A Német Bajnokság őszi szezonjának legjobban vár mérkőzésén a Borussia Dortmund látja vendégül a Bayern München együttesét. A Nemzetközi színtérre tekintve kirajzolódik,hogy a Dortmund eddig meglehetősen erős szezont fut, hisz az Atletico Madridot is nagyon simán verték, csoportjukat vezetik is. A Bayern München ezzel szemben meglepő vereséget szenvedett az Ajax együttesétől s így mindössze a csoport második helyén álltak a hét közepét megelőzően. A Bundesligát illetően is kisé hasonló a helyzet. A tabellát némi meglepetésre a Dortmund vezeti, eddigi 10 meccsükből 7-et nyertek meg 3 döntetlen mellett. Utolsó 5 meccsükből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett,otthon 5 meccsből 4-et nyertek meg 1 döntetlen mellett. Ellenben a Bayern München a tabella 3. helyén áll 4 ponttal a Dortmundiak mögött. 10 meccsből 6-ot nyertek meg 2 döntetlen és 2 vereség mellett. Utolsó 5 meccsükön 2 győzelem mellett 1 döntetlen és 2 vereség szerepel. Idegenben 5 meccsből 4-et nyertek meg 1 vereség mellett. Niko Kovac alatt eddig is kissé mozgott a kispad ám egy esetleges mai vereséggel akár új edzőt is kaphat a bajor együttes. Kitűnő mérkőzés előtt állunk melynek esélyese a Borussia Dortmund.

Borussia Dortmund: Hitz;Hakimi;Zagadou;Akanji;Piszczek;Weigl;Witsel;Larsen;Reus;Sancho;Götze

Bayern München: Neuer;Kimmich;Boateng;Hummels;Alaba;Martinez;Goretzka;Müller;Gnabry;Lewandowski;Ribery

A mérkőzést a Dortmund kezdte. 2.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 4.perc: Ribery passzát blokkolták, az ezt követő hazai szögletből újabb sarokrúgás következett. 10.perc: Reus kitűnő lövését Neuer védte nagy bravúrral. 17.perc: Ribery lőtt a bal kapufa mellé. 22.perc: ismét Ribery próbálkozott melyet követően nem született találat. 26.perc: Lewandowski tört a 16-oson belülre majd lőtt a hálóba 1:0 29.perc: Weigl sárgult be. 33.perc: Ribery lövését Hitz védte óriási bravúrral. 36.perc: Akanji sárgult be. A hosszabbítás 2 perc, melyben helyzet már nem alakult ki.

A második félidőt a Bayern München kezdte. A félidőben Weigl helyére Dahoud érkezett. 48.perc: Neuer hozott össze 11-est melyet Reus kíméletlenül a hálóba lőtt 1:1! 52.perc: Kimmich passzolt Lewandowski elé aki a hálóba lőtt 1:2! 55.perc: Ribery sárgult be. 59.perc: Reus lövését blokolták. 60.perc: Götze helyére Alcacer érkezett. 65.perc: Reus lőtt kevéssel a kapu mellé nagy helyzet maradt ki. 65.perc: Hummels helyére Süle érkezett. 67.perc: Reus lőtt kapásból a hálóba 2:2! 73.perc: Alcacer került helyzetbe s magabiztosan lőtt a hálóba 2:3! 74.perc: Gnabry helyére Sanchez állt be. 78.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 82.perc: Müller helyére Wagner állt be illetve Bruun helyére Wagner. 87.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 88.perc: Süle sárgult be. A hosszabbítás 5 perc,  94.perc: Wagner illetve Hitz sárgult be. 95.perc: vendég szöglet melyet követően Lewandowski talált a hálóba lesről. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben mindkét együttes erősen kezdett ám a vendégek kihasználva a hazaiak nyugodtabb kezdését rengeteg helyzetet dolgoztak ki elsősorban Lewandowski és Ribery révén. A jég meg is tört, igaz a Dortmundnak is akadt sok helyzete ám ők találatig nem jutottak. A második játékrészben a hazaiak előbb egyenlítettek majd fordítottak s mindeközben egy vendég gól is született. Az ősz legjobb mérkőzésén rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul ám a hazaiak így is fordítani tudtak s óriási csatában győzni tudtak. Kitűnő meccset láthattunk!!