A Bajnokok Ligája első csoportkörének második játéknapján bemutatkozik a mezőny második fele. A mai mérkőzések közül egyértelműen a Tottenham Hotspur Borussia Dortmund összecsapás emelkedik ki. A Tottenham ebben a szezonban a Wembley-ben játssza mérkőzéseit mely egyenlőre meg is látszik a csapat teljesítményén a bajnokságban, meglepően gyengén kezdtek  hazai pályán. Az együttes Kyle Walker-t elvesztette a nyáron a Manchester City-hez igazolt ám sikerült az átigazolás utolsó napjain pótolni őt. A Borussia Dortmund is érdekes nyáron van túl, Aubameyang-ot megtartották ám az utolsó héten elvesztették Dembele játékjogát akit a Barcelona vett meg Neymar pótlására. Ezt leszámítva nem gyengült a Borussia kerete. A két együttes egy csoportba került a címvédő Real Madrid-al akik ma este az Apoel együttesével játszanak. A mai összecsapás ha a tavalyi évet vesszük alapul akkor győzelem esetén a második helyet jelentheti a sarkantyúsoknak vereség esetén minden bizonnyal 3. vagy 4. helyet s az együttes inkább a Premier League-re fog koncentrálni. Érdekes mérkőzés előtt állunk.

Tottenham Hotspur: Lloris;Davies;Vertonghen;Sanchez;Alderweireldt;Aurier;Son;Dembele;Dier;Eriksen;Kane

Borussia Dortmund: Burki;Piszczek;Sokratis;Toprak;Toljan;Kagawa;Sahin;Dahoud;Yarmolenko;Aubameyang;Pulisic

A mérkőzést a Tottenham kezdte. 4.perc: Son mutatott be szólót majd lőtt a kapu bal oldalába 1:0! 11.perc. Yarmolenko lőtt gyönyörűen a hazai kapuba 1:1! 14.perc: vendég szöglet melyből a hazaiak tudtak megindulni s a támadás végén Kane lőtt a hálóba 2:1! Eseménydús félidő… 19.perc. Pulisic lőtt távolról a kapu mellé. 20.perc: Yarmolenko szögletéből helyzet nem alakult ki. 28.perc: vendég szöglet helyzet nélkül. 34.perc: Aubameyang lövését Lloris védte magabiztosan. 36.perc: Dier sárgult be. 39.perc: Aubameyang passzolt Pulisic elé aki blokkba lőtt. 41.perc: vendég szöglet melyet követően helyzet nem alakult ki. Több helyzet nem alakult ki a félidőben.

A második félidőt a Dortmund kezdte. 50.perc: Kane lőtt erőből a kapu fölé, nagy helyzet volt. 51.perc: Kane passzolt Son elé aki kicsivel a kapu fölé lőtt. 56.perc: Yarmolenko szögletéből helyzet nem alakult ki. 58.perc: Vertonghen sárgult be. Aubameyang lőtt a kapu mellé távolról. 60.perc: Eriksen labdájára Kane érkezett jól s lőtt a kapuba 3:1! 64.perc: vendég szöglet melyből helyzet nem alakult ki. 66.perc: Kagawa helyére Götze állt be. 68.perc: Davies lövését Burk védte szép mozdulattal. 71.perc: vendág szöglet melyet Lloris húzott le.72.perc: hazai szöglet helyzet nélkül. 73.perc: Dahoud helyére Castro állt be. 74.perc: újabb hazai szöglet de helyzet ebből sem alakult ki. 76.perc: Eriksen próbálkozott közelről de lövése elkerült a kaput. 80.perc: Zagadou helyére Toprak állt be. 81.perc: Kane lőtt az oldalhálóba. 83.perc: Son helyére Sissoko állt be. 87.perc: Kane helyére Llorente érkezett. 88.perc: Toljan és Castro sárgultak be. A hosszabbítás 3 perc,92.perc. Vertonghen kapta meg második sárgáját így piros lappal vonult le idő előtt. Ezzel ért véget a mérkőzés.

Az első játékrészben a hazai együttes erődemonstrációt tartott s gyorsan vezetést is szerzett. A vendégek ezt követően ki tudtak egyenlíteni de a következő hazai találatra már nem tudtak válaszolni. Sok helyzet alakult ki de nagyobb gólveszély már nem akadt a játékrészben. A második félidőben mindkét együttes rengeteg helyzetet alakított ki ám gólig csak a hazaiak jutottak. Összességében kitűnő mérkőzést láthattunk ahol a hazai együttes megérdemelten nyert.