: Verratti sárgult be.  24.perc: hazai szabadrúgás mely a sorfalról szögletre vágódott. A sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 27.perc: Mbappe lőtt a kapu mellé távolról. 32.perc: Kovacic sárgult be, az ezt követő szabadrúgásból helyzet nem alakult ki. 35.perc: vendég szöglet melyet követően újabb sarokrúgás következett helyzet nélkül. 38.perc: Benzema elé került a labda ám a támadó ziccerből hibázott, illetve Areola védett, az ezt követő szögletből Carvajal lőtt a kapu mellé. 43.perc: Mbappé ugrott ki s lőtt kapura de Navas védeni tudott, az ezt követő szögletből már helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 1 perc, melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt Real Madrid kezdte. 48.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 50.perc: Motta lőtte 17 méterről az űrbe a labdát, ezt követően Ronaldo fejelt a kapu mellé kevéssel. 52.perc: Ronaldo kapott jó labdát melyet a kapuba fejelt 0:1! 58.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 59.perc: Motta helyére Pastore érkezett. 60.perc: Cavani okozott némi zavart de végül találat nem született. 66.perc: Verratti kapott sárgát mellyel mehetett zuhanyozni. 67.perc: Cavani-ról pattant a kapuba a labda szerencsésen a kapuba 1:1! A találatot követően Kovacic helyére Kroos érkezett. 74.perc: Benzema hibázott újból a kapu előtt. 76.perc: Draxler érkezett Di Maria helyére, illetve Bale érkezett Benzema helyére. 78.perc: Ramos sárgult be. 80.perc: Casemiro lőtt bohózatba illő találatot 1:2! 82.perc: Isco állt be Asensio helyére. 82.perc: vendég kapufa. 84.perc: Cavani sárgult be. 85.perc: Mbappe helyére Diarra állt be. 89.perc: Areola védett nagyot, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 4 perc, 92.perc. Bale lőtt távolról Navas-ba. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak nem kezdtek túl aktívan sőt a vendégek több ziccert is elhibáztak. A hazaiak a félidő közepén ébredtek ám Navas-nak így sem kellett sokszor közbeavatkoznia. A második félidőben a hazaiak aktívabban kezdtek ám találat helyett a vendégek szereztek vezetést. Ezt követően a hazaiak kinyíltak így a vendégek előtt adódott több lehetőség. Verratti piros lapja mindent eldöntött igaz ezt követően jött a hazai találat. A vendégek második gólja csak hab volt a királyi tortán. A Real Madrid megérdemelten jutott tovább.