A Premier League talán világ egyetlen olyan ligája ahol szinte nincs forduló rangadó nélkül. A 6. forduló csúcsmérkőzésére az Emirates Stadionban kerül sor ahol az Arsenal az Everton együttesét fogadja. A hazaiak nem kezdték túl fényesen a szezont mert két rangadót elvesztettek. Ezt követően ha nehezen is de zsinórban 3 mérkőzést nyertek meg. Az Everton szezonja ha lehet így fogalmazni még nehezebben indult, eddig 5 meccséből mindössze 1-et nyertek meg 3 döntetlen és 1 vereség mellett. A két együttes a korábbi mérkőzéseken sok parázs csatát vívtak ám az Arsenal mutatói jobbak mint vetélytársáé. Míg az Everton többnyire a középmezőnyhöz tartozott a korábbiak során addig az Arsene Wenger irányításával a 2000-res éveket követően fokozatosan fejlődött vissza a középmezőny éléhez ahol most tart. Igaz Emey tanítványai az Európa Ligában bizonyíthatnak ám jelenleg nem sok esély mutatkozik számukra a top 4-be kerüléshez. Érdekes összecsapás állunk ahol a hazaiak esélyesebbek ám egy döntetlen is erősen lóg a levegőben.

Arsenal: Cech;Monreal;Sokratis;Mustafi;Bellerin;Torreira;Xhaka;Aubameyang;Ramsey;Özil;Lacazette

Everton: Pichford;Kenny;Zouma;Keane;Dignie;Davies;Gueye;Walcott;Sigurdsson;Richarlison;Calvert-Levin

A mérkőzést az Everton kezdte. 6.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 12.perc: Monreal lövésénél Pickford védett hatalmasat. 16.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 21.perc: Richarlison lövését Cech védte, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 25.perc: ismét vendég szöglet helyzet nélkül. 27.perc: dignie sárgult be. 30.perc: Sokratis sárgult be. 31.perc: Cech védte Dignie lövését, az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 38.perc: Walcott lőtt kapura ám Cech védeni tudott. 39.perc: Sokratis helyére Holding állt be. 43.perc. Richarlison lőtt kapura de Cech hárítani tudott. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt az Arsenal kezdte. 47.perc: egy hazai majd egy vendég szöglet következett helyzet nélkül. 49.perc: Ramsey hagyott ki óriási lehetőséget. 56.perc: Lacazette kezelte le a labdát majd lőtt a hálóba 1:0! 59.perc: Aubameyang kapott jó labdát majd lőtt higgadtan a hálóba 2:0! 65.perc: Bellerin lövését védte szépen Pickford. 69.perc: Aubameyang helyére Pickford állt be. 71.perc: Richarlison fejelt kapura ám Cech bravúrral hárítani tudott. 72.perc. vendég szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Walcott helyére Bernard érkezett illetve Tosun érkezett Calvert-Levin helyére. 80.perc: Ramsey helyére Welbeck érkezett. 81.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 84.perc: két vendég szöglet helyzet nélkül. 86.perc: Tosun hagyott ki nagy helyzetet illetve Cech védett bravúrral. a hosszabbítás 5 perc, 92.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. ezzel ért véget az összecsapás.

Az első játékrészben mindkét együttes aktív volt, a hazaiak inkább a játékrész elején míg az Everton a félidő végén. A kapusok ugyan mozgásban kellett hegy legyenek ám volt már nehezebb mérkőzésük is. A második játékrészben a hazaiak jobban használták ki helyzeteiket s kettőt be is lőttek. A vendégek sok helyzetet hagytak ki. Az Arsenal megérdemelten nyert a mai meccsen.