A Premier League Jubileumi 25. évada kezdődik meg a mai napon! A sorozatot eddig mindössze a Manchester United;Chelsea;Arsenal;Manchester City;Blackburn és a Leicester City tudta megnyerni. A nyitó forduló nyitó mérkőzése rögtön két korábbi bajnokot hozott össze. Az Arsenal-t és a Leicester City-t. Az ágyúsok Wenger irányítása alatt 3-szor hódították el a bajnoki címet míg a Leicester a 2015-2016-os szezonban egyszer ám ez gyakorlatilag a mai foci sokáig legnagyobb miértjeként vonul be a történelembe. Az ágyúsok hazai pályán kezdhetik meg menetelésüket amely sok-sok kérdőjelet takar.Vajon képes lesz e Wenger újra ütőképes csapatot faragni az idén már BL indulásról lemaradó együtteséből. Sanchez vajon tényleg marad e és ha nem hová igazol, Giroud esetén hasonló kérdés merül fel. Illetve Lacazette az új Henry vajon képes lesz e a hozzá fűzött reményeket beigazolni. A Leicester City némi meglepetésre megszerezte a Manchester City-nél feleslegessé váló Icheanacho-t akihez némi joggal nagy reményeket fűznek, valamint Iborra is csatlakozott a kerethez a nyáron. A Leicester célja legjobb esetben is az Európa Liga helyek elcsípése rosszabb esetben a kiesés elkerülésen. Az Arsenal sérültjei Gabriel;koscielny és Sanchez ezen kívül kérdéses Couqulein,Mertesacker,Ramsey és Özil játéka is. A vendégeknél Huth bajlódik sérüléssel valamint Dinkwater és Iborra pályára lépése kérdéses. Kitűnő szezonkezdő meccs előtt állunk ahol az esélyes a hazai gárda.

Arsenal: Cech;Kolasinac;Monreal;Holding;Bellerin;Elneny;Xhaka;Chamberlain;Welbeck;Özil;Lacazette

Leicester City: Schmeichel;Fuchs;Maguire;Morgan;Simpson;Mahrez;Ndidi,James;Albrighton;Okazaki;Vardy

A mérkőzést az Arsenal kezdte. 2.perc. egy jobb oldali beadást követően Lacazette helyezkedett jól s fejelt a kapu jobb sarkába 1:0! A gólpasszt Elneny jegyzi. 4.perc: Fusch bedobása után Mahrez lőtt kapásból centikkel a kapu mellé. 5.perc: egy vendég szögletet követően Okazaki fejelt a hálóba 1:1! Szenzációs mérkőzéskezdés, a gólpasszt Maguire adta. 8.perc: Chamberlain lőtt a kapu fölé 15 méterről. 11.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 14.perc. Chamberlain lövését védte Schmeichel. 15.perc: Özil lőtt kapura közelről igaz lesről. 18.perc: egy bal oldali beadást követően Albrighton szabadított fel. 22.perc: egy hazai akció végén Welbeck lőtt a védők lábaiba. 26.perc: Welbeck került helyzetbe ám labdáját a védők blokkolták majd a középre adott ismétlést a védők kivágták. 27.perc. Kolasinac lövését Schmeichel védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 29.perc: egy vendég akció végén Vardy érkezett a apu előterében s lőtt a hálóba 1:2! Albrighton a gólpassz jegyzője. 33.perc: Okazaki fejelt centikkel a kapu mellé. 42.perc. hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 42.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 45.perc: újabb hazai szöglet melyből ezúttal sem alakult ki helyzet. 47.perc: szép passzjátékot követően Welbeck lőtt az üres kapuba 5 méterről. Ezzel ért véget a félidő!

A második félidőt a Leicster kezdte. 47.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 50.perc: Özil távoli lövése kerülte el a kaput. 53.perc: Cech mentett 25 méterre a kapujától, a hazaiak védelme nem áll a helyzet magaslatán. 53.perc: Mahrez szögletét Vardy csúsztatta a hosszú sarokba 2:3! Nagyon jó mérkőzés igaz sok a hiba is! 59.perc: Schmeichel védett hatalmasat. 62.perc. Schmeichel védett szenzációsan, a kipattanót Welbeck lesről rúgta a kapusba. 63.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 66.perc. Ramsey és Giroud is pályára lépett Elneny és Holding helyére. 68.perc: Ramsey fejelt a kapu mellé. 72.perc: Okazaki helyére Amartey érkezett. 74.perc: Chamberlain lőtt keresztbe a kapu előtt. 74.perc. Walcott állt be Welbeck helyére. 79.perc: Chamberlain lőtt a kapu mellé. 81.perc. Xhaka lövését blokkolták, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 82.perc: James helyére Icheanacho állt be. 83.perc: hazai szöglet melyet követően Ramsey lőtt a kapuba 3:3! 85.perc: Lacazette cselezett zseniálisan majd Schmeichel védett hatalmasat, a szögletet követően csakúgy mint tavaly sokszor Giroud fejelt a hálóba 4:3! Zseniális meccs!!! 87.perc: vendég szöglet melyet követően gólveszély nem alakult ki. 88.perc: Grey állt be Albrighton helyére. 91.perc: Cech mentett nagyot Vardy elől. A hosszabbítás 5 perc, 94.perc: Morgan sárgult be. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első félidőben iszonyatosan bekezdett a hazai alakulat melyet követően a vendégek rögtön ki is tudtak egyenlíteni. Ezt követően az Arsenal nagy  nyomás alá helyezte a vendégeket akik ettől nem roskadtak össze sőt a vezetést is megszerezték. A félidő végén a hazaiak egyenlíteni tudtak. A második játékrészben a vendégek megszerezték a vezetést. Ezt követően a hazaiak iszonyatos nyomást helyzetek a hazai védőkre akik a mérkőzés végére el is fáradtak. Akadt a mérkőzésen pár érdekes bírói ítélet de a végeredményt nem befolyásolta. Ugyanakkor sz én szempontomból ismét felkerült a videóbíró szükségessége. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk rengeteg szép megoldással ám a szozon elejére jellemző hibákkal!