A 2017-2018-as Bajnokok Ligája szezon nyitó játéknapjához érkeztünk. Rengeteg nagyszerű együttes foglal helyet a 32-es főtáblán s ezek közül néhány együttes már a csoportkörben is találkozik egymással. Az idei szezont két a végső győzelemre is esélyes együttes összecsapásával kezdjük, az az a Barcelona és a Juventus rangadójával. A katalánok nehéz nyáron vannak túl, igaz megnyerték a Bajnokok Tornája felkészülési sorozatot ám időközben elvesztették Neymar-t aki ki ne tudná a PSG együttesébe igazolt. Ugyan a helyére megszerezték Dembele játékjogát a Dortmund-tól ám kijelenthető hogy a keretük meggyöngült. A Juventus idén nyáron sem nem gyengült sem pedig nem erősödött érdemben. Sokkal kiegyensúlyozottabb nyáron vannak túl mint mai ellenfelük. Megyszerezték a Bayern München-től  Coman-t aki erősítés lehet a szélen, ugyanakkor részben családi okok miatt elvesztették a védelemből Bonucci-t aki helyére a Milan-tól De Scigliót szerződtették, gyakorlatilag a két védő helyet cserélt. Bonucci gyermekét rákkal kezeli Milanó-ban ami a váltást magyarázza. Az esti mérkőzés esélyesét így nehéz megnevezni, egy biztos e csoport várhatóan két továbbjutó együttese kitűnő mérkőzést fog produkálni.

Barcelona: Ter Stegen;Alba;Umtiti;Pique;Semedo;Rakitic;Busquets;Iniesta;Dembele;Suarez;Messi

Juventus: Buffon;De Scigilio;Barzagli;Benatia;Sandro;Matuidi;Pjanic;Bentacpur;Dybala;Costa;Higuain

A mérkőzést a Barcelona kezdte. 4.perc: hazai szöglet melyet követően Buffon húzta le a labdát. 6.perc: De Sciglio lőtt 22 méterről a kapu mellé. 9.perc: Dybala lőtt kapura de Ter Stegen védeni tudott. 12.perc: Pjanic lövését védte a hazai hálóőr. 19.perc: Messi lőtt szabadrúgásból a sorfalba. 21.perc: Suarez lőtt kapura de lövését Buffon védte magabiztosan. 22.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 24.perc: Bentancor lőtt közelről kapura de a hazai védelem szögletre mentett, a sarokrúgásból helyzet nem alakult ki. 25.perc: Bentancur sárgult be. 35.perc:  Semedo sárgult be. 38.perc: Dembele próbálkozott közelről de találat nem született belőle. 39.perc: hazai szögletek sorozata melyekből helyet nem alakult ki. 41.perc: De Sciglio sárgult be helyére Sturaro állt be. 44.perc: Pjanic szögletéből nem alakult ki találat. 45.perc: Suarez ugratta ki Messit aki 15 méterről lőtt a kapuba 1:0! Ezzel ért véget a mérkőzés.

A második félidőt a Juventus kezdte. 48.perc: Dybala próbálkozása centikkel ment el a kapu mellett. 52-perc: Messi lövése pattant ki a jobb kapufáról. 54.perc: Messi sárgult be reklamálásért. 56.perc: Rakitic helyezkedett jól s a Messi lapos lövéséből kipattanó labdát lőtte a kapuba 2:0! 59.perc: Dybala lőtt a kapu mellé. 61.perc: Barzagli sárgult be. 62.perc: Messi szabadrúgását védte. Az ezt követő szögletből helyzet nem alakult ki. 63.perc: Bernardeschi állt be Bentancur helyére. 64.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 65.perc: Bernardeschi lőtt távolról a kapu mellé. 66.perc: Suarez lőtt centikkel a kapu mellé. 69.perc: Messi szlalomozott a védők közt majd lőtt szépen a kapuba 0:3! Kiütés… 71.perc: Dembele helyére Sergi Roberto állt be. 75.perc: Skomina sárgult be. 77.perc: Bernardeschi lőtt kevéssel a kapu mellé. 79.perc: Suarez talált a kapuba ám les címén azt érvénytelenítették. 81.perc: Dybala próbálkozását hárította Ter Stegen az ezt követő szögletből Benatia tévesztett célt. 83.perc: Iniesta helyére Tejedor állt be. 86.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 87.perc: Higuain helyére Caligara állt be a vendégeknél. 89.perc: Caligara sárgult be. A hosszabbítás 3 melyben nagy helyzet már nem alakult ki.

Az első játékrészben némi meglepetésre a vendégek kezdtek jobban s több helyzetet is i tudtak alakítani. A hazaiak a félidő második részében keltek életre s fölényük az utolsó percekre érett góllá. A második játékrészben a hazaiak gyakorlatilag szét szedték a vendégek védelmét. Messi révén a hazaiak kitűnően használták ki a vendégek hibáit a hátsó alakzatnál. Összességében a Barcelona megérdemelten nyerte meg a mai mérkőzést.