A Bajnokok Ligája 4. csoportkörét rendezik meg a hét közben. A keddi játéknapon a C csoport küzdelmeibe tekintünk bele ahol a Napoli együttese fogadja a PSG csapatát. A csoportot jelenleg a Liverpool vezeti 2 győzelemmel és 1 vereséggel melyet a Napoli együttesétől szenvedett el. A második a Napoli akik még veretlenek igaz 1 győzelem mellett 2 döntetlent étek el. Nagy meglepetésre csupán 3. helyen áll a PSG akik mindegyik eredményből rendelkeznek egyel-egyel. A Crvena Zvezda  zárja a csoportot 1 ponttal. A PSG a francia „ házibajnokságban” immár rekordtartó lett ugyanis a szezon elején még Európában senki sem kezdett 12 győzelemmel. Úgy fest otthon Tuchel kerete minden akadályt venni tud, nem úgy a nemzetközi hadszíntéren. A Liverpool elleni vereség még csak csak magyarázható ám a Napoli elleni döntetlen otthon már nehezebben értelmezhető. A Napoli hazája bajnokságában a 3. helyen áll s mindössze 6 pontra van a listavezető Juventus együttesétől illetve az Inter együttesével állnak azonos pontszámmal. Eddig 11 meccsükből 8-at nyertek meg 1 döntetlen és 2 vereség mellett, utolsó 5 meccsükből 3-at nyertek meg 1 döntetlen és 1 vereség mellett. A ma esti összecsapás sorsfordító lehet mindkét együttes szempontjából hiszem már egyre kevesebb mérkőzés van hátra a csoportkörből s csupán 2 együttes juthat tovább. A meccs esélyese a PSG.

Napoli: Ospina;Rui;Koulibaly;Albiol;Maksimovic;Ruiz;Hamsik;Allan;Callejon;Mertens;Insigne

PSG: Buffon;Kehrer;Silva;Marquinhos;Berant;Di Maria;Verratti;Draxler;Menuier;Mpabbe;Neymar

Az első félidőt a Napoli Kezdte. 5.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 19.perc: Neymar elől tisztázott a védelem majd az ezt követő szögletből nem alakult ki helyzet. 23.perc: Mbappe lőtt centikkel egy jobb oldali beadást a kapu fölé. 25.perc: Mertens lövése kerülte el kevéssel a kapufát. 29.perc: Mbappe sárgult be. 32.perc: Kehrer is besárgult. 36.perc: két vendég szöglet következett helyzet nélkül. 40.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 45.perc: újabb hazai sarokrúgás melyből helyzet nem alakult ki. A hosszabbítás 2 perc, 42.perc: Mbappe passzolt tökéletesen Bernat elé aki a kapuba lőtte a labdát 0:1! Az esetet követően Ruiz sárgult be. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a PSG kezdte. 50.perc: hazai szöglet melyet követően Maksimovic érkezett jól a 16-oson belül ám ha centikkel is de a háló fölé fejelt. 51.perc: Mertens okos lövését Buffon nagy bravúrral hárított, az ezt követő szögletekből helyzetek nem alakultak ki. 52.perc: Mertens lőtt ismét kapura ám Buffon ezúttal is nagyot tudott védeni. 53.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 54.perc: Callejon hagyott ki óriási ziccert, az ezt követő szögletből szintén Callejon érkezett jól ám lövését Buffon briliáns mozdulattal hárította. 55.perc: újabb hazai sarokrúgás ám ezúttal helyzet nem alakult ki. 57.perc: Ruiz próbálkozását védte Buffon. 62.perc: Buffon szabálytalankodott a 16-oson belül így büntető következett melyet Insigne lőtt a hálóba 1:1! 71.perc: Ruiz helyére Zielinski érkezett illetve Menuier helyére Kimpembe érkezett. 76.perc: Maksimovic helyére Hysaj érkezett illetve Di Maria helyére Cavani. 83.perc: Mertens sérült meg helyére Ounas állt be. 85.perc: Mbappe lőtt a kapu mellé jó szögből. 89.perc: Verratti sárgult be. A hosszabbítás 4 perc, 91.perc: Neymar sárgult be. 93.perc: Choupo-Moting állt be Kehrer helyére. Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben felváltva forogtak veszélyben a kapuk ám úgy tűnt egészen a félidő végéig,hogy a sok helyzet ellenére találat nem fog születni. Bernat gólja jól jött a vendégeknek, lélektanilag talán a legjobbkor érkezett. A második félidőben a hazaiak elképesztő mennyiségű helyzetet dolgoztak ki ám végül egy büntetőből sikerült egyenlíteniük. Ezt követően kissé kiegyenlítettebbé vált a játék ám több találat már nem született. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk ahol igazságos eredmény született. A csoport nagyon kiélezett miután meglepetésre a Liverpool kikapott a Zvezda vendégeként.