A Premier League 22. fordulóját rendezik meg az újév első napjaiban. A fordulóban több említésre méltó mérkőzést rendeznek melyek közül előbb az Everton Manchester United összecsapásba tekintünk bele. A hazaiak egy katasztrofális szezonkezdést követően edzőváltáson estek át s ezt követően a kieső helyekről elkerülve felküzdötték magukat a tabella 9. helyére. Eddigi 21 meccsükből 7-et zártak győzelemmel 6 döntetlen és 8 verség mellett. Hazai környezetben 10 mérkőzésből 6-ot nyertek meg 1 döntetlen és 3 vereség mellett. Utolsó 5 bajnokijukon 1 győzelem mellett 2 döntetlen és 2 vereség szerepel. a vendég Manchester United úgy fest kimerült a szezon közepére és 3 egymást követő döntetlenjüknek köszönhetően visszacsúsztak a tabella 3. helyére s hátrányuk 15 pontra hízott a Manchester City mögött. Eddigi 21 meccsükből 13-et nyertek meg 5 döntetlen és 3 verség mellett. Utolsó 5 meccsükből 3 döntetlent játszottak 2 győzelem mellett. Idegenben 10 meccsből 5-öt nyertek 3 döntetlen és 2 vereség mellett. A sérültek listáján Fellaini;Carrick;Lukaku;Bailly és Valencia neves szerepel. Az őszi összecsapást a vörös ördögök nyerték 4:0-ra. A mérkőzés esélyese a vendég együttes.

Everton: Pickford;Holgate;Keane;Williams;Martina;Schneiderlin;Davies;Vlasic;Rooney;Bolasie;Niasse

Manchester United: De Gea;Lindelöf;Jones;Rojo;Shaw;Matic;Herrera;Mata;Pogba;Lingard;Martial

A mérkőzést a Manchester United kezdte. 5.perc: hazai szöglet melyet követően Holgate fejelte a labdát a kapu fölé. 9.perc. hazai szabadrúgás melyet követően Rooney lőtt a kapu mellé. 11.perc: Vlasic elől mentettek a vendég védők. 12.perc: hazai szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 15.perc: Martial lőtt távolról a kapu mellé. 18.perc: Davies lövését blokkolta a vendég védelem, az ezt követő szögletből Vlasic lőtt a kapu mellé. 24.perc: Niasse került helyzetbe ám Rojo csodás becsúszással mentett szögletre, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 35.perc: vendég helyzet Herrera lőtt távolról a kapu mellé. 38.perc: Pogba lövését blokkolta egy hazai védő. Az ezt követő szögletből Herrera lőtt a védőkbe az újabb szögletből helyzet nem alakult ki. 43.perc: Rooney sárgult be. A hosszabbítás 2 perc melyben Rooney szabadrúgásból lőtt a kapu fölé. Ezzel ért véget az első félidő.

A második félidőt az Everton kezdte. 47.perc: Mata lövését Pickford védte majd az ezt követő szögletből a védelem szabadított fel. 51.perc: Mata lőtt 25 méterről a bal kapufára. 55.perc. Pogba lőtt 16 méterről a kapu mellé. 57.perc: Martial elé került a labda aki egy cselsorozatot követően lőtt szép mozdulattal a bal felső sarokba 0:1! 61.perc: Lingard cselezett majd lőtt kapura ám Pickford védett hatalmasat, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 62.perc: Bolasie helyére Lennon állt be illetve Rooney helyére McCarthy érkezett. 64.perc: Pogba lövését Pickford védte ezúttal is, az ezt követő sarokrúgásból gólveszély nem alakult ki. 71.perc: Niasse fejese ment el a kapu mellett centikkel. 73.perc: Davies került helyzetbe ám lövését blokkolták a vendég védők. 74.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 77.perc: Lingard lövését védte Pickford az ezt követő szögletből Rashford lőtt a kapu mellé. 81.perc: Lingard lőtt bombagólt a bal felső sarokba 0:2! 82.perc: Niasse helyére Calvert-Levin érkezett. 83.perc. Holgate sárgult be. 87.perc: Blind állt be Lingard helyére. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 92.perc: Mata helyére Tuanzebe állt be. Ezzel ért véget az összecsapás.

Az első félidőben a hazai együttes rendkívül aktívan kezdett s több veszélyes helyzetet dolgozott ki. A vendég védelem többször is kihagyott ám találatot a hazaiak nem értek el. A vendégek a félidő végén alakítottak ki egy-egy veszélyesebb helyzetet. A második félidőben mintha kicserélték volna a vendég együttest. Egyre több helyzetet alakítottak ki melynek következtében a vezetést is megszerezték. A hazaiak is kialakítottak egy-egy ziccert ám találatig nem jutottak. A végeredményt Lingard zseniális lövése állította be.