A Premier League a 7. fordulóval folytatódik. A forduló kimagasló mérkőzése a tabella első két helyén álló együttes találkozója az az a Chelsea Liverpool összecsapás. A hét közben a ligakupában e két együttes hasonló leosztással találkozott s némi meglepetésre a Chelsea legyőzte Klopp együttesét idén először kapott ki a vörös együttes. A két együttes egészen az előző fordulóig még pontot sem vesztett pontokat ám Sarri együttesének a  West Ham ellen meggyűlt a baja s csupán egy döntetlenre futotta. A Liverpool a kupa kudarcot leszámítva eddig minden ellenfelét lenyűgöző játékkal győzött le. A korábbi éveket tekintve e párosításból inkább a Chelsea jött ki jobban egy-egy kivételtől eltekintve. A bajnokságban a Manchester City áll épp úgy mint a Chelsea így e 3 együttes ellépett a többi együttestől. A mai mérkőzés esélyesei inkább a Liverpool ám mint a hét közben is kiderült egy csapat sem verhetetlen. Kitűnő mérkőzés előtt állunk!

Chelsea: Arrizabalaga;Alonso;Luiz;Rüdiger;Azpilicueta;Kante;Jorginho;Kovacic;Hazard;Giroud;Willian

Liverpool:Alisson;Alexander-Arnold;Gomez;Van Dijk;Robertson;Milner;Henderson;Winaldum;Salah;Firmino;Mane

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 2. perc a vendég védelem Hazard labdáját fülelte le. 5.perc. Salah lövését védte Arrizabagla. 15.perc: Mane lőtt kevéssel a jobb kapufa mellé. 18.perc Firmino lövését blokkolta a hazai védelem, az ezt követő sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 21.perc: Kepa védte Salah lövését. 22.perC: Willian hagyott ki helyzetet. 25.perc: Hazard lőtt 14 méterről a kapuba 1:0! 32.perc: Salah lövését a védelem blokkolta. 39.perc: Mane sárgult be. 45.perc: Mane lövése szállt el a kapu fölött centikkel. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Chelsea kezdte. 55.perc: vendég szöglet melyet követően Kepa védett bravúrral Mane próbálkozásánál. 60.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 61.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 64.perc: Hazard hagyott ki óriási helyzetet illetve Alisson védett bravúrral. 65.perc. Morata helyére Giroud állt be illetve Shaquri váltotta Salah-ot. 70.perc: Shaquiri lőtt kevéssel a kapu mellé. 73.perc: Firmino hagyott ki nagy helyzetet. 74.perc: Moses érkezett Willian helyére. 77.perc: Milner sárgult be. 78.perc: Keita helyére Henderson érkezett illetve Kovacic helyére Barkley. 84.perc: Shaquiri lövését Kepa védte bravúrral. 86.perc. Milner helyére sturridge állt be. 89.perc: a frissen beállt Sturridge elképesztően nagy gólt lőtt 1:1! A hosszabbítás 5 perc, melyben két hazai szögletet mg láthattunk ám találatot már nem.

Az első játékrészben a Chelsea kezdett helyzettel majd a Liverpool válaszolt több nagy helyzettel. A félidő közepe ismét a hazaiaké volt s meg is szerezték a vezetést. Ezt követően csak vendég helyzetek következtek helyzet találat azonban már nem. A második félidőben a vendégek elképesztő nyomást gyakoroltak a hazaiakra s ennek igaz csak a mérkőzés végén de meg is lett az eredménye. Kitűnő iram volt a meccsen s mindkét együttes a legjobbját igyekezett hozni. A Liverpool először veszített pontot a bajnokságban s vissza is csúszott a 2. helyre rosszabb gólkülönbségének köszönhetően.