A Bajnokok Ligája a mai estén ténylegesen kezdetét veszi. A korábban megszokott mérkőzéskezdés módosul, az eddigiekben 20:45-től láthattuk az elit liga mérkőzéseit, a mostani szezontól kezdődően már 19:00-tól valamint 21:00-tól lehet megtekinteni a mérkőzéseket. Az időpontoknak köszönhetően egyre több mérkőzést láthatunk a televízióban. A keddi játéknapon az A B C és D csoportok mutatkoznak be. Az első játéknap máris egy BL döntő szintű csatával indul ugyanis a Liverpool hazai pályán fogadja a PSG együttesét. E csoportban a Napoli és a Zvezda együttese található még. A két gigász kitűnően kezdte hazája bajnokságát, mindkét együttes nyert már rangadót s 100%-os teljesítménnyel vezetik bajnokságukat. A hazaiaknál egyedül Firmino játéka volt kérdéses a hétvégi rangadót követően. A PSG gyakorlatilag legjobb együttesével vág neki a mérkőzésnek. A csoportból két együttes jut tovább így ezen a mérkőzésen akár a döntetlen is jó lehet mindkét együttesnek. Igaz az edzőket ismerve nem remire játszanak. A fogadó irodák szerint ha kevéssel is de a Liverpool az esélyesebb.

Liverpool: Alisson;Robertson;Van Dijk;Gomez;Arnold;Milner;Wijnaldum;Hendeson;Mane;Sturridge;Salah

PSG: Areola;Menuier;Kimpembe;Silva;Bernat;Di Maria;Marquinhos;Rabiot;Mbappe;Cavani;Neymar

A mérkőzést a Liverpool kezdte. 5.perc: hazai szögletek melyeket követen Areola védett Van Dijk pattogó lövését követően. 7.perc: újabb hazai szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. 8.perc: Areola védett nagyot Milner távoli löketét követően, az ezt követő szögletből helyzet már nem alakult ki. 9.perc: Arnold szlalomozott majd lőtt a védők lábaiba, az ezt követő sarokrúgásból Areola védett, a következő sarokrúgásból már nem alakult ki helyzet. 10.perc: Mane lőtt távolról a kapu mellé. 15.perc: Gomez fejelt kevéssel a kapu mellé. 25.perc: újabb hazai sarokrúgás melyet követően nem alakult ki helyzet. 27.perc: Van Dijk sárgult be. 30.perc: két beadás követte egymást s a másodikat követően Sturridge érkezett üresen s fejelt a hálóba 1:0! Megérdemelt vezetés. 32.perc: ismét hazai támadás melynek végén Sturridge hagyott ki helyzetet. 34.perc: vendég szabadrúgás melyet követően Mbappe lőtt a léc fölé. 35.perc: büntető a Liverpool javára, a 11-es Milner lőtte a kapuba 2:0! 40.perc: egy bal oldali beadást követően Menuier lőtt közelről a hálóba 2:1! 46.perc: Menuier sárgult be. Ezzel ért véget az első játékrész.

A második félidőt a PSG kezdte. 58.perc: a Liverpool nagy nyomást gyakorolt a vendég védelemre, majd egy Salah lövést követően a labda a kapuban landolt, a bíró Sturridge talpalása miatt érvénytelenítette a találatot. 61.perc: Arnold ívelt Sturridge fejére kinek lövését Areola védte. 67.perc: hazai szabadrúgás melyet követően helyzet nem alakult ki. 70.perc: hazai szöglet melyet újabb sarkrúgás követett s Salah lőtt kevéssel a kapu mellé. 72.perc: Sturridge helyére Firmino állt be. 77.perc: hazai szöglet melyet követően nagy helyzet nem alakult ki. 80.perc: Draxler állt be illetve Choupo Mouting  Di Maria illetve Cavani helyére. 82.perc. Mane szlalomozott a 16-oson belül majd lőtt éles szögből a kapu előtt keresztbe. 83.perc. egy hazai védelmi megingást követően Mbappe elé került a labda aki gyakorlatilag a semmiből egyenlített 2:2! 85.perc: Salah helyére Shaquiri érkezett. 886.perc: Mane cselezett majd a 16-os előterében felrúgták, a szabadrúgást Arnold lőtt a sorfalba. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 88.perc: Draxler lőtt a védelembe egy szép cselt követően. A hosszabbítás 3 perc, 991.perc. haza szöglet melyet követően Firmno elé került a labda aki a kapuba tekerte a labdát 3:2! 93.perc: Fabinho állt be Mane helyére. ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazaiak kezdtek rendkívül agilisen s meg is szerezték a vezetést. Ezt követően felváltva alakultak ki helyzetek ám ebből is a Liverpool jött ki jobban s növelték előnyüket. a félidő végén a PSG az egyetlen helyzetét váltott gólra. A második játékrészben elképesztően nagy csatát láthattunk. A hazai együttes minden mutatóban ellenfele fölé nőtt, a helyzetkihasználást kivéve. A meccs végén Mbappe kiegyenlített ám a végén Firmino lőtte a mindent eldöntő találatot. Kitűnő mérkőzést láthattunk!