Az Olasz Bajnokság  26. fordulóját rendezik meg a hétvégén. A forduló rangadójára Rómában kerül sor ahol a Milan vendégszerepel. Az AS Roma jelenleg a tabella 3. az az BL-t érő helyén áll míg a Milan Gattuso vezértelével a 7. ami még nem jelent nemzetközi kupát. A farkasok 25 meccsükből 15-öt nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 3-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Hazai környezetben 13 meccsükből mindössze 8-at nyertek meg 1 döntetlen és 4 vereség mellett. Utolsó 5 hazai meccsükből 2-őt nyertek meg 1 döntetlen és 2 vereség mellett. A Milan eddigi 25 meccséből mindössze 12-őt nyert meg 5 döntetlen és 8 vereség mellett, utolsó 5 meccséből 4-et nyert meg 1 döntetlen mellett. Idegenben 13 meccsükből 5-öt nyertek meg 3 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 idegenbeli meccsükből 2-őt nyertek meg 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A Roma a hét közben Donyeck-ben szerepelt s ugyan kitűnően kezdett végül 2:1-es vereséget szenvedett ám e a visszavágó tükrében j eredménynek számít. A Roma már korábban kiesett az Olasz Kupából míg  Milan j a Juventusszal vívja a kupadöntőt. Jó mérkőzés előtt állunk melynek inkább a Roma az esélyese.

Roma: Allison;Kolarov;Fazio;Manolas;Peres;Pellegrini;Strootman;Nianggolan;Perotti;Schrik;Under

Milan: Donnarumma;Calabria;Bonucci;Romagoli;Rodriguez;Bonaventura;Biglia;Kessie;Suso;Cutrone;Calhanoglu

A mérkőzést a Roma kezdte. 2.perc: a vendégek nagy elánnal kezdtek ám szabadrúgásuk a kapu mellé szállt. 6.perc: hazai szöglet melyet rögtön még egy követett helyzet nélkül. 10.perc: Perotti lövését Donnarumma védte könnyedén. 12.perc: Kolarov lőtt távolról a kapu mellé. 28.perc. hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 33.perc: Újabb vendég sarokrúgás következett helyzet nélkül. 36.perc: újabb hazai szöglet de helyzet nem alakult ki belőle. 40.perc: vendég szöglet ám ebből sem alakult ki gólhelyzet. A hosszabbítás 1 perc. melyben helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Milan kezdte. 48.perc: Cutrone elő akadt szabad hely melyet ki is használt s lőtt a kapu bal alsó sarkába 0:1! 51.perc: Perotti lőtt kevéssel a kapu mellé. 52.perc: az ellentámadás végén Bonaventura lőtt kevéssel a kapu mellé. 54.perc: hazai szöglet következett helyzet nélkül. 55.perc: már a vendégek végezhettek el sarokrúgást melynek végén Calhanoglu lőtt kevéssel a kapu mellé. 57.perc: ismét Calhanoglu lőtt a kapu mellé centikkel.  64.perc: Nianggolan helyére Dzeko érkezett. 67.perc: Cutrone helyére Kalinic érkezett a vendégeknél. 73.perc: Kalinic közeli próbálkozását Allison védte hatalmas bravúrral, az ezt követő szögletből Calabria lőtt a kapuba 0:2! 74.perc: Under helyére Di Francesco érkezett. 76.perc: Chalhanoglu maradt üresen ám lövése ezúttal is elkerülte a kaput. 78.perc: Kolarov lőtt szabadrúgásból a sorfalba. 79.perc: Donnarumma védett nagyot Kolarov ismétlésénél. 80.perc: Pellegrini helyére Gerson érkezett. 81.perc: két hazai szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Borini érkezett Suso helyére. 87.perc. Defler lőtt kevéssel a kapu mellé. 90.perc: Bonaventura helyére Montolivo érkezett. A hosszabbítás 4 perc, 92.perc: Borini kapott jó labdát majd lőtt csúnyán a kapu fölé. 94.perc. hazai szöglet ám melyből helyzet nem alakult ki. A mérkőzés ezzel véget is ért.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek erősebben, s több kisebb helyzetet is kialakítottak. A hazaiak a félidő közepétől gyakoroltak nagyobb nyomást ám ez leginkább a szögletek számából látszódott. A második félidőben is a vendégek kezdtek jobban sőt rögtön a vezetést is megszerezték. Ezt követően felgyorsult a tempó s egyre több helyzet alakult ki mindkét oldalon. A sok kihagyott helyzetet követően a Milan talált ismét kapuba sőt több ziccert is kihagytak ezt követően. Összességében a második félidőben mutatott játék miatt a vendégek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést!