A premier League a hétvégén a 13 fordulóval folytatódik. A szombati játéknap legjobban várt találkozója a Chelsea vendégjátéka a Tottenham Hotspur otthonában. A hazaiak jelenleg a tabella 4. helyén állnak, eddigi 12 meccsükből 9-et nyertek meg 3 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 vereség mellett. Hazai pályán eddig 4 meccsből mindössze 2-őt nyertek meg 2 vereség mellett. A vendég Chelsea a tabella 3 helyén áll s mindössze 4 pontra van a listavezető Manchester City mögött s 2 pontra a Liverpool-tól. Eddigi 12 meccsükből 8-at nyertek meg 4 döntetlen mellett. Utolsó 5 meccsükből 3-at nyertek meg 2 döntetlen mellett. Idegenben 5 mérkőzésből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett.  A két együttes között mindössze 1 pont a differencia. A meccsnek nincs valódi esélyese sőt a döntetlenre mutatkozik nagy esély. Kitűnő összecsapás előtt állunk.

Tottenham Hotspur: Lloris;Davies;Alderweireld;Foyth;Aurier;Dier;Eriksen;Sissoko;Alli;Son;Kane

Chelsea: Kepa;Azpilicueta;Rüdiger;Luiz;Alonso;Kovacic;Jorginho;Kante;Willian;Morata;Hazard

Az első félidőt a Tottenham kezdte. 1.perc: hazai szöglet következett melyet még egy sarokrúgás követett a Tottenham részéről ám helyzet nem alakult ki. 4.perc: Kepa védte Kane veszélyes fejesét. 8.perc: Eriksen szabadrúgását követően Alli fejelt a kapu előterében a labdába mely így a hálóba vágódott 1:0! 12.perc: Eriksen passzát Son lőtte kevéssel kapu fölé. 13.perc: Son lövését Kepa védte nagy bravúrral. 16.perc: Kane emelkedett ki a védők gyűrűjéből s fejelt a hálóba 2:0! 19.perc: Rüdiger sárgult be. 21.perc: Willian lőtt messze a kapu mellé. 29.perc: hazai szöglet melyet követően Alderweireld fejelt a kapu mellé centikkel. 38.perc: Hazard sétált át a védelmen majd lőtt kapura ám Lloris könnyedén hárította. 39.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. A hosszabbítás 2 perc, 47.perc: Kepa védte bámulatos mozdulattal Son kitűnő próbálkozását, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 28.perc: Hazard sárgult be.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 53.perc: Willian lőtt közelről ám Lloris védett, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 54.perc: Son kapott kitűnő labdát majd tört a 16-oson belülre s lőtt a hálóba 3:0! Ezzel eldőlni látszik a találkozó. 58.perc: Barkley érkezett Kovacic helyére illetve Pedro Morata helyére. 68.perc: Kane lőtt kevéssel a kapu mellé. 70.perc: Alli lőtt kevéssel a kapu mellé. 72.perc: Jorginho sárgult be. 76.perc: Willian helyére Giroud állt be. 77.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 78.perc: Son helyére Lamela állt be. 83.perc: Kane lőtt kapura ám Kepa bámulatos mozdulattal hárítani tudott. 85.perc: Azpilicueta labdáját Giroud fejelte a hálóba 3:1! 87.perc: Alli helyére Winks érkezett. 89.perc: Pedro lőtt kapásból a apu mellé. Ezzel ért véget a játékrész.

Az első játékrészben a hazaiak úgy döntöttek igyekeznek már a mérkőzés elején eldönteni a 3 pont sorsát. Sorra alakították ki helyzeteiket majd meg is szerezték a vezetést. Ezt követően sem álltak le sőt Kane révén megduplázták előnyüket. A vendégek a 30. perc körül ébredtek ám egy helyzeten kívül többet nem tudtak kidolgozni. A hazaiak a félidő végén újabb találatokat érhettek volna el ám Kepán nem tudtak kifogni több alkalommal. A második félidőben a hazaiak ott folytatták ahol az elsőben elkezdték. Son révén meg is szerezték 3. találatukat. A vendégek egyre többet támadtak ám találatig így sem tudtak jutni. A hazaiak több ziccert is hibáztak, míg a végén Giroud révén a vendégek szépíteni tudtak. Összességében a hazaiak megérdemelten szerezték meg a 3 pontot kitűnő játékkal.