A Premier League 2. fordulójának legnagyobb rangadóját rendezik meg sőt az elmúlt két forduló legizgalmasabb mérkőzését láthatjuk a papírforma alapján. Tavaly a tabella második helyén végzett a hazai gárda a Tottenham, a londoniaknak még nem sikerült megnyerni a Premier League-t, pedig az elmúlt 2 éveben mind a Leicester mind a Chelsea ellen végig harcban voltak de „csak” a második hely jutott a sarkantyúsoknak. Az idei év azonban egyfajta áttörés lehet Kane-ék számára. A Chelsea ugyan megnyerte tavaly a Premier League-t ám az idei szezon nem kezdődik számukra túl sok jó előjellel. Costa távozni fog, Matic már távozott illetve Ake, Zouma és Kennedy is. Igaz Bakayoko érkezett ám sérült,Morata már bemutatkozott góllal ám a kispad az előző fordulóban is keskenynek tűnt s nem is véletlen a nyitó fordulós vereség. Moses visszatérhet a kékekhez ám Cahill és Fabregas eltiltás miatt nem játszhat. A mai mérkőzést a Wembley stadionban játsszák, ugyanis a Tottenham új Stadionját a jövő évben adják át így erre a szezonra megkapták Anglia legjobb stadionját. Az esélyek a hazaiak sikerét jósolják igaz inkább az előző forduló miatt és nm a történelem miatt ahol is a kékek állnak sokkal jobban. Jó mérkőzés előtt állunk.

Tottenham Hotspur: Lloris;Dier;Alderweireldt;Vertonghen;Davies;dembele;Wanyama;Trippier;Alli;Eriksen;Kane

Chelsea: Courtois;Christensen;Luiz;Rüdiger;Alonso;Bakayoko;Kante;Azpilicueta;Moses;Willian;Morata

A mérkőzést a Chelsea kezdte. 5.perc. egy jobb oldali beadást követően Azpilicueta labdáját Morata fejelte centikkel a bal kapufa mellé, szép jelenet volt. 7.perc: hazai szöglet melyet követően Courtois gyűjtötte be a labdát. 10.perc: Kane lövését védte Courtois. 15.perc: Alli lőtt éles szögből a kapu mellé. 19.perc: Courtois védte Dembele próbálkozását, az ezt követ sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 24.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Alonso lőtt a bal felső sarokba 0:1! 27.perc: Alderweieldt fejelt a kapu fölé. 29.perc: Kane lövése ment centikkel a kapu mellé. 38.perc: Luiz sárgult be. 39.perc: hazai szabadrúgás melyet követően mindenki lemaradt a középre tartó labdáról. 42.perc. egy gyönyörű hazai kontrát követően Kane lőtt a jobb kapufára majd Wanyama ismétlése ment a kapu mellé. 44.perc: Davies lőtt távolról kapura de Courtois hárította, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 46.perc: hazai szöglet melyből újabb következett helyzet nélkül. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a Tottenham kezdte. 47.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 48.perc: újabb hazai sarokrúgás melyből helyzet nem alakult ki. 51.perc: Vertonghen sárgult be. 52.perc. Morata lőtt a hazai védőkbe, ezt egy hazai szöglet követte helyzet nélkül. 63.perc: hazai sarokrúgás helyzet nélkül. 64.perc. újabb hazai szabadrúgás de helyzet ebből sem alakult ki. 68.perc: Dier helyére érkezett Son a hazaiaknál. 69.perc: Wanyama lőtt 19 méterről a kapu fölé. 70.perc: vendég kontra melynek végén Morata kapott jó labdát de a kapu mellé lőtt 10 méterről. 71.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 72.perc. Willian lőtt 19 méterről a bal kapufára. 74.perc: a vendég védelem mentett hatalmasat. 76.perc: hazai szöglet melyet követően Vertonghen lőtt a védőkbe. 77.perc: Batshuay érkezett Morata helyére illetve Pedro Willian helyére. 80.perc: Davies helyére Sisoko állt be a vendégeknél. 82.perc: Erisken végzett el szabadrúgást melyet követően Batshuayi szerzett öngólt 1:1! 84.perc: vendég szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 86.perc. hazai szabadrúgás melyet követően hazai szöglet következett, Alonso sárgult be. 87.perc: hazai szöglet helyzet nélkül sőt vendég kontra melyből helyzet nem alakult ki. 88.perc: Alonso elé került a labda aki a kapuba lőtt 1:2! 91.perc: Jensen állt be Trippier helyére. 92.perc. hazai szabadrúgás helyzet nélkül. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a vendégek kezdtek jobban melynek köszönhetően meg s szerezték a vezetést. A hazaiak a 30. perc körül ébredtek s ezt követőn alakítottak ki rengeteg kisebb helyzetet. A félidő végül vendég vezetéssel végződött ám a második játékrészben aligha marad ez az eredmény. A továbbiakban a hazaiak elképesztő nyomást gyakoroltak a vendégekre ám ennek eredménye csak később realizálódott. Azonban a vendégek Alonso révén nem hagyták annyiban Lloris hibájából fakadóan megszerezték a vezetést. Kitűnő mérkőzés volt ahol talán a döntetlen igazságosabb lett volna.