A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóit rendezik meg a hét közben. A múlt héten némi meglepetésre a Real Madrid idegenben győzte le a Bayern München-t, igaz a bajorok 10 emberrel voltak kénytelen játszani a mérkőzés végén. A bajorok a hétvégén a Bayer Leverkusen-nel játszottak döntetlent ám előnyük így is 7 pont a második Lipcse előtt. Anchelotti együttesébe Lewandowski Hummels és Boateng nagy valószínűséggel visszatér, így hiába a királyiak előnye ezen játékosok szereplése még gondot jelenthet. A Real Madrid a hétvégén igaz nehezen de nyerni tudott s előnyét stabilizálta a Barcelona-val szemben. A spanyolok keretéből mindenképpen hiányozni fog Pepe;Varane és Bale is aki az előző heti összecsapáson sérült le. A korábbi párosításokból mindkét együttes képes volt hátrányból felállni de az idegenbeli győzelem gyakorlatilag a madridiak sikerét vetíti előre. Rendkívül izgalmas mérkőzés előtt állunk ahol a vendégeknek támadni kell amelyhez gyakorlatilag minden offenzív játékos készen áll míg a hazaiaknak a megszokottól eltérően inkább védekezni kell s ebben Pepe és Varane hiánya nagy hátrány lehet.

Real Madrid: Navas;Marcelo;Ramos;Nacho;Carvajal;Modric;Casemiro;Kroos;Ronaldo;Benzema;Isco

Bayern München: Neuer;Alaba;Boateng;Hummels;Lahm;Alonso;Robben;Vidal;Thiago;Ribery;Lewandowski

A mérkőzést a Bayern München kezdte. 6.perc: Vidal szabálytalankodott a 16-os előterében melynek köszönhetően besárgult így még ha tovább is jut csapata biztosan kihagyja az elődöntőt. 7.perc: Ronaldo lőtt a sorfalba. 9.perc: Ribery adott bal oldalról középre majd Robben elé került a labda aki a kapu mellé lőtt 8 méterről. 13.perc: vendég szöglet melyet követően Vidal lőtt a kapu fölé. 15.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 23.perc: Marcelo beadását Benzama fejelte a kapu mellé. 26.perc: Carvajal elé került a labda de végül a kapu mellé lőtt. 27.perc: hazai szöglet következett melyet követően helyzet nem alakult ki. 28.perc: Ramos próbálkozását Boateng mentett a gólvonalról. 29.perc: újabb hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 30.perc: vendég szabadrúgás következett melyből nem alakult ki gólveszély. 34.perc: Kroos maradt tisztán majd lőtt 16 méterről a kapu fölé. 36.perc: Ronaldo indult meg a kapu felé majd lőtt 15 méterről Neuer lábába. 37.perc: vendég szöglet melyből kirúgás következett. 39.perc: Hummels blokkolt nagyot saját 16-osán belül. 41.perc. vendég szabadrúgás melyet Alaba lőtt a nézők közé. 43.perc. Ronaldo lőtt éles szögből a kapu fölé. 45.perc: Kroos távoli lövését Neuer védte. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Real Madrid kezdte. 48.perc: Vidal szabálytalankodott melyet  követően Ronaldo ívelt a 16-oson belülre de helyzet nem alakult ki belőle. 49.perc: hazai szöglet melyet követően Isco lőtt 17 méterről a kapu mellé. 50.perc: egy kitűnő bal oldali akciót követően Robben pörgetett kapura de Marcelo a gólvonalról tisztázott. 51.perc: Robben-t tüntették el a 16-oson belül így büntető következett, Lewandowski a kapu jobb oldalába lőtt 0:1! 53.perc: Robben labdáját Vidal lőtte közelről a kapu fölé. 58.perc. Lahm Ribery jobb oldali beadását lőtte kapura de Navas védett. 61.perc: Nacho fejelte ki a labdát saját 16-osán ám mivel Lewandowski löket őt így a hazaiak hozhatták a labdát. 62.perc: Carvajal blokkolt Robben lövésénél. 63.perc: Thiago lőtt a kapu fölé. 64.perc: Benzema helyére Asensio állt be. 70.perc: Alonso sárgult be, ezt követően Ribery helyére Costa állt be illetve Isco helyére Vazquez állt be. 73.perc: Boateng mentett hatalmasat Carvajal elől. 75.perc: Hummels sárgult be, majd Alonso helyére Müller állt be. 76.perc: Ronaldo kapott kitűnő labdát melyet a kapu bal oldalába fejelt. 77.perc: egy jobb oldali beadást Ramso lőtt saját kapujába 1:2! Jelenleg hosszabbításra álla párharc. 80.perc: vendég szabadrúgás melyet követően vendég szöglet következett, helyzet nélkül.  83.perc. Vazquez lőtt szép mozdulattal az oldalhálót. 84.perc: Vidal újabb sárgája miatt mehet zuhanyozni. ezzel minden bizonnyal eldőlt a továbbjutás. 89.perc. Lewandowski helyére Kimmich érezett a hazaiaknál. 94.perc: hazai szöglet melyet követően Ramos fejelt a kapu mellé. Ezzel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás első félidejét a hazaiak kezdték. 95.perc: Ronaldo lőtt keresztbe a kapu előtt. 98.perc: a hazai publikum reklamált egy jogos 11-esnek tűnő esetet majd a kontra támadás végén Costa lőtt a kapu mellé éles szögből. 99.perc: Asensio lövését védte bravúrral Neuer, az ezt követő szögeltből helyzet nem alakult ki. 104.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 105.perc: Carvajal beadását követően Ronaldo lőtt ismét a kapuba 2:2! A felvételekből a les ténye bebizonyosodik. Ezzel ért véget a hosszabbítás első félideje.

A hosszabbítás második félidejét a Bayern München kezdte. 108.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 109.perc: Marcelo indult meg s gyakorlatilag a vendég védelmen átvitte a labdát majd ziccerben Ronaldo elé passzolt aki a kapuba lőtt 3:2! 112.perc: Asensio indult meg majd vitte végig a labdát s lőtt a hálóba 4:2! 114.perc: Kroos helyére Kovacic állt be a hazaiaknál. 116.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki.  Több helyzet nem alakult ki.

Az első játékrészben a Bayern München kezdett jobban s egy-egy helyzetet ki is alakították ám találatig nem jutottak. A hazaiak ezt követően egyre több helyzetet alakítottak ki majd hagytak ki. A félidő talán a vártál kevesebb gólt hozott. a második játékrészben a vendégek jobban éltek helyzeteikkel ám ez csak a hosszabbításra volt elég. A hosszabbításban a hazaiak felőrölték a 10 emberrel küzdő Bayern München-t s végül bejutottak az elődöntőbe. Kitűnő mérkőzés volt.