A Premier League 22. fordulóját rendezik meg a hét közben. A forduló s egyben a hónap egyik legnagyobb mérkőzését játssza ma az Arsenal a Chelsea ellen. a hazaiak jelenleg a tabella 6. helyén állnak amely nem jelentene nemzetközi kupaszereplést jövőre amennyiben e helyen végeznének. Eddigi 21 meccsükből 11-et nyertek meg 5 döntetlen és 5 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükön 2 győzelem mellett 3 döntetlent játszottak. Hazai pályán 10 meccsből 8-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. Az Arsenal az El-ben továbbjutott csakúgy mint a BL-ben a Chelsea. A vendégek jelenleg a tabella 3. helyén állnak ám ha ma győznek a második helyre kerülhetnek. Eddigi 21 meccsükből 14-et nyertek meg 5 döntetlen és 3 vereség mellett, utolsó 5 meccsükön 4 győzelem mellett 1 döntetlent értek el. Idegenben 10 meccsből 6-ot nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett. A két együttes múltja nyomán joggal várhatnánk ma döntetlent csak úgy mint ősszel ám az már kevésbé valószínű,hogy gól nélkül maradunk. Kitűnő összecsapás vár ránk.

Arsenal: Cech;Holding;Mustafi;Chambers;Bellerin;Xhaka;Wilshere;Niles;Sanchez;Özil;Lacazette

Chelsea: Courtois;Azpilicueta;Christensen;Cahill;Alonso;Bakayoko;Kante;Fabregas;Moses;Hazard;Morata

A mérkőzést az Arsenal kezdte. 2.perc: Hazard lövése ment a kapu mellé. 3.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 7.perc: Sanchez lőtt egy szabadrúgást a sorfalba. 8.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 11.perc: Hazad lőtt jó pozícióból kapura ám lövését blokkolták, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 14.perc. Morata kapott kiugratást majd a ziccert 2 méterrel a kapu mellé lőtte a hazai védelem megmenekült. 17.perc: Sanchez lőtt spiccel kapura de mindkét kapufát érintve végül Courtois kezébe került a labda. 21.perc: hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 23.perc: Lacazette szólóját követően Courtois védett hatalmasat. Az ezt követő szögletből nem alakult ki gólhelyzet. 25.perc. vendég szöglet melyet követően Bakayoko fejelt a kapu fölé. 27.perc. gyönyörű vendég támadás melynek végén Fabregas játszotta meg Bakayoko-t aki kapura lőtt de Cech nagyot védett, az ezt követő szögletből nem alakult ki gólhelyzet. 29.perc. Hazard cselezett majd lőtt a védőkbe 16 méterről. 31.perc: Wilshere sárgult be egy rossz ütemű belépő miatt. 34.perc: Bakayoko kapott jó kiugratást ám rosszul vette le a játékszert. 37.perc: vendég szabadrúgás a 16-os vonaláról melyet Alonso lőtt kevéssel a kapu fölé. 39.perc. Özil lőtt távolról centikkel a kapu mellé. 41.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 43.perc: Fabreas sárgult be jogtalanul. 45.perc: vendég szöglet melyet követően Fabregas lőtt centikkel a kapu fölé. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt a Chelsea kezdte. A vendégek előbb Hazard révén veszélyeztettek amit cech védett bravúrral majd Alonso fejesét hárította a Cseh kapus, az ezt követő szögletből már helyzet nem alakult ki. 52.perc: Courtois védett ismét bravúrral Lacazette közeli próbálkozásánál. 53.perc: Holding sárgult be. 57.perc: Moses helyére Zappacosta állt be. 60.perc: hazai szöglet melyet követően ismét sarokrúgás következett, Özil ugyan a kapuba talált de szabálytalanság előzte meg így maradt a 0:0! 63.perc: újabb hazai szöglet melyet követően Morata lábáról Wilsehre elé került a labda aki elképesztő erővel lőtt a jobb kapufa segítségével a kapuba 1:0! 65.perc: újabb hazai támadás melynek végén Sanchez cselezett majd lőtt kapura de Courtois ezt is védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 67.perc. egy kétes szituációt követően vendég büntető következett melyet Hazard lőtte a kapuba 1:1! 69.perc: Bakayoko elől Bellerin mentett nagyot. 70.perc: Morata került ismét ziccerbe de ezúttal is a kapu mellé lőtt. 71.perc: Drinkwater váltotta Fabregast. 73.perc: Kante próbálkozása pattant meg egy hazai védőn így szöglet következett ám helyzet ebből nem alakult ki. 74.perc: vendég szabadrúgás melyből helyzet nem alakult ki. Özil reklamálásért sárgult be. 76.perc: Hazard sarkazott zseniálisan majd Morata játszotta elé vissza a labdát ám Cech fogta a labdát. 80.perc: Lacazette helyére Welbeck érkezett. 83.perc: Willian érkezett Hazard helyére. 84.perc: egy jobb oldali beadást követően Alonso előzte meg védőjét majd lőtt a hálóba 1:2! 86.perc: Bellerin lövését blokkolták. 87.perc. Welbeck nem tudott 10 méterre passzolni ám így is hazai szöglet következezik ám előtte Chambers helyére Walcott állt be. A sarokrúgást követően Mustafi lőtt a védőkbe. 89.perc: Courtois sárgult be. A hosszabbítás 4 perc, 92.perc: Sanchez találta el a labdát rosszul. 93.perc: beszorultak a vendégek a labda Bellerin elé került aki kapásból lőtt a kapuba 2:2! Elékpesztő gól volt. A középkezdést követően Morata elé került a labda ám az újabb ziccert is kihagyta a kipattanót Zappacosta lőtte a keresztlécre, elképesztő helyzetek maradtak ki. Ezzel ért véget a mérkőzés!

Az első játékrészben mindkét együttes az első gól megszerzésért támadott. A vendégek részéről Morata hagyta ki a kihagyhatatlant a hazaik részéről Özil Sanchez lövéseit Courtois védett bravúrosan. A második játékrészben a felek teljes erőből egymásnak estek. a vendégek Morata révén többször nyerhették volna meg a mérkőzést, míg a vendégek Courtois-nak köszönhették,hogy a hazaiak nem jutottak több gólos előnybe. A góltalanságot Wilshere megtörte ám a vendégek fordítottak s amikor úgy tűnt hiába a sok kimaradt hazai ziccer Bellerin mégis kiegyenlített. a vendégek a végén még nyerhettek volna ám Morata majd Zappacosta is megnyerhette volna az összecsapást a kékek javára. A szezon egyik legjobb mérkőzését láthattuk!!!