A Bajnokok Ligája E F G és H csoportjának összecsapásait rendezik meg a szerdai játéknapon. A keddi nyitó napon a tavalyi BL döntős Liverpool már bemutatkozott s a mai este folyamán a tavalyi torna győztese a Real Madrid is bemutatkozik. A királyiak hazai pályán kezdik meg a szezont azzal a Romá-val szemben akik a Barcelona együttesét állították meg történelmi hátrányból felállva. A csoportban a Plzen és a CSZKA Moszkva együttesei kaptak besorolást. A házigazdák jól kezdték hazájuk bajnokságát s az elmúlt hét végéig tartották hibátlan mérlegüket ám a Bilbao ellen döntetlent értek el. Ezen eredménnyel is 2. helyen állnak a hibátlan Barcelona mögött. A Nemzetközi szezont ugyanakkor vereséggel kezdték ugyanis hosszabbítás után 4:2-re kaptak ki a szintén spanyol Atletico  Madrid-tól. Zidane és Ronaldo távozott az együttestől így mondhatni meggyengültek. A Roma együttese nem kezdte túl fényesen a szezont, eddigi 4 mérkőzésükből mindössze 1-et tudtak megnyerni 2 döntetlen és 1 vereség mellett. A Roma a nyáron elvesztette Allison-t aki a Liverpool-hoz szerződött rekord összegért. A ma esti összecsapás esélyese a királyi gárda ám a vendégek egy esetleges döntetlennel bizonyára elégedettek lennének. Tekintve a két további csoport tagot minden bizonnyal e két együttes a legesélyesebb a továbbjutásra.

Real Madrid: Navas;Marcelo;Varane;Raos;Carvajal;Modric;Casemiro;Kroos;Bale;Benzema;Isco

Roma: Olsen;Florenzi;Manolas;Fazio;Kolarov,N’Zonzi;De Rossi;Zaniolo;Ünder;Dzeko;El Saarawy

A mérkőzést a Real Madrid kezdte. 4.perc: Bale közeli lövése kerülte el centikkel a kaput. 8.perc: Isco lövését védte bravúrral Oslen kapus. 9.perc: haza szöglet melyet követően Ramos fejelt centikkel a rács mellé. 15.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 16.perc: Benzema lövését blokkolta a védelem, az ezt követő szögletekből helyzet nem alakult ki. 17.perc: Marcelo lőtt a kapu mellé. 18.perc: Isco labdáját Carvajal fejelte centikkel a kapu mellé. 20.perc: Benzema lövését blokkolta a lövését. 21.perc. két hazai szöglet helyzet nélkül. 23.perc. Ramos sárgult be. 24.perc. vendég szöglet melyet követően a hazaiak kontráztak s Kroos lövése kerülte el a kaput. 26:perc. Bale lőtt kevéssel a kapu mellé. 30.perc: N’Zonzi lőtt kevéssel a kapu mellé. 36.perc: Bale lőtt kevéssel a kapu fölé. 38.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 39.perc: Ramos fejelt a keresztlécre majd Olsen ütötte az alapvonalon túlra a labdát. A szögletet követően Isco lőtt veszélyese kapura, Olsen ismét hárítani tudott.  40.perc: Ramos lőtt távolról a kapu mellé. 41.perc: Bale lőtt kevéssel a kapu mellé, a védők beleértek újabb szöglet következett melyet követően Marcelo lőtt a kapu mellé. 45.perc: Isco szabadrúgásból lőtt a hálóba. 47.perc: vendég szabadrúgás helyzet nélkül. Ezzel ért véget a félidő.

A második félidőt a Roma kezdte. 49.perc: Olsen lépett ki jól kapujából, majd a kontra végén vendég szöglet következett helyzet nélkül. 51.perc: hazai szöglet melyet követően Bale lövését blokkolta a védelem. 54.perc: Modric lőtt kevéssel a kapu mellé. 57.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 58.perc: Modric passzolt Bale elé aki nagy gólt lőtt 2:0! 62.perc: Benzema helyére Asensio állt be illetve Perotti váltotta El Shaarawy-t. 63.perc: Kolarov lőtt távolról a kapu mellé. 64.perc: Dzeko csapott le a labdára s lőtt kapura de a védők menteni tudtak a gólvonalról. 65.perc: Újabb vendég szöglet helyzet nélkül. 68.perc: Casemiro lőtt a kapu mellé centikkel. 69.perc: N’Zonzi helyére Schick állt be. 72.perc: Scick lőtt magasan a kapu fölé. 73.perc: Bale helyére íMariano állt be. 74.perc: Kroos lövését Olsen szedte ki a léc alól. 75.perc: két hazai szöglet melyet követően Olsen védett ismét. 76.perc: Dzeko sárgult be. 79.perc: Asensio lőtt kapura de Olsen résen volt. 80.perc. két hazai szöglet helyzet nélkül. 85.perc. Modric helyére Cabellos állt be. 87.perc : 3 vendég szöglet helyzet nélkül. 90.perc: Mariano lőtt az oldalhálóba. 90.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 91.perc: Mariano lőtt hatalmas gólt 3:0! Ezzel ért véget a találkozó.

Az első játékrészben a hazaiak gyakorlatilag az egész játékrészt végig támadták. Rengeteg helyzetet dolgoztak ki s gyakorlatilag Olsen kapusnak 3 percenként védeni kellett. A félidő végén Isco váltotta gólra a fölényt. A második félidőben is a hazaiak akarata érvényesült ám a Roma is több veszélyes helyzetet dolgozott ki. A hazaiak összességében több góllal is nyerhettek volna.