A Bajnokok Ligája 4. csoportkörét rendezik meg a hét végén. A C csoport ma esti rangadóján a Roma hazai pályán fogadja a Chelsea gárdáját. Az elmúlt fordulóban e két együttes fordított pályaválasztással lépett pályára és a forduló legjobb mérkőzésén 3.3-as döntetlent értek el. A Roma eddigi mérlege 3 mérkőzést követően 1 győzelem és 2 döntetlen. A Chelsea mérlege szintén 3 meccset követően 2 győzelem és 1 döntetlen. A csoport 3. helyezettje meglepetésre az Atletico Madrid mely 2 döntetlen mellett 1 vereséget szenvedett. Mindkét együttes nyerni tudott a hétvégén, a Chelsea hazája bajnokságának 4. helyén áll, a Roma pedig a Serie A 4. helyén áll. A csoport végső eredményét a mai forduló nagyban befolyásolja ugyanis csak 2 együttes jut a legjobb 16 közé. A mérkőzésnek nincs egyértelmű esélyese sőt a döntetlen tűnik a legvalószínűbb eredménynek. Kitűnő összecsapás állunk.

Roma: Alisson;Kolarov;Jesus;Fazio;Florenzi;Nianggolan;De Rossi;Strootman;Perotti;Dzeko;El Shaarawy

Chelsea: Courtois;Rüdiger;Luiz;Cahill;Alonso;Bakayoko;Fabregas;Azpilicueta;Pedro;Morata;Hazard

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 1.perc: El Sharaawy kapott jó labdát majd lőtt a hálóba 1:0! 4.perc: Hazard ment el szép cselt követően majd lőtt kapura de Alisson hárítani tudott. 5.perc: El Ahaarawy szalonját állította meg a hazai védelem. 9.perc: Nianggolan lőtt távolról a kapu mellé. 14.perc: Bakayoko lövését blokkolta a hazai védelem. 20.perc: Hazard mutatott be szép szólót majd lőtt a kapura de Alisson hárítani tudott. 23.perc. hazai szöglet melyet követően a védők tudtak tisztázni. 23.perc: Florenzi 30 méteres lövése kerülte el a hálót. 24.perc: ismét Hazard próbálkozott melyet követően ismét Alisson védett. 25.perc: Morata hagyott ki nagy helyzetet a kapu torkából. 35.perc: El Shaarawy lőtt laposan kapura de Courtois hárítani tudott, a kipattanót a vendég védelem rúgta bravúrral szögletre, a sarokrúgásból helyzet nem azonban El Shaarawy révén gól született 2:0! 44.perc: Alonso lőtt kapura ám Alisson ismét bravúrral hárított, az ezt követő szögletből Bakayoko fejelt centikkel a kapu mellé. A hosszabbítás 1 perc, melyben már helyzet nem alakult ki.

A második félidőt a Roma kezdte. 47.perc: Kolarov lövését blokkolta a vendég védelem, az ezt követő szögletből Dzeko lőtt a kapu mellé. 49.perc: Kolarov ívelését Courtois húzta le a labdát. 54.perc: Dzeko lőtt közelről a kapu mellé. 56.perc: Cahill helyére Willian érkezett. 57.perc: Morata kapott jó passzt majd lőt kevéssel a kapufa mellé. 60.perc: Pedro passzát állította meg a hazai védelem. 63.perc: Perotti labdáját tisztázta a vendég védelem. 64.perc: Perotti ezúttal a kapuba talált 3:0! 68.perc: Dzeko passzolt Perotti felé aki kapura is tudott lőni de lövése nem okozott veszélyt. 71.perc: Fabregas helyére Drinkwater állt be. 73.perc: Dzeko lőtt a kapu mellé. 75.perc: Geson érkezett El Shaarawy helyére, illetve Morata helyére Batshuay érkezett. 76.perc: Florenzi helyére Manolas érkezett. 78.perc: Hazard szögletéből helyzet nem alakult ki. 79.perc: Nainggolan lőtt 23 méterről kapura de Courtois védeni tudott, szögletre a sarokrúgásból Manolas fejesét Courtois védte bravúrral. 80.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Hazard lövése ment kevéssel a kapu mellé. 84.perc: vendég szöglet melyet követően Drinkwater lőtt Alisson kezébe. 87.perc: Perotti helyére Pellegrini érkezett. 90.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 2 perc melyben helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek egy villámgyors találattal El Shaarawy révén. A folytatást mindkét együttes megnyomta ám a hazaiak jöttek ki jobban a helyzetekből s ismét El Shaarawy révén már 2:0-ra vezettek. A hazai kapu érintetlenségét Alisson-nak köszönhetik a romaiak, aki ihletett formában véd ma este. A második félidőben a hazai együttes jobban használta ki a helyzeteit melynek köszönhetően meglepően nagy különbség alakult ki. A Chelsea hiába alakított ki több veszélyes helyzetet is, Alisson eszén nem tudtak túljárni. Ma este is kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a helyzeteit jól kihasználó hazaik nyertek megérdemelten.