A Spanyol Bajnokság hetedik hétközi fordulójába tekintünk ma, ezen belül is a legnagyobb rangadóba a Sevilla Real Madrid összecsapásba. A hazai együttes nem kezdte a legfényesebben a szezont, jelenleg a tabella 6. helyén állnak. Eddigi 5 meccsükből 2-őt nyertek meg 1 döntetlen és 2 vereség mellett. Hazai pályán 2 mérkőzésükből 1 döntetlent értek el 1 vereség mellett. A vendégek ezzel szemben 5 meccsből 4-et nyertek meg s mindössze 1 döntetlent értek el. Mindössze a Bilbao eddig vesztett pontot Lopetegui gárdája akik szemre is tetszetős játékkal rukkoltak elő Ronaldo nélkül is. A Bajnokok Ligáját tekintve magabiztos teljesítményt nyújtva söpörték el a Roma együttesét. A Spanyol Bajnokságot a Barcelona-val holtversenyben vezetik. A két együttes az utóbbi években több gólzáporos mérkőzést játszott melyekből a madridiak jöttek ki jobban, ám azon szezonokban melyekben a királyiak kicsit is gyengélkedtek a Sevilla sorra ellátta ablancók baját több esetben több találattal. Érdekes összecsapás előtt állunk melynek kimenetele megjósolhatatlan.

Sevilla:Vaclik;Gomez;Kjaer;Carrico;Navas;Sarabia;Banega;Vazquez;Arana;Ben Yedder;Silva

Real Madrid: Courtois;Nacho;Varane;Ramos;Marcelo;Modric;Casemiro;Kroos;Bale;Benzema;Asensio

A mérkőzést a Sevilla kezdte.  2.perc:hazai szöglet helyzet nélkül. 7.perc:hazai szöglet helyzet nélkül. 9.perc: Ben Yedder fejelt kapura ám Courtois bravúrral tudott menteni. 15.perc: hazai szöglet melyet követően Silva lőtt a hálóba 1:0! 20.perc: két hazai szöglet egymást követően melyek közül a másodikból Silva csapott le egy kipattanóra s lőtt a hálóba 2:0! 24.perc: Bale hagyott ki nagy helyzetet. 27.perc: Bale sárgult be. 36.perc: Vazquez lőtte el a bal kapufát. 37.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 39.perc: Ben Yedder fejelt a hálóba 3.0! A mérkőzés úgy fest eldőlt. A hosszabbítás 3 perc. 46.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 43..perc: újabb vendég szöglet melyet követően Bale lőtt a kapu fölé.

A második félidőt a Real Madrid kezdte. 51.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 54.perc: Hernandez talált a hálóba ám a videó bíró miatt jogosan anulálták a találatot. 57.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 59.perc: Sarabia lőtt kevéssel a kapu mellé. 60.perc: Nacho helyére Lucas állt be illetve Benzema helyére Mariano állt be. 61.perc: Bale hagyott ki nagy helyzetet. 64.perc: Bale lőtt a bal kapufa mellé. 65.perc: Kroos sárgult be. 66.perc: Modric is besárgult. 69.perc: Ben Yedder helyére Promes állt be. 70.perc: Modric helyére Ceballos állt be. 74.perc: Banega sárgult be. 75.perc: Bale lőtt kevéssel a bal kapu mellé. 79.perc: Sarabia sárgult be. 80.perc: Vazquez lőtt távolról a kapu mellé. 85.perc: Arana helyére Nolito érkezett. 87.perc: Mariano sárgult be. A hosszabbítás 6 perc, 91.perc: Banega helyére Mesa érkezett. Ezzel véget is ért a találkozó.

Az első játékrészben a hazai együttes lerohanta a madridiakat. A hazaiak rengeteget próbálkoztak s egyre többször jutottak el a kapuig. Az első gólt követően vérszemet kaptak s egyre csak nyomtak s ennek eredménye képen jöttek a további találatok. A második félidőben a hazaiak rengeteget támadtak s ugyanakkor sok helyzetet is puskáztak el. A vendégek a félidő közepétől jobban ki tudtak bontakozni ám a helyzetkihasználással itt is akadtak gondok. Összességében a Sevilla megérdemelten nyert ma este.